Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polepszenie jakości dźwięku


piotr827

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej audi mam orginalne glosniki i subwoofer nie bose radio concert2, glosniki musiał bym juz powymieniać ale nie znam się zabardzo nie chciał bym sobie pogorszyć jakości dźwięku czy przykładowo jbl stage 3 będą dobre interesuje mnie cena do 500zl nie więcej 

Edytowane przez piotr827
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne radio samo w sobie pogarsza jakość dźwięku. Wsadzilem Pioneera MVHX360BT i zupełnie inne odczucia. Mam seryjne naglosnienie BEZ Bose i robi miazge. Jesli nie przeszkadza Ci brak informacji na fisie i brak zmieniarki, to zakładaj nieseryjne radio, najlepiej jakies renomowanej firmy, jak Pioneer czy Alpine. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 18:44, piotr827 napisał:

Witam w mojej audi mam orginalne glosniki i subwoofer nie bose radio concert2,

 

W dniu 18.03.2021 o 21:29, Skiera0306 napisał:

Jesli nie przeszkadza Ci brak informacji na fisie i brak zmieniarki, to zakładaj nieseryjne radio

W B7, w konfiguracji z subwooferem i radio Concert II, bezpośrednio z radio zasilane są jedynie głośniki znajdujące się w drzwiach przednich. Tylne oraz subwoofer napędzane są z oddzielnego wzmacniacza. Wymiana odbiornika na pierwszy lepszy nie polepszy jakości dźwięku a może przysporzyć wielu problemów w zaadaptowaniu sprzętu. 

W dniu 18.03.2021 o 21:29, Skiera0306 napisał:

Seryjne radio samo w sobie pogarsza jakość dźwięku

Głupoty wypisujesz...:whistling:

W dniu 18.03.2021 o 21:29, Skiera0306 napisał:

...najlepiej jakies renomowanej firmy, jak Pioneer czy Alpine.

:nabijasie: Teraz się rozbawiłem. W miarę dobre radio tych renomowanych marek zaczyna się około 1000 - 1500 zł. Za naprawdę świetnie grające, z wyrafinowanym dźwiękiem, trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Zamontowałeś radio Pioneer  klasy jakiegoś Vordona czy Clatronica za 300 zł, które zrobiło - cytuję: "miazgę" :doh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamontuj Vordona, a potem Pioneera i potem sie wypowiadaj pseudo znawco. Masz wątpliwości to zapraszam do mnie i sam sie przekonasz, jakim gniotem są te oryginalne Concerty w porownaniu do dzisiejszej technologii. Te radia sa z okolo 2003 roku, więc logiczne, że grają gorzej. Niejedna osoba z tego forum Ci to powie, a jak nie wierzysz to poszukaj. Concert ma nawet mniejsza moc na wyjściach niż taki pioneer 4x 50W.

 

Takich jak Ty co COŚ TAM usłyszeli powinno sie banować. Powielasz jakieś debilne teorie, że seryjny Concert gra dobrze, że dobrze grajace radio kosztuje kilka tys zł (tak - dla audiofila ignorancie, a nie dla szarego czlowieka, ktory zauwazy roznice miedzy Concertem, a radiem za 300 zl). Należysz pewnie do grupy osób, ktore twierdzą, że kola 17stki z oponą 225 nie wplywaja na dynamike samochodu z 90KM. Te same odczucia co na 15stkach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Skiera0306 napisał:

potem sie wypowiadaj pseudo znawco.

Weź Stoperan, napij się wody i ostygnij. Sugerowałbym również o zachowanie grzeczniejszego tonu wypowiedzi. 

5 minut temu, Skiera0306 napisał:

Takich jak Ty co COŚ TAM usłyszeli powinno sie banować

W przeciwieństwie do Ciebie, nie tylko słyszałem ale również miałem do czynienia. Jestem inżynierem elektronikiem, który ma za sobą około 30 lat pracy. Elektroniką, sprzętem audio i zagadnieniami jakości dźwięku zajmowałem się jak Ciebie jeszcze pewnie na świecie nie było. Odbiorników Concert miałem w rękach i skutecznie naprawiłem więcej, niż Ty, zapewne widziałeś, łącznie z tymi wyświetlonymi w Google. Innych, typu Pioneer, Blaupunkt, Alpine, Sony, etc. nie zliczę. Sugeruję więc jak w petitum.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do mnie szanowny elektroniku, bo takich bajkopisarzy już wielu spotkałem. Zobaczysz jak gra Concert, a jak Pioneer za 300 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Skiera0306 napisał:

To zapraszam do mnie szanowny elektroniku, bo takich bajkopisarzy już wielu spotkałem. Zobaczysz jak gra Concert, a jak Pioneer za 300 zl. 

Kończ waść,wstydu oszczędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Skiera0306 napisał:

To zapraszam do mnie szanowny elektroniku, bo takich bajkopisarzy już wielu spotkałem. Zobaczysz jak gra Concert, a jak Pioneer za 300 zl. 

Posiadam wiele różnorakich zajęć, które są zdecydowanie bardziej interesujące i pożyteczne niż, nic nie wnoszące do tematu i nie przynoszące żadnych korzyści puste rozmowy z malkontentem. Proszę więc - bez odbioru. 

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skiera0306 napisał:

Takich jak Ty co COŚ TAM usłyszeli powinno sie banować. 

Oj to mamy szczęście, że w czasie Twojej krótkiej kariery na tym forum, nie dorobiłeś się jeszcze praw admina:lol:

Zanim zaczniesz komuś tutaj zarzucać brak kompetencji, powinieneś może najpierw przejrzeć jego profil i poczytać jego posty. Jest tu na tym forum z pewnością wiele osób, mających niewielkie pojęcie o elektronice, audio etc. ale @ElectricShock do nich nie należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skiera0306 napisał:

To zapraszam do mnie szanowny elektroniku, bo takich bajkopisarzy już wielu spotkałem. Zobaczysz jak gra Concert, a jak Pioneer za 300 zl. 

Kolego nie ośmieszaj się już więcej, wiadomo że na wsi liczy się żeby dudniło, do tego "pajoniery" nadają się idealnie. Do słuchania muzyki już nie bardzo, a oryginalny concert nawet na podstawowym systemie audio z fabryki gra tak żeby było słychać muzykę, a nie przerysowany bas, trochę wysokich tonów i ledwo słyszalny wycięty środek.

Posłuchaj kiedyś na dobrym sprzęcie koncertu z dużą ilością instrumentów to będziesz wiedział co mam na myśli. Scena muzyczna ma być szeroka i słyszalna od A do Z a nie tylko skrawek.

 

Wiadomo że podstawowe audio nie ma co się równać do profesjonalnego sprzętu, ale do budżetowego chłamu nie ma co nawet porównywać, a tym bardziej w budżecie 300zl.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia też bardzo ważna dla mnie to jak wygląda w Audi noeoryginalne radio - dla mnie słabiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienię radia orginal to orginal po prostu musi zostać patrzyłem tez ostatnio na glosniki audio system x165 evo podobno najlepsze pod orginalne radio grają lepiej niż orginalne glosniki ktoś ma moze potwierdzić ktoś ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbudujesz system audio na tych głośnikach, to za same kable wydasz 300 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...