Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bardzo słabo świecące reflektory


kubab5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem drugiego już A4 B6. W poprzednim miałem zwykle lampy h7 i światła mijania były ok. Tu mam ksenony i świecą bardzo słabo, w nocy muszę ratować się przeciwmgiwlnymi. Moje pytanie brzmi jakie ksenony mijania są w A4 B6 z 2003 roku, jakie polecacie oraz czy to salbe świecenie to nie jest czasem wina np soczewki albo odbłyśnika? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to koszt tak orientacyjnie? A zabrudzenie soczewki może meic jakiś wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubab5 napisał:

A jaki to koszt tak orientacyjnie? A zabrudzenie soczewki może meic jakiś wpływ? 

Mi za kompletną regenerację z malowaniem środków na czarno zaśpiewali 1200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Kamilem VAG  , , bedziesz miał światła jak nowe. Reflektory są do regeneracji , to normalne w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kupno używanych lamp ma sens? Z kolei 1200zl brzmi zaporowo. Czy nowe reflektory nie byłyby tańsze? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, R4xx napisał:

Mi za kompletną regenerację z malowaniem środków na czarno zaśpiewali 1200 zł. 

Za tyle to można mieć bixy przerobione na projektory z B8. I takie bixy będą świeciły lepiej na światłach mijania i drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość kupna osobno nowego odbłyśnika? 

Ewentualnie co myślicie o regenreacji we własnym zakresie - to znaczy wyczyszczeniem jakimś płynem bez dotykania odbłyśnika. 

Edytowane przez kubab5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Bi-xenon to mam soczewki z odblysnikami po regeneracji (Ori soczewki). A za jakiś czas będę się pozbywał lamp przerobionych na bi-halo, których obecnie używam z żarówka H7, po wsadzeniu żarnika d1s i dołożeniu przetwornic można mieć xenon. W razie co pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MaTeo85 napisał:

Jak masz Bi-xenon to mam soczewki z odblysnikami po regeneracji (Ori soczewki). A za jakiś czas będę się pozbywał lamp przerobionych na bi-halo, których obecnie używam z żarówka H7, po wsadzeniu żarnika d1s i dołożeniu przetwornic można mieć xenon. W razie co pisz PW.

Dzięki za propozycję ale raczej pójdę inną drogą. 

Znalazłem możliwość regeneracji odbłyśnika za 150zł za sztukę. Są problemy z demontażem odbłyśnika? Taki pół-laik mechaniczny jak ja da radę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pila24 napisał:

Za tyle to można mieć bixy przerobione na projektory z B8. I takie bixy będą świeciły lepiej na światłach mijania i drogowych.

W przypadku kolegi ma to sens. Ja niestety nie mam autopoziomowania :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, R4xx napisał:

W przypadku kolegi ma to sens. Ja niestety nie mam autopoziomowania :unsure:

Bez samopoziomu zostaje regeneracja Ori lub jak wyżej wspominałem bi-halo działa jak Bi-xenon ale jest na żarówkę H7, w stosunku do Ori świeci o niebo lepiej, oczywiście wciąż słabo wypada przy xenonie ale cenowo nie wypada źle i nie trzeba rezać samopoziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się na próbę umycia tych odbłyśników, jeśli nie będą wypalone. W przeciwnym wypadku oddam do regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubab5 napisał:

Znalazłem możliwość regeneracji odbłyśnika za 150zł za sztukę. Są problemy z demontażem odbłyśnika? Taki pół-laik mechaniczny jak ja da radę? ;)

Jest temat o czyszczeniu soczewek w h7,analogicznie zrobisz to w xenonie bo to bliźniacze lampy. Od razu sprawdzisz stan odbłyśników 

 

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Bez samopoziomu zostaje regeneracja Ori lub jak wyżej wspominałem bi-halo działa jak Bi-xenon ale jest na żarówkę H7, w stosunku do Ori świeci o niebo lepiej, oczywiście wciąż słabo wypada przy xenonie ale cenowo nie wypada źle i nie trzeba rezać samopoziomu.

Jakby udało mi się dorwać jakieś sensowne, ładne, świeże bi-halo to czemu nie. Dużo sobie krzyczą za regenerację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci kupić od razu zestaw z B8 z przejściówkami, do tego nowe palniki. Pieniądze wydasz raz, a efekt będzie o niebo lepszy. Poniżej masz moje zdjęcie jak to świeci na światłach mijania.

DSC_4460.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci lepiej niż u mnie na drogowych ?

Dayd_4 mógłbyś troszkę bardziej nakreślić temat jak wykonać taką operacje? 

Zarniki świateł mijania to D2R? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kubab5 napisał:

Świeci lepiej niż u mnie na drogowych ?

Dayd_4 mógłbyś troszkę bardziej nakreślić temat jak wykonać taką operacje? 

Zarniki świateł mijania to D2R? 

W B8 oryginalnie siedzą D3S

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...