Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Dzik też polecał mi wszystko z textara do Passata i narazie nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, czaszi napisał:

Cześć,

Mieszkam w Irlandii i tutaj niestety Zimmerman nie jest dostępny i jeżeli zdecydowałbym się na ich zakup, musiałbym je z Polski ściągnąć. Alternatywa to wymiana to co jest dostępne - Textar, Valeo, TRW, ATE, Bosch, Febi, Juratek. Klocki rozważałem Ferodo FDB1717 jako, ze są dostępne. Alternatywy to ATE, Bosch, Febi, Valeo, TRW, Textar.

Czy tarcze Zimmermana są znacząco lepsze od wymienionych alternatyw? Jeżeli nie, to które z wymienionych tarcz mógłbym rozważyć do A4 B6 130KM?

Tarcz Ferodo nie ma? Weź TRW,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pasacie cały tył na textarach i wszystko ok. Jak przód się skończy to że kupię całość textara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Wandej said:

Tarcz Ferodo nie ma? Weź TRW,

Ferodo aktualnie jest tylko na tył w tym sklepie online, w którym w ogóle można znaleźć. Niestety w Irlandii jest słabiutko jeżeli chodzi o niektóre części, a jeżeli są to taniej z kontynentu czasami ściągnąć.

Tarcze Taxtara są w przystępnej cenie - 30 eur za sztukę (288mm). TRW 33 eur za ta sama wielkość.

Co do klocków to Ferodo sa za 34 eur na stronę a Textary 48 eur na stronę. Spora różnica jeżeli maja podobne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tył bierz to co wychodzi taniej obojętnie czy to będzie trw textar ferodo to różnicy nie odczujesz w hamowaniu są to sprawdzone zestawy i sprawdza się dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, potwierdzisz numery katalogowe tarcz, klocków i zestawów naprawczych pod moją serię 288/245 ? Tarcze Zimmermann, klocki też, chyba, że lepiej wziąć ferodo lub textara? Zestawy Autofren. Dzięki ;)

przód
tarcza 100.1216.20
klocek 20961.160.1
zestaw D41074C
tył
tarcza 100.3314.20
klocek 23018.200.1
zestaw D4846C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sonix napisał:

Dev, potwierdzisz numery katalogowe tarcz, klocków i zestawów naprawczych pod moją serię 288/245 ? Tarcze Zimmermann, klocki też, chyba, że lepiej wziąć ferodo lub textara? Zestawy Autofren. Dzięki ;)

przód
tarcza 100.1216.20
klocek 20961.160.1
zestaw D41074C
tył
tarcza 100.3314.20
klocek 23018.200.1
zestaw D4846C

Zgadza się tylko klocki masz odwrotnie. Daj lepiej Ferodo niż Zimmermann klocki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

Szukam wsparcia w temacie i może ktoś mądrzejszy będzie w stanie coś podpowiedzieć.

Przy przebiegu 195k wymieniane były tarcze przód/tył. Prawdopodobnie Textary. Po 3k przebiegu pojawiło się bicie - przednie tarcze zostały przetoczone. Przy 209 znów pojawiło się bicie. Postanowiłem, na przodzie, zmienić na nowy komplet. Tym razem, trochę za spawą tego postu, założyłem Zimmermanny + klocki Ferodo. I trochę kiszka bo przy 219k znow pojawiło się bicie. Teraz jest 220k i dobrze to nie wygląda - bije tylko przy hamowaniu - łagodnym. Brak oznak bicia przy jeździe na bez hamowania czy też przy ostrzejszym hamowaniu.

Najbliższy pomysł to sprawdznie jak duże jest bicie na przedniej tarczy... ale pytanie brzmi - czy dwa komplety różnych producentów są tak kijowe czy jednak jest coś w układzie co należałoby sprawdzić? Będę wdzieczny za sugestie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto? A4 b6? Jeśli tak to piasty przód do wymiany!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markov napisał:

Czołem Panowie,

Szukam wsparcia w temacie i może ktoś mądrzejszy będzie w stanie coś podpowiedzieć.

Przy przebiegu 195k wymieniane były tarcze przód/tył. Prawdopodobnie Textary. Po 3k przebiegu pojawiło się bicie - przednie tarcze zostały przetoczone. Przy 209 znów pojawiło się bicie. Postanowiłem, na przodzie, zmienić na nowy komplet. Tym razem, trochę za spawą tego postu, założyłem Zimmermanny + klocki Ferodo. I trochę kiszka bo przy 219k znow pojawiło się bicie. Teraz jest 220k i dobrze to nie wygląda - bije tylko przy hamowaniu - łagodnym. Brak oznak bicia przy jeździe na bez hamowania czy też przy ostrzejszym hamowaniu.

Najbliższy pomysł to sprawdznie jak duże jest bicie na przedniej tarczy... ale pytanie brzmi - czy dwa komplety różnych producentów są tak kijowe czy jednak jest coś w układzie co należałoby sprawdzić? Będę wdzieczny za sugestie...

pozdrawiam

Nie zużywa Ci się nadmiernie któryś klocek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, markov napisał:

Czołem Panowie,

Szukam wsparcia w temacie i może ktoś mądrzejszy będzie w stanie coś podpowiedzieć.

Przy przebiegu 195k wymieniane były tarcze przód/tył. Prawdopodobnie Textary. Po 3k przebiegu pojawiło się bicie - przednie tarcze zostały przetoczone. Przy 209 znów pojawiło się bicie. Postanowiłem, na przodzie, zmienić na nowy komplet. Tym razem, trochę za spawą tego postu, założyłem Zimmermanny + klocki Ferodo. I trochę kiszka bo przy 219k znow pojawiło się bicie. Teraz jest 220k i dobrze to nie wygląda - bije tylko przy hamowaniu - łagodnym. Brak oznak bicia przy jeździe na bez hamowania czy też przy ostrzejszym hamowaniu.

Najbliższy pomysł to sprawdznie jak duże jest bicie na przedniej tarczy... ale pytanie brzmi - czy dwa komplety różnych producentów są tak kijowe czy jednak jest coś w układzie co należałoby sprawdzić? Będę wdzieczny za sugestie...

pozdrawiam

montaż do d*py to bije

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tarcze i klocki ferodo. Na tyl do a4 b7. Zapłaciłem łącznie prawie 300 zł. W Intercars po dobrych zniżkach (kolega tam pracuje) normalnie same tarcze 310zl. To jakim cudem widze na Allegro aukcje gdzie tez sprzedaje gościu w komplecie za 220 zł ? To chyba jakies chinczyki, ale pudełka sa i wydają sie oryginalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bochenowski napisał:

Ja kupiłem tarcze i klocki ferodo. Na tyl do a4 b7. Zapłaciłem łącznie prawie 300 zł. W Intercars po dobrych zniżkach (kolega tam pracuje) normalnie same tarcze 310zl. To jakim cudem widze na Allegro aukcje gdzie tez sprzedaje gościu w komplecie za 220 zł ? To chyba jakies chinczyki, ale pudełka sa i wydają sie oryginalne. 

ferodo na tył tu na forum wyrwiesz za niecałe 200zl

za 220zł masz zimmermann tarcze i klocek ferodo

 

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kogo uderzać po części tu na forum ? Nawet jeśli ceny sa takie dobre i tamten sprzedaje oryginały to gdzie ten jego zarobek ? ? Moze ma 10 zł z przesyłki po odliczeniu aukcji i prowizji 

Edytowane przez bochenowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bochenowski napisał:

Napewno nie moze walić na maksymalne ale jako pracownik ma dość niezle. Ale zeby była taka znaczna różnica. Same klocki 75, najtańsze na Allegro z dostawa wychodzą 100. A tamten razem z tarczami sprzedaje za 220. Troche to śmierdzi 

po prostu przepłaciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sprzeda z dużą marżą kilka kompletów a jeden kilkadziesiąt z małą...https://a4-klub.pl/forum/155-fora-sponsorowane-sprzedaż/ ja np. biorę z pro choice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Nie jest to nie wiadomo ile. Ale mam możliwość zwrócić / zamienić / reklamować na miejscu - taki plus. Na zakupach przez internet szczególnie części samochodowych juz sie pare razy przejechałem, wole dac 30 zł wiecej niz potem wykonywać sto telefonów ze czegoś brakuje lub cos pomylili i trzeba odsyłać zamieniać a samochod stoi dwa tygodnie na podnośniku. Ale zależy kto co lubi. Sprawa wyjaśniona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bochenowski napisał:

Czy ja wiem. Nie jest to nie wiadomo ile. Ale mam możliwość zwrócić / zamienić / reklamować na miejscu - taki plus. Na zakupach przez internet szczególnie części samochodowych juz sie pare razy przejechałem, wole dac 30 zł wiecej niz potem wykonywać sto telefonów ze czegoś brakuje lub cos pomylili i trzeba odsyłać zamieniać a samochod stoi dwa tygodnie na podnośniku. Ale zależy kto co lubi. Sprawa wyjaśniona 

no róznica wyszła 100zł a nie 30zł

z wymiana reklamacją czy zwrotem nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...