Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Na tył ostatnio zakładałem zestaw Kamoki i nie widzę różnicy z Boschem czy TRW, także mogę polecić cena jest dość niska. na przód zakładam od dawna zestawy ATE i się sprawdzają bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie.

Zastanawiam się nad kupnem oryginalnych tarcz i klocków Ferodo DS Performance na przednią oś, będzie to dobry wybór ?   Czytałem kilka opinii, że te klocki piszczą podczas delikatnego hamowania, macie może doświadczenie z tym zjawiskiem? Jestem też otwarty na inne propozycje. Czytałem, że polecacie tarcze OZ, są one jakościowo lepsze od oryginalnych ? Jak jest z ochroną antykorozyjną w obu przypadkach ?

Wydaje mi się, że mam rozmiar 288 mm, ale dla pewności zostawiam nr VIN: WAUZZZ8E74A153134

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2017 o 22:57, mariusz.te napisał:

Na tył ostatnio zakładałem zestaw Kamoki i nie widzę różnicy z Boschem czy TRW, także mogę polecić cena jest dość niska. na przód zakładam od dawna zestawy ATE i się sprawdzają bardzo dobrze 

porównanie kamoki z trw nie na miejscu

ATE dogie i nic nie warte w tej cenie idzie kupic dużo lepszy i wydajniejszy zestaw producenta a nie pakowacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamilknightrider napisał:

Witajcie.

Zastanawiam się nad kupnem oryginalnych tarcz i klocków Ferodo DS Performance na przednią oś, będzie to dobry wybór ?   Czytałem kilka opinii, że te klocki piszczą podczas delikatnego hamowania, macie może doświadczenie z tym zjawiskiem? Jestem też otwarty na inne propozycje. Czytałem, że polecacie tarcze OZ, są one jakościowo lepsze od oryginalnych ? Jak jest z ochroną antykorozyjną w obu przypadkach ?

Wydaje mi się, że mam rozmiar 288 mm, ale dla pewności zostawiam nr VIN: WAUZZZ8E74A153134

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Kamil

fabrycznie masz 288 zaciski ATE

kup tarcze zimmermann do tego klocek ferodo premier bedziesz zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałem się upewnić czy dobrze wybieram. Wg wlepki mam 1KD oraz 1LB znaczy przód  288/25 a tył 245/10. Czy taki wybór będzie dobry na tył oczywiście:
http://google.plczesc/tarcza-hamulcowa-zimmermann-100124320,0-86-100124320-464868.html
oraz
http://google.plczesc/klocki-hamulcowe-komplet-zimmermann-238821751,0-86-238821751-975405.html
Tylko nie jestem pewien czy klocki mają być z czujnikiem? Dla pewności to jest VIN autka WAUZZZ8E62A282835.

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemyk napisał:

Witam,
Chciałem się upewnić czy dobrze wybieram. Wg wlepki mam 1KD oraz 1LB znaczy przód  288/25 a tył 245/10. Czy taki wybór będzie dobry na tył oczywiście:
http://google.plczesc/tarcza-hamulcowa-zimmermann-100124320,0-86-100124320-464868.html
oraz
http://google.plczesc/klocki-hamulcowe-komplet-zimmermann-238821751,0-86-238821751-975405.html
Tylko nie jestem pewien czy klocki mają być z czujnikiem? Dla pewności to jest VIN autka WAUZZZ8E62A282835.

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

przód masz z czujnikiem tył jest bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemyk napisał:

mają być z czujnikiem?

Przód tak , tył nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za info.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w salonie za klocki na przednią oś 520 zł., na znanym portalu aukcyjnym oryginalne ( sygnowane logiem Audi) 179 zł. Skąd tak duża różnica ? To są te same klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kamilknightrider napisał:

Cena w salonie za klocki na przednią oś 520 zł., na znanym portalu aukcyjnym oryginalne ( sygnowane logiem Audi) 179 zł. Skąd tak duża różnica ? To są te same klocki ?

ori klocki to ferodo oraz galfer lub jurid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wyzyk83 napisał:

ori klocki to ferodo oraz galfer lub jurid

Pagid i Textar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dev napisał:

Pagid i Textar

pagida widzialem z logami oooo ale textara nie

kiedys widziałem textary OE ale do BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lukaszooo napisał:

Ferodo wsadzali OE ale do VW z okolic 2007r.

Ferodo było w vw już w.latach 80tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, za mały byłem na mechanike w tym czasie. Pamietam ze do mojego malucha w 2000r ciezko bylo kupic cos innego niz oryginal Lancia/Fiat. Pierwsze dziewicze VW z Polskiego salonu dotykalem ok 2007r wszystko sciagane z zagranicy w tamtym czasie nie mialo prawa miec fabrycznych hebli wiec ciezko ocenic co szlo na pierwszy montaz w 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze sprowadzone z Holandii przeze mnie auto to był czerwony golf I 1.1 z 79r, był rok 1991

miał Prawie nowe oryginalne klocki VW na ktorych wyraznie bylo widac oznaczenia Ferodo, tak samo bylo z fordem sierrą z 89r, tam tez byly klocki Ferodo

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dev. Potrzebuje wyceny zestawu Tarcze/Klocki do Audi a4 b7 320MM . Zimerman/Ferodo i Feredo/Ferodo w jakiej cenie będą. Odpowiedź z Ceną proszę na PW. Założyłem 7 tys km temu nowe Tarcze ATE PD i się pokrzywiły gówno Jedno. Piasty mam proste bo sprawdzałem.

Edytowane przez snajper92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czas najwyzszy usprawnic troche hamulce w mojej Audi ,  :) Chce zrobic odrazu komplet tyl i przod ( klocki , tarcze ) , bo jak zobaczylem w jakim stanie sa to masakra :/ . Prosze o jakas propozycje,oferte kogos kto ma doswiadczenie z tym i troche czasu :) Audi a4 b7 avant 1.8 t 163 km BFB . Dzieki i Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...