Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jakieś: proszę... pokornie proszę 

Atramentu zabraklo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema, zwracam się z uniżoną prośbą:hi: o zidentyfikowanie po vinie typu przekładni kierowniczej, zf czy koyo. Bo będę zmieniał drążek kierowniczy i osłonę, a zf ma fi ok 60 a koyo 54. We wlepie jest 1n1

WAUZZZ8E22A230084

Wiem, że nie ten temat, ale tutaj jest największa szansa uzyskania pomocy.

Numer osłony z etki AUDI 8E0 419 831 jest do przekładni zf i fi wew jest 63. LEMFÖRDER 34915 01 albo TRW JBE370.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez troleslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabrakło wybacz mi mój błąd ale robię kilka rzeczy na raz i umknęło mi Więc jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to serdecznie bym prosił i będę niezmiernie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lisek99990 napisał:

Siema koledzy kody OEM tarcze i klocki tył b6 bdv WAUZZZ8EX3A388626 z góry dzięki

klocki przód - 8E0 698 151 K

tarcze przód - 8E0 615 301 R

klocki tył - 8E0 698 451 L

tarcze tył - 8E0 615 601 Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, troleslaw napisał:

Siema, zwracam się z uniżoną prośbą:hi: o zidentyfikowanie po vinie typu przekładni kierowniczej, zf czy koyo. Bo będę zmieniał drążek kierowniczy i osłonę, a zf ma fi ok 60 a koyo 54. We wlepie jest 1n1

WAUZZZ8E22A230084

Wiem, że nie ten temat, ale tutaj jest największa szansa uzyskania pomocy.

Numer osłony z etki AUDI 8E0 419 831 jest do przekładni zf i fi wew jest 63. LEMFÖRDER 34915 01 albo TRW JBE370.

Z góry dzięki za pomoc.

przekładnia ZF po VINie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko. Model b6. Hamulce przód założone od audi b7 3.0 tdi 320 mm. W sklepie maja klocki brembo oraz trw. Czy ate założyć ? To dobry wybor? Ile takie kosztują ? Byłem raz to mówili mi że maja i koszt 250-320 zł a za drugim razem że niecałe 200. Nie wiem jakie są założone tarcze. Ktoś może podać nr klocków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pok3r napisał:

Kupiłem autko. Model b6. Hamulce przód założone od audi b7 3.0 tdi 320 mm. W sklepie maja klocki brembo oraz trw. Czy ate założyć ? To dobry wybor? Ile takie kosztują ? Byłem raz to mówili mi że maja i koszt 250-320 zł a za drugim razem że niecałe 200. Nie wiem jakie są założone tarcze. Ktoś może podać nr klocków ?

kup sobie Ferodo FDB1629 koszt ok 180zł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dev:papa:

A jakie tarcze byś obecnie zaproponował pod klocki Ferodo DS Performance?  Przychodzi Ci do głowy jakiś setup, który w kombinacji z klockami nie tylko będzie dobrze hamował, ale aby tarcze były w stanie przetrzymać przynajmniej jedną wymianę klocków a nie kończyły razem z klockami? I najlepiej jeszcze, żeby nie piszczały tak niemiłosiernie, bo Iskierka :witch: (tzn. żona) mówi, że ma już dosyć robienia wiochy na całe osiedle:bag::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suli napisał:

Hej Dev:papa:

A jakie tarcze byś obecnie zaproponował pod klocki Ferodo DS Performance?  Przychodzi Ci do głowy jakiś setup, który w kombinacji z klockami nie tylko będzie dobrze hamował, ale aby tarcze były w stanie przetrzymać przynajmniej jedną wymianę klocków a nie kończyły razem z klockami? I najlepiej jeszcze, żeby nie piszczały tak niemiłosiernie, bo Iskierka :witch: (tzn. żona) mówi, że ma już dosyć robienia wiochy na całe osiedle:bag::facepalm:

@Suli DS`y lubią popiskiwać:wink: Każda gładka tarcza do tego będzie ok. Ja ostatnio ze swoich obserwacji staram się sprzedawać Brembo. Jedyne tarcze do których nie straciłem zaufania na przestrzeni lat:przebiegly: Co myślisz Tomaszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 03:45, Wandej napisał:

@Suli DS`y lubią popiskiwać:wink: Każda gładka tarcza do tego będzie ok. Ja ostatnio ze swoich obserwacji staram się sprzedawać Brembo. Jedyne tarcze do których nie straciłem zaufania na przestrzeni lat:przebiegly: Co myślisz Tomaszu?

@Dev pewnie zajęty:wink4:  Wandej a brembo nie miały czasem tendencji do bicia?:eusathink:

Na zimmermanny bym słowa nie powiedział, gdyby nie te piski i fakt, że tarcza żłobi się równo z klockiem DSP skutkiem czego trzeba wymieniać wszystko po całości.:sorry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suli napisał:

@Dev pewnie zajęty:wink4:  Wandej a brembo nie miały czasem tendencji do bicia?:eusathink:

Na zimmermanny bym słowa nie powiedział, gdyby nie te piski i fakt, że tarcza żłobi się równo z klockiem DSP skutkiem czego trzeba wymieniać wszystko po całości.:sorry:

Żadne nie mają ogólnie. Trzeba po prostu je zamontować tak żeby ani Piasta ani tarcza po zewnętrznym obwodzie nie miała  nadmiernego bicia. Jeśli parametry przy montażu będą Ok to i podczas użytkowania nic się nie będzie dziać. DS’y znacznie bardziej „męczą” tarcza niż zwykły klocek. W ogóle to do czego potrzebujesz set? Dalej B6? 320mm pamietam kiedyś brałeś ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po staremu. Żona i samochód te same:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pytanko. Który producent ma najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne?

OZ, Textar, Febi, Metelli czy jeszcze jakiś inny? z tego co czytałem metelli produkuje tarcze dla ATE (choć może ktoś gadał bzdury). Cenowo i jakościowo wypadają dość fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, viktorion napisał:

Panowie - pytanko. Który producent ma najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne?

OZ, Textar, Febi, Metelli czy jeszcze jakiś inny? z tego co czytałem metelli produkuje tarcze dla ATE (choć może ktoś gadał bzdury). Cenowo i jakościowo wypadają dość fajnie.

nie pamietam kto, ale ATE nie produkuje ani tarcz, ani klockow - oni tylko pakuja i narzucaja marze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dev napisał:

Brembo

Serio BREMBO ma najlepiej zabezpieczone tarcze? a jak z jakością? bo czytałem, że Brembo spadło na jakości. Nie chodzi mi o segment nawiercanych i nacinanych tarcz, tylko zwykłych. :P Porównywalne do np. textara / trw / ferodo czy półka niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, viktorion napisał:

Wystarczyło pytanie o zabezpieczenie antykorozyjne tarcz i temat umarł.... :( 

Pomaluj sobie szprajem cynkowym na 650°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał:

Pomaluj sobie szprajem cynkowym na 650°

nie no, dziadostwa odstawiał nie będę, stawiam na fabryczne rozwiązania, dlatego się zastanawiam i pytam osób z doświadczeniem która firma faktycznie ma dobre zabezpieczenie antykorozyjne, bo czytałem o textarze, oz, ate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...