Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odppwiedź. Właśnie tak myślałem te 5 mm za dużo, zwłaszcza że opona szeroka. Lepiej kupic felge z wiekszym et i dopasować dystansem A wiesz może jakie ET musi być na tyle żeby było na równo przy 7,5J?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Felga 17" 7,5J ET28 opona 225/45. Będzie przód wystawać czy na równo? Boje się że może ocierać jak obniżę auto.

Kwestia jak chcesz auto obniżyć. Przy 17" i zawieszeniu 1BV krzywdy nie ma. Na pewno nic nie będzie trzeć. Ale jak dasz gwint i posadzisz auto, to na zakrętach może być problem...

Dzięki za odppwiedź. Właśnie tak myślałem te 5 mm za dużo, zwłaszcza że opona szeroka. Lepiej kupic felge z wiekszym et i dopasować dystansem A wiesz może jakie ET musi być na tyle żeby było na równo przy 7,5J?

ET 30, ale złotego środka nie ma . Kwestia zawieszenia, szerokości opony i felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odppwiedź. Właśnie tak myślałem te 5 mm za dużo, zwłaszcza że opona szeroka. Lepiej kupic felge z wiekszym et i dopasować dystansem A wiesz może jakie ET musi być na tyle żeby było na równo przy 7,5J?

Przy -30mm et43 i dystansie 20mm jest u mnie tył na równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odppwiedź. Właśnie tak myślałem te 5 mm za dużo, zwłaszcza że opona szeroka. Lepiej kupic felge z wiekszym et i dopasować dystansem A wiesz może jakie ET musi być na tyle żeby było na równo przy 7,5J?

Przy -30mm et43 i dystansie 20mm jest u mnie tył na równo.

A jakie masz koło i opone, bo to też istotna sprawa. Zresztą najprościej jest założyć to, co się ma, wziąć miarę i na spokojnie sobie wymierzyć.....to najbezpieczniejsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy zestaw 17/7,5j/et43 + 20mm strona + 215/55 i jest tył na równo i nic nie trze.

Owszem, najprościej sobie to wyliczyć i zawsze podaję dla przykładu tego linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Pisalem w innym temacie ale podpinam sie pod ten. potrzebuje pomocy Kupilem Oryginale Felgi 18" 8j et 48 prawdopodobnie z a6. Chciałbym włożyć ja do audi a4 b7 sedan. Co musze kupic zeby mi to ladnie wygladalo. Jestem zielony w tym temacie Prosilbym o dokladne informacje. Czy jakies dystanse jak tak to jakie ? Sruby itp bo napewrade sie tym nie znam. Dzieki Panowie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Pisalem w innym temacie ale podpinam sie pod ten. potrzebuje pomocy Kupilem Oryginale Felgi 18" 8j et 48 prawdopodobnie z a6. Chciałbym włożyć ja do audi a4 b7 sedan. Co musze kupic zeby mi to ladnie wygladalo. Jestem zielony w tym temacie Prosilbym o dokladne informacje. Czy jakies dystanse jak tak to jakie ? Sruby itp bo napewrade sie tym nie znam. Dzieki Panowie !!!

Witaj,

Temat przerabiany na forum wielokrotnie.

Potrzebujesz dystanse na front 13mm a na tył 17mm

Upewnij się tylko czy otwór centrujący felg to 57,1 mm!

PS. mogę śmiało polecić polskie dystanse Dystom bdb jakość, lekkie i dobra cena.

W zestawie masz komplet śrub kulistych do audi odpowiednio dłuższych,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Do 20 mm można przelotowe. Powyżej już zalecane takie do których się przykręca felgę. Też mam Dystom i polecam. Śruby ori mają ok 26 mm. Dajesz dłuższe o grubość dystansu.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 17" 7,5J ET28 opona 225/45. Będzie przód wystawać czy na równo? Boje się że może ocierać jak obniżę auto.

Witaj,

Z przodu w B6/B7 przy 7,5 ET28 jest za niskie i może przy obiniżeniu większym przycierać.

Optimum na przodzie jest 7,5 i ET33, zwłaszcza jak planujesz mocniej obniżyć,

Pozdra

9J z ET33 mam na przodzie :grin: przy 7,5 co ma obcierac?

Witam Panowie Pisalem w innym temacie ale podpinam sie pod ten. potrzebuje pomocy Kupilem Oryginale Felgi 18" 8j et 48 prawdopodobnie z a6. Chciałbym włożyć ja do audi a4 b7 sedan. Co musze kupic zeby mi to ladnie wygladalo. Jestem zielony w tym temacie Prosilbym o dokladne informacje. Czy jakies dystanse jak tak to jakie ? Sruby itp bo napewrade sie tym nie znam. Dzieki Panowie !!!

przód przy 8J i oponie 225/40 spokojnie wchodzi z ET 30 a tył można zejsc do Et25.

550 kg miałem zapakowane i nic nie przyciera

Edytowane przez MAGIC87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam alu 17

Parametry ET 35 7,5 j 17 h2

Na alu były opony 225 45 17

Zrzuciłem oponki i chcę wcisnąć węższe... 215 45 lub 205 45 (najlepiej), tylko czy te drugie nie będą za wąskie ? A jeśli szukać takich to zapewne z rantem ochronnym ?

Edytowane przez KUBAS2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duża różnica w wysokości , 5 mm ?

Dodam że auto jest obniżone... lepsiejszy komfort ? :)

Edytowane przez KUBAS2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu koła 195/65r15, 205/55r16, 225/45r17 czy 205/50r17 są zamiennikami, które mają prawie identyczną średnicę.

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje felgi 17' opony 215/50R17 i nie wiem którą felgę wybrać, obie są 7,5 cala i et 35 lub 45. 35 będzie bardziej wystawała na zewnątrz ale czy nie za mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje felgi 17' opony 215/50R17 i nie wiem którą felgę wybrać, obie są 7,5 cala i et 35 lub 45. 35 będzie bardziej wystawała na zewnątrz ale czy nie za mocno?

Witaj,

Przy 7,5 ET35 będzie ok.

Na froncie przy 7,5 cala może być ET do 33

Na tyle do ET28

Przy takim ET nic nie przyciera i auto świetnie wygląda,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...