Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 alt pożera olej


Kamilos 30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuję pomocy kupiłem nie dawno audi a4 z silnikiem alt 2.0 i od wymiany zrobiłem 1000 km i zaświeciła mi się kontrolka nieskiego stanu oleju wiem że te silniki olejo żerte i wiem że po wymianie pierscieni i uszczelniaczy może być to samo a czytałem że niektóży robią jakieś przerubki w układzie dolotowym bardzo bym prosił i był wdzięczny czy przynoszą te przerubki jakiś pozytywny skutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic te przerobki Ci nie pomogą. Świadomie kupiłeś sobie minę. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przem8 napisał:

Świadomie kupiłeś sobie minę.

coś czuję że nie świadomie :wink: ale już za późno i tak. Ceny alt'eków mówią same za siebie, to tak na marginesie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kamilos 30 napisał:

To najlepiej się pozbyć auta?

Musisz przekalkulować ile stracisz sprzedająç. Może będzie taniej inną jednostkę tam wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie przekalkulować ale narazie będę jezdził bo narazie raz mi się kontrolka zaświeciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza olejem te silniki nie mają innych poważnych dolegliwości. Taniej wyjdzie dolewać olej i jeździć, ale jest uciążliwe. No chyba żeby wstawić sam słupek 1.8 AGN, to wyjdzie stosunkowo tanio, robiąc to samemu. Samo czyszczenie pierścieni może zmniejszyć pobór, ale i tak głowicę należy przy tym zwalać, więc już lepiej wymienić. Jak ma dobrą kompresję to ja bym jeździł i dolewał oleju. Jeszcze ktoś na forum pisał jak zalewał jakiś środek w cylindry przy wymianach oleju i trochę mu rozluźniło zapieczone pierścienie i ciut zmniejszył się pobór oleju.

Edytowane przez Yarokot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o B6 z tym silnikiem  i jego problemy olejowe to temat "morze" na forum no i szczególnie z początków jego produkcji.....choć i w tych B6 niejednokrotnie czytałem,że niektórzy mają z tym spokój, więc uogólnianie zjawiska na całość nie ma sensu i jest przejaskrawione.

Podejrzewam, że cena zakupu miała główny priorytet, a z serwisowaniem auta było jak to u nas....w kraju w większości przypadków.

Głównym kryterium powinno być dogłębne zweryfikowanie stanu przed zakupem i .....brak zbędnych emocji.

Dla przykładu powiem Ci,że ja mam auto z takim silnikiem, ale w B7 i z końca produkcji (2007r) i problemu olejowego nie mam żadnego - silnik nie zużywa oleju między wymianami, no może z dwie-trzy setki jakby "zegarmistrzowsko" mierzyć. I co również istotne kompletnie jest bezusterkowy.

Jednak auto nie widziało serwisu LL i było kupowane bezpośrednio od pierwszego właściciela w Niemczech z pełną dokumentacją, ale daleko,daleko od zasięgu polskich handlarzy....

Faktem również jest, iż w B7 te silniki zostały poprawione, ale....to mogłeś doczytać przed zakupem i tym bardziej być wyczulonym w tej kwestii.

Mleko jednak się wylało i kupiłeś to co kupiłeś....

Nie napisałeś również ile tego oleju Ci łyknął na te 1000km, a to ma znaczenie.

Druga sprawa to na początek sprawdz dokładnie jak wygląda, w jakim jest stanie dolot i w jakiej kondycji jest odma silnika łącznie z zaworem i ezektorem, bo ma to niebagatelne znaczenie na Twój problem.

Ostatnia sugestia to stosuj olej silnikowy z najwyższym możliwym TBN, pomoże to w utrzymania czystości w silniku, może nie po jednej wymianie, ale po kilku owszem i serwisuj /wymieniaj olej lepiej częściej niż rzadziej, najlepiej co 10kkm tym bardziej,że pewnie nie wiesz co wcześniej było "kombinowane" z tym silnikiem.....Tymi czynnościami na pewno nie pogorszysz obecnego stanu, a poprawić możesz.

A na koniec coś optymistycznego - wiedz,że nie tylko Ty masz problem w kwestii olejowej, bo i benzynowe 1.6  i 1.8T i 1.8TFSI/2.0TFSI lubią łykać olej w różnych ilościach nie wyłączając z tego diesli ze swoimi problemami. Tak więc VAG ideałem nie jest....

Miarą braku problemów lub ich mnóstwem jest dogłębna historia danego auta i stan świadomości poprzedniego użytkownika lub użytkowników jeżeli było ich wielu.

Działaj i oby Twój problem znikł lub zredukował się do akceptowalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Faktem jest ,że te jednostki w B7 biorą znośne ilości oleju. Warto używać Antykoksa XADO i płukanek regularnie oraz nawet zalać antykoksa na noc na tłoki. Ten silnik to jedna wielka niekończąca się opowieść. Można sądzić, że wie się o nim już wszystko, a i tak zaskakuje. Ja uważam, że jak się na niego uprze to tylko mu się poprawia. Warto walczyć ,bo ten silnik w zdrowych ilościach poboru i z idealną kompresją jest bezobsługowy. Nawet na kontrolkę możesz mieć wywalone, bo pali się zbyt często i intensywnie nawet jeśli poziom nie jest na minimum czy poniżej, a całkiem sporo nad (no z drobnymi wyjątkami - czasami problem jest ,że się nie pali - więc i tak trzeba olej sprawdzać regularnie). Ogólnie to cuda się dzieją z tym silnikiem. On nie jest normalny ,ale jest bezawaryjny i długowieczny :P .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...