Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, daniok napisał:

Dokładnie tak.

 

Na chwilę tak, ale ogólnie jest niezalecane, aby tył był mocniejszy, gdyż zmienia to rozkład sił hamowania.

OK dziękuję za informację wszystko jasne ;) 

Jeszcze jedno  czy cały set OZ tarcze plus klocki to zły wybór? 

Edytowane przez ŁukaszPłock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem ci trzeźwym okiem a nie lanserskim jak to jest z tymi heblami. Wsadziłem kilkadziesiąt zestawów do a4 więc coś tam zaobserwowałem.

Opcja 1. seria 288 to Ferodo lub TRW, komplet na przód z tarczami to koszt ok 400zł, bosch piszczy, ATE jest drogie, TRW odpowiednik Ferodo tyle że droższe, Kraft to najtańsza opcja ale jakoś mi nie podchodzi.

Opcja 2. 312mm wchodzi po zmianie samych jarzm ja osobiście nie widzę żadnej różnicy na normalnych klockach według serii a wychodzi ze 300-400zł drozej niz 288, jeśli już to przy duzych prędkościach jest lepiej, na małych brak różnicy.

Opcja 3. 320 jest wyczuwalna poprawa od serii.

Opcja 4. seria 288 ale tarcze OZ nacinane + klocki Ferodo DS, po montażu czuć kolosalną różnice, według mnie lepiej to hamuje niż 320 na zwykłej tarczy i klocku tyle ze koszta są wysokie, klocki ok 700-750zł tarcze z tego co pamietam ok 500zł  razem średnio 1300zł no i tarcze starczają na dwa komplety klocków.

Według mnie jesli masz zimówki 15 cali to zostaje opcja 1 lub 4 lecz DS to k**ewsko drogie. Jeśli jeżdzisz normalnie i masz gdzieś lans wsadz serie.

 

P.S. Heble w b6 to dno, jak kupiłem forda to nie potrafiłem delikatnie sie zatrzymać.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne informacje bardzo mi pomogą w doborze ;) zakładam serię, 

jak policzyć wszystko potrzebne do swapu to wychodzi ok 3500 ;) w moim przypadku 

PS. Toyka mojej dziewczyny też hamuje lepiej, uczucie jakby klocek kleił się do tarczy  audi zdecydowanie słabiej...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy z tymi 3,5 tys, 320mm z używanymi tarczami i klockami mozna smiało wyrwać za 1000-1200zł, same zaciski z jarzmami i osłonami kiedyś widziałem za 400zł. Za jakies 1300-1500zł mozna wsadzić DSy i jakąs fajną sportową tarcze, niestety mało kto decyduje sie na taką wymiane bo koszta duże a punktów do lansu brak, mi raz trafiło sie wsadzić taki pakiet i byłem napawde strasznie zdziwiony różnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok taki koszt podałem wliczając komplet kół z nowymi oponami ;)

A jest sens zakładać OZ sport i klocki zwykle ferodo albo Zimmerman? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZ są dość drogie, jeśli chcesz wsadzić zwykłe klocki i tarcze to wsadz Ferodo lub TRW są duzo tańsze a jakościowo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd czerpiesz wiedzę ? :D

OZ wcale nie są w większości przypadków wiele droższe a jakościowo znacznie lepsze na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy z tymi 3,5 tys, 320mm z używanymi tarczami i klockami mozna smiało wyrwać za 1000-1200zł, same zaciski z jarzmami i osłonami kiedyś widziałem za 400zł. Za jakies 1300-1500zł mozna wsadzić DSy i jakąs fajną sportową tarcze, niestety mało kto decyduje sie na taką wymiane bo koszta duże a punktów do lansu brak, mi raz trafiło sie wsadzić taki pakiet i byłem napawde strasznie zdziwiony różnicą.

Trochę przesadzasz. Zmiana kół na 16 powiedzmy ze to maks 1000zl przy sprzedaży starych. Swap kompletny na przód kupisz za 800zl[emoji6]Każdemu pisze ze jeśli do wymiany jest seryjny hebel to wtedy najkorzystniej jest robic swap


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam-Lewian napisał:

Skąd czerpiesz wiedzę ? :D

OZ wcale nie są w większości przypadków wiele droższe a jakościowo znacznie lepsze na pewno ;)

Znajomy zrobił mi u siebie w sklepiku wycenę;

set tarcza 

OZ zwykły klocki ferodo 740 PLN 

Ate tarcza klocek ferodo 730

Inne kombinacje z trw itp zawsze ok.  700 PLN więc dużej różnicy nie ma czyli zostaje kwestia jakości... I sprawności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ale co Ty porównujesz ? Gładkie Ferodo do Zimmermann Sport ? :D

 

Ciężko oceniać na podstawie jednego czy dwóch kompletów, ja mogę CI powiedzieć na podstawie kilkudziesięciu tysięcy kompletów, że nie są podobne ;)

Chociaż oczywiście jeśli ktoś chce dobre tarcze za małe pieniądze to nic lepszego od Ferodo nie znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ŁukaszPłock napisał:

Znajomy zrobił mi u siebie w sklepiku wycenę;

set tarcza 

OZ zwykły klocki ferodo 740 PLN 

Ate tarcza klocek ferodo 730

Inne kombinacje z trw itp zawsze ok.  700 PLN więc dużej różnicy nie ma czyli zostaje kwestia jakości... I sprawności 

Mówisz o rozmiarze 320 ?

ATE to sobie daruj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy z tymi 3,5 tys, 320mm z używanymi tarczami i klockami mozna smiało wyrwać za 1000-1200zł, same zaciski z jarzmami i osłonami kiedyś widziałem za 400zł. Za jakies 1300-1500zł mozna wsadzić DSy i jakąs fajną sportową tarcze, niestety mało kto decyduje sie na taką wymiane bo koszta duże a punktów do lansu brak, mi raz trafiło sie wsadzić taki pakiet i byłem napawde strasznie zdziwiony różnicą.
Powiedz mi kto o zdrowym rozsądku wsadza używane tarcze i klocki.
Pozatym kupując używane jarzma i zaciski trzeba je odnowić i podać regeneracji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ???? hmmmm średnio połowa osób która decyduje sie na swap, dlatego pisze od samego początku że według mnie to Nacinane OZ + DSy

Napisz do Wandeja, za ok 400zł bedziesz miał zestaw. Wczoraj robiłem asterixa 2015r i przód TRW wyszedł 520zł a tobie do tak popularnego auta jak a4 wycenili 730 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pajda napisał:

Powiedz mi kto o zdrowym rozsądku wsadza używane tarcze i klocki.
Pozatym kupując używane jarzma i zaciski trzeba je odnowić i podać regeneracji!

No ja bym nie założył :)
U siebie nie żałuję swapa na 320, choć zmieniłem na razie tylko przód.  Nawet gładkie OZ i zwykłe ferodo dają odczuwalną różnicę w porównaniu do 312.

Co ciekawe cały tydzień byłem na delegacji służbowym Golfem 2.0 tdi Variant. I mocno się zdziwiłem podczas mocnego hamowania na autostradzie. Dużo pewniej hamuje się na moich 320, czuć wyraźną różnicę.

Także swap hamulców polecam każdemu. Zwłaszcza tym którzy muszą zmieniać komplet tarcz i klocków. Koszty nie dużo większe, roboty też a micha się cieszy :D (No dobra, lepsze są 345 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.11.2017 o 17:22, pajda napisał:

Powiedz mi kto o zdrowym rozsądku wsadza używane tarcze i klocki.
Pozatym kupując używane jarzma i zaciski trzeba je odnowić i podać regeneracji!

 a niby dlaczego nie? ba nawet 3/4 ma używki robiąc swapa.. poza klockami żeby była janość bo to mały wydatek nowych sztuk.

smiało polecam każdemu używki!

Ja bym założył nawet mam używane elementy w aucie chyba jak każdy kto robi swapa

Mam 320 przeszedłem z 317 heble mam używki i tak samo pogoniłem tutaj swoje używki komuś napewno służą

 

Masz blisko jedz zobacz dotknij i kupuj używka wcele nie bedzie gorsza

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Karasik2 napisał:

 

 a niby dlaczego nie? ba nawet 3/4 ma używki robiąc swapa.. poza klockami żeby była janość bo to mały wydatek nowych sztuk.

smiało polecam każdemu używki!

Ja bym założył nawet mam używane elementy w aucie chyba jak każdy kto robi swapa

Mam 320 przeszedłem z 317 heble mam używki i tak samo pogoniłem tutaj swoje używki komuś napewno służą

 

Masz blisko jedz zobacz dotknij i kupuj używka wcele nie bedzie gorsza

A d...pe wycieram szkłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A d...pe wycieram szkłem
Dev sam regenerujesz i malujesz i dotego podcierasz się szkłem nie świruj
Zakupiłem kpl hebli pomalowanych i smiagaja jak ta lala

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...