Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Czaje....

Dzięki za info :)

Chodzi dokładnie o ten model co w załączonej aukcji allegro

Miał może ktoś je na swoje a4 ?

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-17-cali-skoda-octavia-ii-opony-i4512606669.html

Edytowane przez KUBAS2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wie ktoś jakie Felgi 16 podejdą pod heble z S4 B5? Podobno Biedrony z B6 podchodzą, ale nikt nie potrafi potwierdzić w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo mam dylemat, obecnie śmigam na "biedronach"- 7Jx16H2 ET 42 opona 205x55, a wpadły mi ręce felgi z A3 s-line 7,5Jx17H2 ET 56. I teraz dwa pytania:

sprawdzałem kalkulatorem ET w porównaniu z "biedronkami" z zewnątrz będzie -8, a wewnątrz +20 powiedzcie czy to będzie obcierać o wew. nadkole?

na felgach są opony 225x45, w specyfikacjach do B6 1.8t widziałem 235x45, mam zostawić 225 czy kupić 235?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz 235/45 to weź 215/50

To idealny zamiennik, no i lepszy komfort.

Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Na szerokim kapciu strasznie pływał mi w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie auta VAG na bazie golfa mają wysokie ET i nie nadajo sie. Chyba, że jakieś rarytasiki i warto dokupić dystans.

Edytowane przez jihaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie mam felgi do swojej B7 a mianowicie felga 19" szerokość 8" i ET 45. Jakie opony mogę założyć do tych felg żeby nic nie ocierało??? Dzięki za wszelkie informacje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do B6 przy feldze 18" 8,5J 40 ET potrzeba jakiś dystans czy będzie ok?

Pytasz o wygląd, zrównanie z błotnikiem, czy możliwość obcierania? Jakie gumy do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam w B7 ori koła 18" 8J ET43. Zawieszenie 1BV s-line.Chciałbym wypchnąć trochę koła na zewnątrz żeby poprawić walory wizualnę ale bez przesady.Codzi mi o kompromis pomiędzy kwesią wizualną a praktyczną żeby w 5 osób w żadnym wypadku nigdy nie przytarło.Jakie zastosować dystanse na przód i tył żeby nie przesadzić (lepiej ciut węższe niż za szerokie) bo kompletnie nie mam pojęcia a nie chcę kupić złych:/

Liczę na wasze zdanie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie
Po kupnie auta spotkała mnie lekka nieprzyjemność i zamiast kompletu opon na zimę przez telefon usłyszałem że są tylko 2szt i na 1 sezon starczą wiec szukam zmuszony jestem poszukać sobie czegoś i tu pytanie do Was
Szukam jakiś 16 i czy te wejdą? Mają chyba duże ET, ale też szer. obręczy jest dosyć mała...

http://allegro.pl/felgi-volkswagen-6-5x16-et50-5x112-f-vat-jak-nowe-i4694578765.html

Zapomniałem, że samochód jest na jakimś gwincie, ale info o tym nie mam żadnego ile to -mm ani marka/model :/

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego na szybko w photoshopie spłodziłem

all9z6ks.jpg

Chyba lepiej już takie wyglądają? :D
Jest to ponoć felga od TT Ronal 16 7,5" ET 45

Nie wiem tylko jak z fi piasty, ale na jakimś forum czytałem, że do większości audi jest 57,1 ( http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=171 )

Da radę to założyć?

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego na szybko w photoshopie spłodziłem

all9z6ks.jpg

Chyba lepiej już takie wyglądają? :D

Jest to ponoć felga od TT Ronal 16 7,5" ET 45

Nie wiem tylko jak z fi piasty, ale na jakimś forum czytałem, że do większości audi jest 57,1 ( http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=171 )

Da radę to założyć?

Witaj,

Tak da radę założyć, mam takie felgi z TT na A4.

Wzór ładny ale w 16 wiadomo bez szału.

W każdym bądź razie nic nie obcierają.

Daj do tego dystans np. 15 mm i będzie ok,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo już nie ogarniam. Wiem, że temat wraca jak bumerang, ale nie rozumiem sprzedawców felg.

Muszę zakupić na zimę stalówki, używane w dobrym stanie, oraz oponki 195/65/15 - czyli standard. Wg producenta dla A4 B6 stalowe przy 15" to 6,5JX15H2 ET33, a gdzie nie pójdę do serwisu to chcą mi sprzedać takie felgi ale z ET45 lub ET47 (np Octavii II).

Skorzystałem z kalkulatorów do zamienników i co najwyżej mogą być 6JX15H2 ET37, aby nie odbiegały za bardzo.

Proszę o poradę czy będę musiał dawać jakieś dystanse i gdzie je można kupić.

Z drugiej strony dziwne, że dla felgi oryginalnej 7JX16H2 ET42 jest różnica do tej 15" -3 (zewnątrz) +15 (wewnątrz). Więc ET33+15 dało by ET48, co dla 15" dało by możliwość montażu do tej wartości ET. Mogę spokojnie je brać, tak jak mi proponują w serwisie? Czy to jest błędne rozumowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...