Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli patrzyłeś tylko na klocek zewnętrzny ? Jeśli zapala się kontrolka to tak czy inaczej należałoby zajrzeć.

Co do grubości tarczy to przyjmuje się ogólnie, że dopuszczalne jest maksymalne zużycie 1mm na stronę, więc 20mm w przypadku tej tarczy kwalifikuje się do wymiany. Co do przejścia na większą średnicę to bez miany felg na 16 cali się nie obejdzie, do których mógłbyś założyć tani zestaw 312mm (tani, gdyż wiele osób zmienia na 320mm i większe, a różnicę zrobi już dużą) lub droższy 320mm. Jest to idealny moment, aby wykonać taką zmianę, kiedy masz klocki i tarcze do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrzyłeś tylko na klocek zewnętrzny ? Jeśli zapala się kontrolka to tak czy inaczej należałoby zajrzeć.
Co do grubości tarczy to przyjmuje się ogólnie, że dopuszczalne jest maksymalne zużycie 1mm na stronę, więc 20mm w przypadku tej tarczy kwalifikuje się do wymiany. Co do przejścia na większą średnicę to bez miany felg na 16 cali się nie obejdzie, do których mógłbyś założyć tani zestaw 312mm (tani, gdyż wiele osób zmienia na 320mm i większe, a różnicę zrobi już dużą) lub droższy 320mm. Jest to idealny moment, aby wykonać taką zmianę, kiedy masz klocki i tarcze do zmiany.

Nic się takiego nie przyjmuje z minimalna grubością. Każda tarcza ma podana minimalna grubość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wandej napisał:

Nic się takiego nie przyjmuje z minimalna grubością. Każda tarcza ma podana minimalna grubość.

Dobrze, doprecyzowując, jeśli pamięć mnie nie myli to maksymalne zużycie tarcz przednich, o których rozmawiamy (280mm-320mm) to 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ThirdEye napisał:

Co polecasz z tarcz 280 dla mnie?

Najczęściej polecane są OZ (Otto Zimmerman) gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, doprecyzowując, jeśli pamięć mnie nie myli to maksymalne zużycie tarcz przednich, o których rozmawiamy (280mm-320mm) to 1mm.

Myli Cię pamięć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wandej może odpowiesz czy mam wg ciebie zmieniać tarczę czy jeszcze polatać na nowych klockach? Oczywiście wolałbym nie wydawać kasy jeśli nie jest to konieczne. Chciałem również spytać czy tarcza 288 u mnie podejdzie pod 15"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wandej napisał:

Myli Cię pamięć.

Ponieważ wzbudziłeś moją niepewność to na szybko sprawdziłem i dla tarcz 280, 288, 312 i 320 jak wcześniej pisałem jest to 1mm na stronę, więc nie rozumiem o co Ci chodzi, tylko zaprzeczasz i nie podajesz poprawnych według Ciebie informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, daniok napisał:

Ponieważ wzbudziłeś moją niepewność to na szybko sprawdziłem i dla tarcz 280, 288, 312 i 320 jak wcześniej pisałem jest to 1mm na stronę, więc nie rozumiem o co Ci chodzi, tylko zaprzeczasz i nie podajesz poprawnych według Ciebie informacji...

nie pisze się 1mm na stronie tylko 2mm na całości a to dlatego że tarcze mogą się nierównomiernie zuzywac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega Dev mi coś doradzi? Czy zestaw tarcze/klocki ferodo DDF1708 i 1451 jest ok i zapominamy o temacie? Czy tarcze 288 moge brać pod uwagę jeśli zimą jeżdżę na stalowych 15tkach? Co radzisz?

Edytowane przez ThirdEye
zapomniałem dopsać drugiej części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ThirdEye napisał:

Kolego Wandej może odpowiesz czy mam wg ciebie zmieniać tarczę czy jeszcze polatać na nowych klockach? Oczywiście wolałbym nie wydawać kasy jeśli nie jest to konieczne. 

Pozwolę sobie odpowiedzieć tak: https://hamulcesklep.pl/o/24.0122-0152.1.

14 minut temu, ThirdEye napisał:

Chciałem również spytać czy tarcza 288 u mnie podejdzie pod 15"?

W A4 B5 miałem właśnie tarcze 288mm i oryginalne alufelgi 15 cali, więc tarcza powinna podejść, przy czym zmian tarczy wymaga zmiany jarzma i/lub zacisku, więc polecam od razu zmienić na większą średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dev napisał:

nie pisze się 1mm na stronie tylko 2mm na całości a to dlatego że tarcze mogą się nierównomiernie zuzywac 

Przyjąłem do wiadomości, poprawię się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ThirdEye napisał:

Kolego Wandej może odpowiesz czy mam wg ciebie zmieniać tarczę czy jeszcze polatać na nowych klockach? Oczywiście wolałbym nie wydawać kasy jeśli nie jest to konieczne. Chciałem również spytać czy tarcza 288 u mnie podejdzie pod 15"?

Jak uważasz. Zestaw z ferodo 280mm wyjdzie około 300zł klocki + tarcze. Wejdzie 288mm tarcza ale musisz zmienić zaciski + jarzma no i w tym wypadku też klocki. Dozbieraj kasy i kup zimowe alu a potem załóż 320mm i bedziesz zadowolny każdego dnia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy

1) 320 mi wejdzie fela 16 biedrona?

2)czy warto zakładac tylko przód 320 tył zostawiając 255

3) co może być przyczyną że poci mi sie zbiorniczek płynu ham., zamiast ubywać tak jak by przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest mi ktoś w stanie podać numery oryginałów tarcz i klocków przód tył? - Audi A4 1.8t AVJ przód napęd 2001r sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...