Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ferodo, TRW, Pagid, Galfer

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 587,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Koledzy mam pytanie odnośnie hamulców(klocki + tarcze) do Audi A4 Avant B7 z 2007 roku 1,9tdi

zastanawiam się nad zestawem: tarcze Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance.

Planuje wydać tak max 700zł- warto dołożyć do czegoś lepszego, czy ten zestaw będzie optymalny.

Oryginalny zestaw w Audi kosztuje niecałe 1200zł

Opublikowano

Za 700zł będzie ciężko kupić DS`y + OZ pod 288. Osobiście jeżeli miałbym wydać 700zł na same tarcze i klocki znalazłbym na allegro zacisku pod 320mm (maks 300zł/kpl) i do tego założył gładkie OZ czy Ferodo + klocki Ferodo Premier. WYjdzie możę 100zł więcej a różnica kolosalna :wink:

Opublikowano

@Wandej dzięki właśnie widzę, że Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance są droższe niż 700zł- a tyle mi powiedział mechanik +-700zł.

A co sądzicie o komplecie: http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-klocki-przod-audi-a4-b7-i4485020882.html

Opublikowano

klocki syf

Opublikowano

@Wandej dzięki właśnie widzę, że Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance są droższe niż 700zł- a tyle mi powiedział mechanik +-700zł.

A co sądzicie o komplecie: http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-klocki-przod-audi-a4-b7-i4485020882.html

DSY kosztują około 440zł pod 288/312. A po za tym w B7 Ci mogą popiskiwać bo są tylko FDS1323 do b5. Inna konstrukcja ucha :hi:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Devik kto robi klocki dla zimmermanna? wiem że kilka lat temu robił na pewno breck więc to tania jeżdząca półka.

Opublikowano

Breck na pewno ale z tego co wiem to sami też robią.

Ale jeszcze długa droga przed nimi w tej materii.

Opublikowano

Jaką opinię na naszym forum mają klocki marki JURID ?

Mój mechanior okazał się wielkim fanboyem tej marki :decayed:

Czyżby połączenie Tarcza Zimmermann + klocek JURID jest doskonałym połączeniem ?

Ja wczoraj na tył zakładałem Tarczę OZ + klocek Ferodo Premier tak jak polecają na forum...

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Bardzo dobre klocki.

Opublikowano

Można brać zamiast Ferodo ? Zapewne JURID jest droższy niż Ferodo ?

Gdzie produkują JURIDy ? Sami są dla siebie producentem a nie że ktoś robi dla nich ?

http://www.jurid.de/

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Zdaje sie ze ceny podobne.

Co założysz to i tak bedzie dobrze.

Opublikowano

JURIDy klepią w Niemczech ?

Opublikowano

Na pewno ale nie tylko.

Opublikowano

Jaką opinię na naszym forum mają klocki marki JURID ?

Mój mechanior okazał się wielkim fanboyem tej marki :decayed:

Czyżby połączenie Tarcza Zimmermann + klocek JURID jest doskonałym połączeniem ?

Ja wczoraj na tył zakładałem Tarczę OZ + klocek Ferodo Premier tak jak polecają na forum...

Wiesz jak wygląda doskonałe połącznie?

OZ Sport + Ferodo DS :hi:

Tylko jesteś lżejszy o prawie 1kzł :wink:

Opublikowano

:grin:

Raczej chodziło mi o połączenie dla zwykłych śmiertelników w opcji STANDARD

Opublikowano

Witam

Panowie planuje wymianę tylnych tarcz i klocków u swojej furmanki. Nie chcę się pchać w koszta (czyli robić wymiany na większe zestawy) a jednocześnie chciałbym żeby to miało ręce i nogi. Myślę o wymianie na taki sam rozmiar tylko coś godnego uwagi żeby hamowało.. A mam jeszcze pytanie Tylną tarcze należy wymienić kiedy jej grubość ma min. ile ???

Widzę że tu głównie polecacie Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance

Czy to ma być super zestaw ????

Czy głównymi dawcami tych elementów jest WANDEJ i DEV po przeczytaniu wątku.

Więc jeśli Ci panowie mogliby mi przesłać jakąś radę i cenę będę wdzięczny....

Te moje tarcze to chyba są te 250-tki tak ???

Opublikowano

Z tyłu powinieneś mieć 245mm.

Klocek + tarcza FERODO Premier i będzie :thumbup1:

Jak nie chcesz się pchać póki co w większe heble, to DS wrzuć w to miejsce na przód.

Opublikowano

na tył ds to bezsens i szkoda kapusty

Opublikowano

Tutaj się z Tobą nie zgodzę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.