Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C7 Lift "niby złota, a skromna" rodzinna firmóFka by KoJ@K 20' Eibach Full led RS-line pack


KoJ@K

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2021 o 00:06, KoJ@K napisał:

Tutaj musiał być kompromis z racji, że głównie dziewczyny moje tym jeżdżą i folia niby ~65% , ale tutaj w przypadku podwójnych szyb wyszło na szczęście trochę ciemniej bo one same z siebie już troche są tak jakby "zabarwione" :cool1:

A orientujesz się o ile % jest fabrycznie przyciemniony tył ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 12:56, Langista napisał:

A jak to się ma prawnie? Z tego co wiem na przednie szyby boczne nie można nic naklejać, bo w razie wypadku te szyby mają pęknąć.. Co do przedniej czołowej zaś nie ma ani zakazu ani zezwolenia :grin:

Z tego co kojarzę to czołowa szyba musi mieć 75% przepuszczalności światła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michu1996 napisał:

Z tego co kojarzę to czołowa szyba musi mieć 75% przepuszczalności światła 

Jesteś pewien ? Bo ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej szybie nie można nic naklejać, za byle jaką naklejke leci dowód, przetestowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W paragrafie 8. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, pkt 5 ust. 4 widnieje zapis mówiący o tym, że szyba przednia i przednie szyby boczne powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%. Biorąc pod uwagę fakt, że szyby współczesnych samochodów bywają fabrycznie przyciemnione nawet o 30%, naklejając na nie jakąkolwiek folię (nawet minimalnie przyciemniającą) przekraczamy normy dopuszczalne przez prawo. Funkcjonariusz może nas ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł lub zatrzymać dowód rejestracyjny do czasu przywrócenia szyb do właściwego stanu.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nie do końca zgodne z prawdą, bo jak auto fabrycznie nie było w ogóle przyciemniane to można nakleić ten ogranicznik 30% lub zupełnie inną folię, refleksyjną, która ochroni nas przed oślepiającym i światłami innych kierowców. Tylko wymagany papierek, że nie ogranicza przepustowości światła.

 

W tym przypadku jest ewidentnie przyciemnienie i mnie się wydaje, że na kozaka trochę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie szyby boczne i czołowa ma mieć 70% przepuszczalności - koniec kropka. Tak jak w/w , większość szyb samochodowych już fabrycznie jest "zabarwiana" , co z automatu daje już inną/niższą przepuszczalność, więc zabawa w jakie kolwiek naklejania czegoś na szyby przednie i "mieszczenie" się w tolerancji według mnie mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z lusterkami ogarnięta, szmery bajery i inne kamery, fotochromy poprzekładane na auto, dodatkowo założone kierunki pływające do składanych uszu :whistling: przy okazji wszystko rozebrane, wyczyszczone, silniczki nasmarowane.

20210701_193923.jpg

20210701_154722.jpg

20210701_144924.jpg

20210702_101122.jpg

20210702_101115.jpg

20210703_102848.jpg

20210703_125100.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływające kierunki w lusterka brałeś z Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne to to masz.. co tu dużo gadać :good:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytko z pomagjerkiem mym :wub:

I na tylne lampki wleciała folia lekko ściemniająca Stek Dyno Shade.

 

20210729_001831.jpg

20210729_001400.jpg

20210729_001003.jpg

  • Pomoc techniczna 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tył twojego auta coraz bardziej się przekonuje , żeby wsadzić do swojej a7 poliftowy tył s7 . Jaki masz rozmoar końcówek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki są 4x90mm , ale mam smaka włożyć jakieś cienkościenne 95mm lub 100mm - co idealnie podkreśli potfora, który drzemie pod machą :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KoJ@K napisał:

Mytko z pomagjerkiem mym

Super praca zespołowa :oklasky:. Moje wnuczki przed chwilą powiedziały  -  „ dziadek wymyśl coś bo się nudzimy " . No  to już wiem co :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KoJ@K napisał:

Końcówki są 4x90mm , ale mam smaka włożyć jakieś cienkościenne 95mm lub 100mm - co idealnie podkreśli potfora, który drzemie pod machą :kox:

Większe do gnojoka to średnio będą pasować. Te są idealne :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, H4mm3R napisał:

Większe do gnojoka to średnio będą pasować. Te są idealne :thumbup1:

Niech każdy wie co siedzi pod maską...i że to już nie są przelewki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz36 napisał:

Super praca zespołowa :oklasky:. Moje wnuczki przed chwilą powiedziały  -  „ dziadek wymyśl coś bo się nudzimy " . No  to już wiem co :grin: .

Ojj tytaj zabawa była naprawde na grubo, rozrobiłem ze 3-4 pianownice śmietany, bo radochy malowania auta na biało nie było końca :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...