Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu by wskoczyć na forum :-(.

Jakby sprawa była nadal aktualna, to ja się piszę na 1 znaczek

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolorek lakieru zastosować ? :P Musze cały złożony znaczek pomalować,

mi sie wydaje ze dobry bedzie lakier taki do malowania lamp ja mam kolorek czerwony autka wiec jak pomaluje znaczek na czerwono to bedzie chyba dobrze wygladalo

czytasz w moich myslach :wink::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za lakiery? ;)

Czy one przepuszczają światło ? ;>

poszukaj na allegro to sa wlasnie takie lakiery ktore przepuszczaja swiatlo moze sie kiedys spodkales ze ktos mial cale czarne lampy a jak hamowal to bylo widac swiatlo. wiem ze sa w roznych podstawowych kolorach. wiec czarny, niebieski, zielony , czerwony , bialy te sa na pewno a czy sa inne niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za lakiery? ;)

Czy one przepuszczają światło ? ;>

poszukaj na allegro to sa wlasnie takie lakiery ktore przepuszczaja swiatlo moze sie kiedys spodkales ze ktos mial cale czarne lampy a jak hamowal to bylo widac swiatlo. wiem ze sa w roznych podstawowych kolorach. wiec czarny, niebieski, zielony , czerwony , bialy te sa na pewno a czy sa inne niewiem

No to jak przepuszczahą to kicha, jedynie na powierzchnie świecącą..

Głównie potrzebuje na boki, bo jeżeli przez boki znaczka bedzie przechodzić światło to bedzie wielka plama.. chociaz sie zobaczy.. znaczki dziś odebrałem z poczty [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s29.photobucket.com/albums/c272/hinco_1988/CCCO/?action=view&current=Obraz539.flv

Tak naprawde to światło jest czerwone w pełni a nie czerwone ; ]

Obraz540.jpg

Myśle że nie ma tragedii ale napewno inaczej bedzie wycinany znaczek, bo jest pare niedociągnięc, no i nie wiem jak z tymi diodami.. nie moge sie dogadac, połączyłem 2 pakiety po 6 i jeden przygasa jak poświeci tak z 2-3 s a drugi dalej normalnie [;

[ Dodano: 07-04-2007, 17:19 ]

A teraz dom trzeba ogarnać bo jak zajączek przyjdzie to padnie, no i chionke ubrać :lol:

[ Dodano: 07-04-2007, 17:19 ]

Ah, no i to lutowanie diód strasznie upierdliwe jest.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają poobcinane końcówki, bo wtedy lepiej się światło rozprasza. No i trzebaby zmatowić jakoś ta plekse, bo teraz, to nie wygląda tak, jak możnaby chcieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, końcówki nie obcinane ; ]

Pleksa zmatowiona [;

Nie widac nawet ;)

Łebki pójdą do ścięcia za niedługo.. jak bedzie wiecej czasu [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obcięcie końcówek pomoże, a jak nie to wystarczy dać 2x więcej diodek :smile: Bo tak mniej więcej połowa się podświetla jak się zapali, więc w sumie to jest chyba lepiej niż mi się w pierwszej chwili wydawało :biggrin: To będzie ładne :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scięte(część).. i lipa..

jedna fota na manualnych ustawieniach badziewnego aparatu [;

th_Obraz542.jpg

th_Obraz541.jpg

BTW, są mniejsze diody niż 3mm ? tak np 2mm, wtedy byłoby mi łatwiej upchać w srodku, znaczek byłby cieńszy..

Dalej świruje mi jeden pakiet diód :|

Tak naprawde to na żywo nawet ładnie sie prezentuje.. myślałem że bedzie gorzej ; ]

[ Dodano: 07-04-2007, 18:23 ]

Yelo, 36 diod ? :lol: jak ja to tam zmieszcze [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobne dylematy co Wy, ja przerabiałem jakiś rok temu z tym, że nie miałem profesjonalnie wyciętego na ploterze znaczka tylko rezałem go sam: najpierw dremlem a potem iglakami... jakoś po kilku godzinach mozolnej pracy wyszedł. Jeżeli chodzi o zaokrąglenie górnej powierzchni, to aby była jednakowa w każdym miejscu naszych "kółeczek" należy (a przynajmniej ja tak zrobiłem) dorobić sobie proste narzędzie a mianowicie w nożu do tapet (samym ostrzu) wypiłować przekrój poprzeczny kółka - taki z lekka zaokrąglonymi bokami trójkąt i następnie na zasadzie strugania obrobić cały znaczek. Na samym końcu aby powierzchnia była przeźroczysta to już papier wodny 1000 albo lepiej i na końcu pasta polerska. Również dremlem wyfrezowałem rowek pod diody i już nic z nim nie robiłem bo był fajnie matowy. Z lutowaniem "na pająka" proponuję dać sobie spokój - prawdopodobnie to jest właśnie efekt świecenia tylko niektórych gałęz. Ja zrobiłem podobnym sposobem co znaczek (dremel i iglaki) płytkę i po kilku próbach upchania diód o różnych średnicach postawiłem na diody SMD... Wyciąłem jeszcze jedną płytkę z laminatu o grubości 0,5 mm - dała się ciąć nożyczkami i wlutowałem na nią 48 diód - po 12 w każdym kółku. Z dużym zainteresowaniem obserwuję ten temat bo ja pomysł ręcznego zrobienia znaczka z podświetleniem zarzuciłem gdyż straciłem do niego zapał a syn połamał mi w czasie zabawy z takim trudem wycięty znaczek, ale za to zacząłem kombinować jak takie znaczki zacząć produkować - może już niedługo będę mógł Wam zaproponować alternatywę do tego co powstaje tu, na tym szanownym Forum. W załączeniu zapodaję zdjęcie wyciętej płytki niestety ze spalonymi diodami i drugi świecący model sprawny ale na nie wyciętej płytce wykorzystywanej do sprawdzenia diód i całego układu. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Tomek.

DSCN2350.jpg

DSCN2353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi76, ciekawe, zastanawiam sie czy nie wyciąć płutki pcb na diody smd które nawet nieźle świeca..

Uploadowałem pare fot z wczoraj..

http://s29.photobucket.com/albums/c272/hinco_1988/CCCO/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są diody 1,8mm i zawsze pozostają SMD, ale one są drogie i słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci to dość punktowo, ja jak robie modele świecące na architekturze i chce rozproszyć światło to używam kalki. jeżeli ten znaczek będzie szczelny to może by użyć u góry kalki do rozproszenia ? a na boki chrom nieprzepuszczalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci to dość punktowo, ja jak robie modele świecące na architekturze i chce rozproszyć światło to używam kalki. jeżeli ten znaczek będzie szczelny to może by użyć u góry kalki do rozproszenia ? a na boki chrom nieprzepuszczalny ?

Yyyy nie wiem o czym piszesz i co to ta kalka, ale znaczek nie może być wodoprzpeuszlany, tylko szczelny-sylikonem trzeba zalać(nałożyć sylikon i potetm diody..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne rozproszenie światła dałaby folia mleczna do wydruków albo kalka techniczna.

Powiedz mi jeszcze w jakiej agencji wykonywałeś te wycinanki z plexi :) Też bym sobie zrobił, ale znaczek Smarta :D

[ Komentarz dodany przez: talib1990: 09-04-2007, 20:45 ]

kolego zanim cokolwiek napiszesz w tym temacie zapoznaj się w pierwszej kolejności z regulaminem i przedstaw sie w Newbie !

[ Dodano: 09-04-2007, 21:04 ]

talib1990: Zapoznałem się z regulaminem (zapewne chodzi o klauzulkę wyświetlaną podczas rejestracji, bo nigdzie nie znalazłem podstrony o nazwie "regulamin") i nie znalazłem żadnego zapisu który odnosiłby się do mojej rady którą udzieliłem Wam w dobrej wierze. Przestań więc tryskać jadem i powiedz grzecznie o co Ci biega, a nie kasujesz wartościowe posty. Swoim postępowaniem zrażasz ludzi do korzystania z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to co byś swojego pierwszego posta zamiescił w 'Newbie' - to taki weryfikator czy ktoś czytał regulamin..

Wkonywane przez kolege (pośredniczy i robi projekty między agencją a mną) z NH w Kraku a powiedzieć gdzie nie bardzo chce, ale każda lepsza agencja Ci zrobi co chcesz.. kwestia 'tylko' ceny za jedne znaczek i tego czy sie komuś bedzie chciało..

Czy w papierniczym kupie taka folie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...