Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

mam felgi 18', szer. 8 cali z ET 48 i oponka 225/40. do tego chciałbym założyc sprężyny max -40. Czy koło zmieści sie w nadkole i czy nie będzie obcierało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy mam audi a4 b7 z zawieszeniem sline chce włozyc felgi 17 cali 7,5" szerokosci i et 28 opony 225/45/17

moje pytanie jak to bedzie wygladało czy bedzie obcierac czy wyjdzie felga za obrys błotników??

czy lepiej szukac z et 37 albo 45

z kalkulatora wynika ze miedzy et 45 a et 28 jest róznica 17 mm czyli na chlopski rozum majac felge z et 45 i wkladajac dystans 15-20 mm uzyskam to samo co z felga z et 28??

Edytowane przez jarfab0511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. ET 45 + dystans 17 mm da Tobie ET 28. Bez problemu powinno wejść przy Twoich parametrach koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szykuje sie do kupna felg na lato i zastanawialem sie czy takie np podejda http://allegro.pl/felgi-audi-5x112-a3-a4-b5-b6-b7-b8-a6-c5-c6-16-i5099645821.html jesli tak to jakie oponki byscie polecali zalozyc? Autko to a4 b5.

Myslalem jeszcze o czyms takim http://allegro.pl/4-nowe-alufelgi-audi-a4-a6-a8-7-5x16-et37-orginal-i5122750088.html

Edytowane przez Ravenq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czymś takim wybór jest jasny 205/55/R16, nic innego przy tej szerokości felg nie będzie lepiej leżało na standardowym zawieszeniu. Zamiast kupować nówki fele za 1300 + opony - miałbyś w tej cenie ładne 17" lub 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 17 tez sie zastanawiam, chce wydac nie wiecej jak 2tys ciagle szukam czegos fajnego w dobrym stanie nie koniecznie nowego. Ale kupujac przez allegro z wysylka niestety nie wiadomo w jakim to bedzie stanie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chce w swojej a4 b8 (standardowe zawieszenie) sprawić sobie felusie r17x8j. Mam możliwość wziąć et 42 albo 48. Standardowo na r17 jest et 45-47 przy szerokości 7.5.

Opona 225/50.

Et 42 jest ok i nic nie będzie ocierać?

Edytowane przez jmm86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 17 tez sie zastanawiam, chce wydac nie wiecej jak 2tys ciagle szukam czegos fajnego w dobrym stanie nie koniecznie nowego. Ale kupujac przez allegro z wysylka niestety nie wiadomo w jakim to bedzie stanie do konca.

Myślę, że spokojnie za 1,5k coś znajdzie w odpowiednim stanie i na zdrowej gumie......jeszcze troche czasu, więc spokojnie szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki dystans do felg 8x18 ET43 w samochodzie A4 B6? Moze ktos na forum sprzedaje takie rzeczy, ewentualnie posiadacie sprawdzonego sprzedawcę na Allegro? Byłbym wdzięczny za info [emoji11]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki imienniku! :hi: Myślałem żeby z przodu dać 10mm, ale nie byłem pewien czy to nie będzie za dużo, tym bardziej że planuję dać sprężyny Eibach -30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko mam zawieche 1BE czy fele 18 z et38 na przud a 40 na tyl podejdo szerpokosc 8j no i jakie rozmiar oponki proponujecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zakładaj opony 225/40 ;)

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40 to jest balon na 8j, proponuje 215/40. Co do parametrów, koła będą schowane w nadkola, przydałoby się dystanse dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn 18-8j 40przud i 35tyl przy zawieszeniu 1BE oponki 225-45 nie bardzo felga bedzie schowana i nie bendzie ocierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam pytanko. Do swojej audi a4 b5 chciałbym wsadzić felge 17" szerokość 8" z osadzeniem et60 (8Jx17H2), będzie pasować ? Jeżeli tak to jaką oponkę najlepiej do tego dobrać ?

Edytowane przez Furiell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans 20-25 do tego i opona 205/50 lub 225/45. Ewentualnie inna felga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 17" 7,5J ET28 opona 225/45. Będzie przód wystawać czy na równo? Boje się że może ocierać jak obniżę auto.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na równo, przy większym obniżeniu przód się chowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 17" 7,5J ET28 opona 225/45. Będzie przód wystawać czy na równo? Boje się że może ocierać jak obniżę auto.

Witaj,

Z przodu w B6/B7 przy 7,5 ET28 jest za niskie i może przy obiniżeniu większym przycierać.

Optimum na przodzie jest 7,5 i ET33, zwłaszcza jak planujesz mocniej obniżyć,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...