Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie chcę żadnych dystansów, tylko ET33, ale wszyscy mi proponują ET45 lub 47, bo niby takie są ogólnie do Audi, w tym i A4.

Więc pytanie dotyczy: czy mogę takie brać (ET47 przy stalówkach), czy być konsekwentnym przy ET33.

Edytowane przez grequ22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dystans 20-25mm + pierścień centrujący na 57,1mm ewentualnie dotoczyć dystans z kołnierzem już pod 72mm. Nie warto cudować, szukaj felgi przede wszystkim z mniejszym et.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, przeszedłem przez większość tematu, ale chyba nie trafiłem na mój przypadek (albo nie znalazłem)

w moim a4 b6 avant miałem ori sliny 7,5 x 17 et 43...

kupiłem używane alu 8 x 17 et 40... nie będzie obcierało? opony 235x45x17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga 17" 8J na oponie przód 205/45 i tył 215/35 przy ET 35 będzie coś obcierać? Jestem świerzym posiadaczem a4 b5 1.9 tdi avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga 17" 8J na oponie przód 205/45 i tył 215/35 przy ET 35 będzie coś obcierać? Jestem świerzym posiadaczem a4 b5 1.9 tdi avant

Na fabrycznych zawieszeniach nie będzie na pewno tym bardziej, że to zły rozmiar opon - za małe. Powinno być 225/45 albo 205/50.

Takie cos bedzie dobre do audi a4 b5 Rozmiar Felg:

przód: 8"x17" ET35

tył: 8"x17" ET35

Rozstaw śrub 5x112

Średnica otworu centrującego 72,6mm..

Będzie, ale nie obejdzie się bez pierścieni centrujących 72,6 -> 57,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, przeszedłem przez większość tematu, ale chyba nie trafiłem na mój przypadek (albo nie znalazłem)

w moim a4 b6 avant miałem ori sliny 7,5 x 17 et 43...

kupiłem używane alu 8 x 17 et 40... nie będzie obcierało? opony 235x45x17

dla chcących wiedzieć na przyszłość... Pasuje :D

bb3065a0f5020846.jpg

1cb2f258ab745fa4.jpg

Edytowane przez tygrysek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przejrzałem kilkanaście stron, niestety nie znalazłem identycznego przypadku.

Audi A4 B8 S-line, zawieszenie 1BV.

Aktualnie mam założone 8Jx18 ET47 (245/40). Chciałbym kupić felgi 17 calowe o tym samym wzorze, znalazłem jedynie wersję od Audi A3 7,5Jx17 ET56 (225/50).

Strona wewnętrzna 3mm bliżej, strona zewnętrzna cofnięta o 15mm. Offset jest spory, lecz nie jestem w stanie określić czy obędzie się bez dystansów, jeśli nie, dystanse jakich rozmiarów byście polecili? Z góry dziękuję.

https://www.dropbox.com/s/ijzrfv9idw38gr8/Zrzut%20ekranu%202014-12-10%2019.41.28.png?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie wyobraź teraźniejsze koło jakby się schowało do środka o te 15mm, jak to wizualnie będzie wyglądać, ale te cofnięcie o 3mm to właściwie nie możliwe żeby coś obcierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to pół biedy, założę, ocenię, dokupię. Bardziej chodziło mi o kwestię ewentualnego obcierania.

Dystans o rozmiarze 10mm przesunie mi felgę z oponą o 10mm na zewnątrz? Gdzie mogę się w nie zaopatrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to pół biedy, założę, ocenię, dokupię. Bardziej chodziło mi o kwestię ewentualnego obcierania.

Dystans o rozmiarze 10mm przesunie mi felgę z oponą o 10mm na zewnątrz? Gdzie mogę się w nie zaopatrzyć?

Szerokość dystansu = wysunięcie felgi na zewnątrz o tą szerokość. Gdzie? - Dystom na alle. Dotoczy Ci cokolwiek potrzebujesz, a jakość wysoka.

Co do felg to moim zdaniem bez sensu kupować te z dużym et i ładować dystans. Jeśli mamy już fele to ok, dokładamy dystans i jest wizualnie lepiej ale jeśli kupujemy nowy/używany komplet to poszukać z odpowiednim osadzeniem. Wygodniej, lżej i bez kombinacji.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam pytanko w swoim a4b7 od momentu kupna mam felgi18 cali "łopaty" z rs6c5 z oponami 235/40 na zawieszeniu 1BE, z tym że przód mam felge 7,5 seroką z et54 a tył 8 cali szeroką z et 43. mozecie podpowiedzieć jakie dać dystanse na przód i tył tak żeby to łądnie wyglądało i koła nie wystawały poza obrys auta i o nic nie przycierały?Myślałem przód dać 12mm a tył 15mm ale czy nie bedzie z przodu za dużo a z tyłu za mało? Jak zrobić zeby to fajnie leżało?

Z góry dzięki.

Edytowane przez gabalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 20mm, tył 15mm.

A najpewniej jeśli zrobisz tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł jak sprawdzić ET jeśli na wnętrzu felgi nic nie widać? Wyczytałem szerokości 9 i 8.5J ale ET nie wyczytałem. Felgi były lakierowane i oznaczenia są bardzo mało widoczne. ET da się jakoś zmierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł jak sprawdzić ET jeśli na wnętrzu felgi nic nie widać? Wyczytałem szerokości 9 i 8.5J ale ET nie wyczytałem. Felgi były lakierowane i oznaczenia są bardzo mało widoczne. ET da się jakoś zmierzyć?

Masz na pierwszej stronie tego tematu rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...