Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

W tym: :arrowr:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. (Dz. U. Nr 44, poz. 432 - z późniejszymi zmianami)

nie ma nic na temat tego aby coś takiego jak ten znaczek z przodu było zabronione, z drugiej strony jednak - nie jest coś w tym stylu wymienione jako dopuszczalne elementy oświetlenia. Podobnie zresztą jest ze światłami stop....Na jutro Ci to ustalę Hincó, choć... czy autko nie będzie wyglądać zbyt choinkowato z tym świecącym znaczkiem z przodu? Ale to już kwestia gustu..

Po II - skłaniam się ku znaczkowi stop z wężyka neonowego. Tylko czy da się tak w tym "naszym" znaczku z pleksy ten wąż poukładać? A może po prostu zamiast splatać z jednego wężyka OOOO założyć w pleksę cztery oddzielnie zasilane kółka?

Dla niecierpliwych może też być opcja złożenia OOOO z czterech świecących po przełamaniu "patyczków" (któraś z aukcji tego producenta węża) .. i co 3 dni wymiana ... :lol:

Na poważnie zaś - niech mi ktoś z Was koledzy wytłumaczy, jako to jest z tymi neonkami? No bo najpierw w akucji piszą, że potrzebny jest przetwornik, a później na schmacie podłączenia widać, że prąd jest "wzięty" z kabla głośnikowego.. :redface: bo tak sobie myślałem, że gdyby po prostu dało się zasilanie neonka podpiąć pod przewód zasilający lampy stop to by była rewelka.. No cóż, jak nie to trzeba będzie trochę przerobić przetwornik, żeby brał zasilanie nie z zapalniczki tylko właśnie ze stopu..

Aha... czy ktoś kumaty w elektryce sądzi, że z jednego przetwornika da się zasilać kilka neonków (tak kombinuję na wypadek gdyby znaczek złozyć z 4 oddzielnych kółek)..

No i co myslicie o umieszczeniu tego świecącego OOOO nie na klapie, tylko od wnętrza autka tak jak są montowane za szybą dodatkowe stopy? Nie wali to wieś-tuningiem??

Sorki że tak się rozpisałem :rotfl:

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaha, hehe ;)

Neonki to ja już zamówiłem te 3mm średnicy i maja wejść ;)

Zamówiłem od razu 1,5m jakbym zepsuł przy pierwszej próbie ; ]

Ale przetwornik tylko jeden, taki do 10m, chya bedzie dobrze działać z 65cm neona :question:

No i przetwornica obowiązkowo! Bez niej to zaraz neonek padnie..

Jeżeli neonek jest gietki to powinno się dać ułożyć neonik inside, a jak nie to.. :bicz:

Co do umieszczenia za szybą-jak kto woli, nie wiem jak to bedzie wyglądac, napewno jakby jakieś niedoskonałości znaczka były, to możnaby je ukryć, a na klapie musi być ideał.. Swój bede malował (boki) na kolor aluminium (zwykły spray) ciekawe jak mi to wyjdzie, a front bedzie matowy-chyba trzeba zabezpieczyć jakimś bezbarwnym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że do dziwnego kształtu dodatkowego stopu nie bedą mieli wątów.. :rolleyes:

dziwny nie dziwny ale nasz!! to będzie dodatkowy stop czyli powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam iz nie widzi mi sie to wogole na tych diodach

po prostu lipa jak widac punkty

to musi swiecić równomiernie

dlatego wg mnie najlepszym rozwiązaniem na które ja bym sie pisal bylby neon :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam iz nie widzi mi sie to wogole na tych diodach

po prostu lipa jak widac punkty

to musi swiecić równomiernie

dlatego wg mnie najlepszym rozwiązaniem na które ja bym sie pisal bylby neon :cool:

Masz takie same wymagania co ja ; ]

Dlatego bede walczył z neonem.. tylko jedyny problem jaki moze powstac to jak jasno bedzie on świcił.. Jeżeli bedzie bardzo słabo, to poprostu zrobi siewiększy znaczek CCCO w który wejdzie grubszy neon i jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś podpowiedzieć - widzę to mniej więcej tak.

Pleksi powinna być grubsza a diody ze dwie - czym mocniejsze tym lepsze.

Umieszczenie tych diodek powinno być po bokach i nie od spodu a od boku.

dioda > -=O O O O=- < dioda

Coś w tym stylu wycięta pleksa powinna mieć dość długie "wąsy" i ich grubość powinna być ok 6 mm tak jak i znaczek jeżeli dioda ma 5 mm. Pleksi powinna być niezmatowiona tak samo krawędzie powinny być gładkie - przezroczyste. Owe wąsy powinny być czymś przesłonięte bo one też będą "świeciły". Swiatło będzie słabe lecz idealnie rozproszone, nie będzie raziło. W nocy będzie jak najbardziej widzialne.

Możesz umieścić cztery albo sześć twój wybór, możesz wiele kolorów albo zmienno kolorowe.

Możesz przełączać na dowolne kolory. Możliwości wiele.

Sorki za te ideologiczne pseudo rsunki.

Pozdro i popieram inwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś podpowiedzieć - widzę to mniej więcej tak.

Pleksi powinna być grubsza a diody ze dwie - czym mocniejsze tym lepsze.

Umieszczenie tych diodek powinno być po bokach i nie od spodu a od boku.

dioda > -=O O O O=- < dioda

Coś w tym stylu wycięta pleksa powinna mieć dość długie "wąsy" i ich grubość powinna być ok 6 mm tak jak i znaczek jeżeli dioda ma 5 mm. Pleksi powinna być niezmatowiona tak samo krawędzie powinny być gładkie - przezroczyste. Owe wąsy powinny być czymś przesłonięte bo one też będą "świeciły". Swiatło będzie słabe lecz idealnie rozproszone, nie będzie raziło. W nocy będzie jak najbardziej widzialne.

Możesz umieścić cztery albo sześć twój wybór, możesz wiele kolorów albo zmienno kolorowe.

Możesz przełączać na dowolne kolory. Możliwości wiele.

Sorki za te ideologiczne pseudo rsunki.

Pozdro i popieram inwencję.

Tak, tylko ja narazie chcę się zmieścić w oryginalnych rozmiarach znaczka.. grubosć to jużi tak bedzie wieksza, ale szerokość ścianek i szerokość czy wysokość pasuje by były takie same jak w oryginale..

To co proponujesz to takie 'Angel eyes' ;)

Ja narazie spróbuje z neonem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poustalałem co trzeba: :arrowr: Trzecie światło stop z tyłu bez problemu można sobie montować, byle na czerwono świeciło, z przodu - nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu - nic
Tzn żółte też nie? To jak to robią kierowcy TIRów, że jeżdżą poobwieszani i świecący z przodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu - nic
Tzn żółte też nie? To jak to robią kierowcy TIRów, że jeżdżą poobwieszani i świecący z przodu?

Potwierdzam, nawet za szybami mają świcidełka, imiona podświetlane, jakieś figurki etc.. na masce tez coś sie znajdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładne sprawy związane z rodzajami świateł itp reguluje te rozprządzenie, o którym pisałem wcześniej, dokładniej chyba $ 12 oraz załącznik nr 6 - tam są nawet podane odległości światełek od podłoża oraz od krawędzi bocznych pojazdu. Dopuszczalne są światła odblaskowe z przodu pojazdu mocowane dodatkowo.. My natomiast pisaliśmy o znaczku świecącym niezależnie, a nie odblaskowym...

co do tirowców - troche z tym "choinkowaniem" przeginają, ale nikt się nie czepia... Ja myślę, że do naszego znaczka jakby koś go jednak sobie z przodu oświetlił zwykłym białym światłem też zaden normalny "misiek" nie powinien się przyczepiać.. Ale wolę nie brać odpowiedzianosci za normalność gliniarzy w Waszych okolicach, za swoich ręczę :wink: To chyba trochę tak jak z folią - nakleisz na szyby i pojeździsz nawet z kilka ładnych lat, a inny pechowy kolega już następnego dnia będzie musiał zdzierać :lol:

z racji piątkowego wieczorku - wszystkim intensywnie myslącym nad pięknym czerwonym stopem z tyłu a'la "I, Robot" - zdrówko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że do takiego delikatnie bardzo podświetlonego(tak że tylko widać że to CCCO a nie rażacego po oczach nikt by sie zbytnio nie czepiał, tylko wygląd.., chociaz powiem że jeżeli uda sie z tym stopem to spróbuje zrobić taki do przodu.. ]:->

Mam nadzieje że neoniki przyjdą we wtorek to bedzie widać jak sprawa stoi i więcej osób będzie chętnych na wycięte pleksi.. :]

BTW, Flaha, zdrówko ! ;) w końcu początek weekendu to trzeba.. ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...