Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGB] Rodzinne kombi Kaliego


.i.KALI.i.

Rekomendowane odpowiedzi

Kali , byłeś u Compotów?? :cool1:

Dzisiaj chyba właśnie pojechał.

Trójka z przodu musi być na pewno :kox: [br]Dopisany: 29 Listopad 2009, 00:45_________________________________________________Kali dawaj wykresik szybciutko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po programie. Szacowana moc to 300-305 Km i ok 450 Nm. Wykres będzie jak odwiedze hamownie. CompSport w Krakowie nie posiada ale tunerowi do zrobienia programu hamownia nie jest potrzebna. Różnica jest wyraźnie odczuwalna na kazdym biegu, auto zbiera się o niebo lepiej, jest bardziej elastyczne. Jestem mega zadowolony :good:

Seria zamyka licznik (280) po programie nie miałem jeszcze okazji sprawdzić na nawi ile wykracza po za wskazania prędkościomierza ale to tez niedługo uczynie. Spalanie w trasie przy zadupcaniu 70% trasy powyżej 200 a czesto powyżej 240 wyszło 16/100 :decayed:

Ale uwielbiam to auto jeszcze bardziej i juz myśle nad wydechem i IC :mysli::naughty:

Copmsport odwalił naprawde kawał dobrej roboty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wawy do kraka na soft ?? :rolleyes:

Jak ktos ma gotowca do wgrania przygarne :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma gotowca do wgrania przygarne

chyba do wgrania gotowca, sprawdzonego w innym aucie.....

Jak nie macie bladego pojęcia o cipowaniu to się nie wypowiadajcie. Dobry tuner robi program bez użycia hamowni a ja potwierdzam po efektach moich, że wykres napewno będzie ładny bo auto równo nabiera mocy wraz ze wzrostem obrotów i nie ma żadnych dołków. Potwierdza to równiesz mnóstwo osób z A3-CLUB.NET, którzy robili tam program, m.in kolega z nowej S3 Sportback.

Z wawy do kraka na soft ?? :rolleyes:

pojechałem tam gdzie wiedziałem, że będzie dobrze, do ludzi, których znam i którym w pełni ufam. I nie żałuje nawet przez moment. W pewnych sytuacjach pieniądze są najmniej ważne.

Po dzisiejszym wieczorze na cargo wysnułem kilka wniosków.

1. S4 po chipie vs. S3 po chipie idą równo, łapaliśmy się z kolegą i był remis po 3-4 wyścigach 0-180.

2. 300 KM u mnie to w moim odczuciu absolutne minimum i stwierdzam, że mi to już nie wystarcza. 2-3 razy dzisiaj zlapałem się na czekaniu aż skończy się 3-ci bieg i bede mógł wrzucić 4-ke. Za wolno się wkręca na obroty, za wolno przyspiesza.

3. fajnie lecialo się przez centrum z dwoma EVO (m.in. Poziek), eSa ładnie trzyma się na zakrętach aczkolwiek jest duża róznica pomiędzy zimówkami a letnimi.

4. Miałem dzisiaj przyjemność przejechać się RS4 B5 420 KM (wielkie dzięki dla Piotrka :notworthy: ) i nie powiem, żeby zrobiło na mnie wielkie wrażenie mocą. Fakt, że ładnie idzie ale mogłoby być więcej. Byłem za to bardzo podekscytowany samym faktem prowadzenia tego auta, jest mega przyjemne, czuć różnice, hamulce znacznie lepsze i pomimo, że środek jest prawie taki sam to czulem się świetnie w tym aucie i tak zupełnie inaczej niż u siebie.

Podsumowując: Mam już w głowie ambitny plan na wydech, IC, turbiny i coś jeszcze. Trzeba będzie coś jeszce pomodzić i dokręcić do 4 z przodu bo 3 to za mało.

Ech apetyt rośnie w miare jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry tuner robi program bez użycia hamowni

wystarczy dobra dwupasmowka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak nie widzisz takiej duzej róznicy miedzy 300KM a 420KM to chyba nie ma wielkiego sensu modzić :mysli:

no chyba ze s4 jest duzo lżejszy i bedzie widoczny efekt

pomyśl o dobrym zestawie hamulcowym :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CompSport w Krakowie nie posiada ale tunerowi do zrobienia programu hamownia nie jest potrzebna.

chyba do wgrania gotowca, sprawdzonego w innym aucie...........

Rogala tez nazwiesz specem od gotowcow? :decayed:

Jak nie mial hamowni AWD, to wlasnie tak robil przez pewien czas (w tym mi i kokosowi).

EOT

Z gory uprzedzam, ze dyskusje o tunerach i gotowcach bede kasowal, a nadgorliwych kropkowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze s4 jest duzo lżejszy i bedzie widoczny efekt

Wlasnie chyba w tym sęk....będąc na VW mani w tym roku rozmawilalem z wlascicielem RS4 shamowane 417 KM mowil ze najlepszy czas jaki udalo mu sie zrobic na 1/4 to 12,80 jakos tak ja 12,87 zrobilem przy 360 KM w tej chwili przy 420 KM auto robi 12,20 co prawda nie oficjalnie ale roznica jest spora miedzy 360 a 420 KM....druga sprawa z tymi koniami w RS4 to troche bym tak patrzyl przez palce.....te smici ktore sa montowane fabrycznie to sie na złom tylko nadają a nie do chłodzenia powietrza w dolocie, no chyba ze ktos ma FMIC to juz inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogala tez nazwiesz specem od gotowcow? :decayed:

a gdzie ja kogokolwiek nazwalem specem od robienia gotowcow? pier**licie jakies glupoty i tyle, hahaha tak naprawde do zrobienia dobrego programu nie potrzeba nawet otwierac drzwi w aucie............ Momementu tez wiesz ile masz? Ten soft ktory ci wgrali nie pochodzi z jakiegos indywidualnego strojenia jakiegos innego s4? Wgraj ten sam soft do innej s4 i zobaczymy czy bedzie tak samo? wtedy okaze sie jednak ze gotowiec to nie soft zrobiony idwywidulanie dla jakiegos auta............ Ktos sie kiedys namaczyl na dobrym egzemplarzu i wyszlo mu cos fajnego, zakladajac ze kolejne auto do ktorego chce go wgrac jest w takim samym stanie mozna go kopiowac, nigdy jednak nie bedzie idealnie i nie bedzie tak samo jak w tym ktory zjechal z ulicy/rolek i nie oszukujmy sie panowie i panie................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momementu tez wiesz ile masz?

Nie wiem tak samo jak koni nie wiem dokładnie ile mam, skoro nie byłem na hamowni to łatwo się tego domyśleć.

Ten soft ktory ci wgrali nie pochodzi z jakiegos indywidualnego strojenia jakiegos innego s4? Wgraj ten sam soft do innej s4 i zobaczymy czy bedzie tak samo? wtedy okaze sie jednak ze gotowiec to nie soft zrobiony idwywidulanie dla jakiegos auta.....

Powtórze, że skoro nie masz pojęcia o pracy chlopaków z CS to się nie udzielaj. Wprowadzasz niepotrzebny zamęt i stawiasz oskarżenia. Patryk osobiście pisał program dla mnie 27.11.2009 i nie jest to żaden gotowiec itd. Jeżeli tego nie rozumiesz proponuję skontaktowac się z CompSportem i tam Ci bardzo dokładnie to wyjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro napisal ci to indywidualnie to nie przewidzial ile masz mocy i nm? pisal ci program indywidualnie bez swiadomosci w jakim stanie naprawde jest twoje auto? to na czym on sie opjeral wprowadzajac tam te korekty itd.?? koncze bo polemika nie ma najmniejszego sensu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jedynym sposobem na sprawdzenie kondycji auta jest jego shamowanie?

Wstrzymaj się przed dalszym ośmieszaniem się. Niedługo wszystko będziesz miał dokładnie wyjasnione.

Proszę modów o niekasowanie postów, przynajmniej na razie, chciałbym aby zostało tutaj wszystko wyjasnione. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem jest hamowanko przed i po u kazdego tunera a CS to podobno elita w Polsce.

Nie ma co sie denerwowac. Poprostu dziwnie to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych,chyba najbardziej kolegę który wypisuje takie bzdury że ciężko się czyta.

Po twoich wypowiedziach wnioskować można że miałeś kiedyś duży problem i dostałeś gotowy soft :)

Dokładna diagnostyka komputerowa ,podpięcie Autronica i sprawdzanie AFR ,zapłonu to co nie da się??Tylko hamownia ??Jeśli już to tylko MAHA bo z doświadczenia wiemy że inne dobrze nie działają.Gdyby cokolwiek z fura było nie tak Kali nie wyjechałby od nas z firmy.

Takie właśnie hamownie zostały zakupione i do Bielska i do Krakowa Trwało to trochę bo dla wtajemniczonych nie jest to tania zabawka.

Podczas pierwszej wizyty niestety kali wyjechał bez programu bo dv i n75 był do wymiany.

Drugie podjeście (paliwo Vpower 95) cofało zapłon po 10 ;) ale szybkie zlanie paliwa i zalanie odpowiedniego i wróciło do normy.

Powiem ci że pełen szacun dla firm które wgrywają gotowe programy do s4 :)

Jak nie wiesz jak robimy takie samochody nie wypowiadaj się bo kompromitujesz tylko swoją osobę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...