Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6


DarekS4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko wyjadę to wrzucę jak to świeci. 

Aktualnie trwa przygotowanie do zimy 

Po kilku miesiącach muszę powiedzieć że nie do końca jestem zadowolony z zawieszenia. które było regenerowane w firmie regum. 

Jest totalnie wszystko nowe. A pomimo tego przy skręcaniu w miejscu lub lekkich przejazdach po placu + skręcanie są okrutne łupnięcia. 

Zdemontowałem jeszcze raz gwint, sprawdziłem górne mocowania które są nowe. Dodatkowo wszystko nasmarowałem jeszcze raz poskładałem ale nic nie ma ani grama luzu. 

Dodatkowo gwint poszedł ile się dało do góry na zimę + dzisiaj kończę tył. 

 

Udało się dokupić blaszkę mocującą cięgno czujnika autopoziomowania. Też to chce już na tip top podłączyć i zamknąć temat 

Na koniec znowu geometria i mam nadzieję że juz teraz większość jeżdżenia. Niestety i tak nie zdążę w tym roku ogarnąć lakieru i środka tak jak planowałem. Szkoda ale na spokojnie. 

IMG_20211109_070112.jpg

IMG_20211110_092501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem luz o którym piszesz nie jest na samej listwie magla lub na gumach (poduszkach) przednich sanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85 gdybałbym gdyby były stare. Magiel wymieniałem bo robiłem servotronic i nie maił ani grama rdzy na przekładni zębatej ani luzu. 

Sanki mają nowe gumy przód i tył. Każdy element gumowy jest wymieniony na porządny. Nic starego nie zostało. Trochę nie podobało mi się górne łożysko pomimo tego że było z LMI. Trochę go tam pomęczyłem rozebrałem i złożyłem gumy .... słaba jakość jak na LMI. Zobaczymy teraz jak auto poszło do góry i będzie maiło trochę grubsze opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że coś jest nowe niestety na dzień dzisiejszy nic nie znaczy... u mnie jest taka sytuacja że wymieniłem gumy sanek przednich na Lema (było to jakoś na koniec czerwca) wg ori numerów i niestety ale na SKP gość zwrócił uwagę że nadal gumy są miękkie, a szczególnie tylne poduchy i niestety sanki na szarpakach mocno się przemieszczają. Po zmianie kierunku jazdy czyli przy cofaniu itp. zdarzają się puknięcia, muszę się tym zająć jeszcze raz, ale na teraz nie mam po prostu czasu na to i pewnie temat przeciągnę do wiosny. co do magla to z nimi bywa naprawdę różnie. Oczywiście nie mówię że musi być tak jak pisałem, ale warto sprawdzić to nawet dwa czy 3 razy żeby mieć 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak raz sprawdzę ... wiem jak wygląda podejrzany magiel. Robię z tym na co dzień i fakt to co teraz się kupuje to sa śmietniki a nie części. 

Np gumy w wahaczach co zakłada Re gum dla mnie są za miękkie.  Przeciągnę to auto przez zimę kilka razy po wiśle, szczyrku i istebnej i już wiem czego spodziewać się na wiosnę 

Zobaczymy przynajmniej będę mógł wystawić opinie na forum czy wato regenerować czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DarekS4 napisał:

Np gumy w wahaczach co zakłada Re gum dla mnie są za miękkie

Co prawda zakładałem tylko banany z regum i tuleja sztywna jak jakiś twardy poliuretan. Jak za tą cenę to z bananów póki co jestem mega zadowolony. Przejechałem na nich ponad 11tys przez pół roku i zero zużycia, a sprawdzałem przy okazji w ostatni weekend. Innych wahaczy z regum nie widziałem więc się nie wypowiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładane gwint poszedł do góry więc polatam i zobaczę. 

Polecicie jakieś sprawdzone H11 do halogenów led z can żeby błedem nie biło ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Darku, proszę rozpisz tu lub na PW co potrzeba do przepustnicy wydechu, jaką przepustnice kupiłeś, jak to spiąłeś bo chcę też pod przycisk S wpiąć w swojej eSce klapę/klapy. Przeczytałem gdzieś tu w wątku że w taki sposób chciałeś to zrobić, przeleciałem na szybko kilka stron i jakaś szersza rozpiska mi się nie rzuciła w oczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekS4 napisał:

Poskładane gwint poszedł do góry więc polatam i zobaczę. 

Polecicie jakieś sprawdzone H11 do halogenów led z can żeby błedem nie biło ? 

 

 

Chcesz na postojowe / doświetlenie zakrętów czy mają służyć jako przeciwmgielne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek odpuść sobie ledy w halo, będą bardzo parować...może i super to wygląda przy clh ale do jazdy się nie nadaje zbytnio we mgle...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

doświetlenie zakrętów

Nawet nie doszedłem do tego że się da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie da się, ale działa tylko po kierunku w B6, więc takie nie do końca fajne...miałem i sprzedałem do B7 i tam jest elegancko po skręcie kierownicy...

Albo temperatura za niska, albo dziadowe gumki uszczelniające, od kiedy wróciłem do H11 Philipsa zero pary, tyle że u mnie one często świecą bo są jako drl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylko do CLH głownie bo DRL mam pod te armatki ledowe, Modół już uruchomiony ale nie działa to do końca tak jak chce. Muszę pokombinować bo chce to mieć uruchamiane z ori przełącznika z B7. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Ori przełącznika drl, normalnie musisz dać zasilanie przez przekaźnik a do sterowania jego cewką użyć masy przełącznika drl ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Ja mam z Ori przełącznika drl, normalnie musisz dać zasilanie przez przekaźnik a do sterowania jego cewką użyć masy przełącznika drl ? 

Dokładnie tak :) Piła tez mi o tym pisał. 

 

22 godziny temu, HOLMATRO napisał:

Hej Darku, proszę rozpisz tu lub na PW co potrzeba do przepustnicy wydechu, jaką przepustnice kupiłeś, jak to spiąłeś bo chcę też pod przycisk S wpiąć w swojej eSce klapę/klapy. Przeczytałem gdzieś tu w wątku że w taki sposób chciałeś to zrobić, przeleciałem na szybko kilka stron i jakaś szersza rozpiska mi się nie rzuciła w oczy.

pozdrawiam

Więc tak bo temat nie zakończył się z jednego powodu ... nie moge kupić tego przycisku S ... Kumpel szuka mi go na USA :cry: ... Sygnał jest puszczany tak jak z tego przełącznika DRL czyli też mam zwykły przekaźnik. Ja wykorzystałem przekaźnik typu mini 4pin. to steruje zaworem N75 na 12v. ja wykorzystałem jakiś z 1.8T co mi leżał... wpięty jest w akumulator podciśnienia i tyle. Gruszek nowych jeszcze nie wspawałem bo zrobię to jak będę już miał przycisk. 

 

Ogólnie ja muszę mieć to zrobione tak ze wykorzystuje to co dała fabryka. Nie dorabiam żadnych przełączników itp bo po prostu dla mnie to jest tandeta. 

Dlatego dopóki nie kupie przycisku S to nie kontynuuje tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekS4 może spróbuj napisać do Audi Centrum Wrocław mi pół roku temu sprzedali za 117zł brutto - bez większego problemu. W zapytaniu napisz o część - 8E1 959 903 C 5PR wersja chrom -  przycisk ustawiania siedzenia sportowego - na froncie literka S - 5 dni i paczka była u mnie.
Mail do nich: czesci<małpa>audicentrumwroclaw<kropka>pl

Edytowane przez takexlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, takexlife napisał:

przycisk ustawiania siedzenia sportowego - na froncie literka S - 5 dni i paczka była u mnie.

Ale my mwóimy o przycisku który występował w S4 i RS4 jako aktywator wydechu lub inne funkcje np w RS4 utwardzał zawias. 

 

znalazłem jeszcze takie coś 

na jednym widać że przycisk S występuje też jako przycisk pomiędzy przyciskami a widziałem go na żywo jako ten w miejscu ESP 

a drugie foto to chyba ktoś sobie dorobił bo mam aktualnie w garażu RS4 i nie ma tam takiego przycisku :D  

 

rs4.JPG

S.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DarekS4 napisał:

Ale my mwóimy o przycisku który występował w S4 i RS4 jako aktywator wydechu lub inne funkcje np w RS4 utwardzał zawias. 

 

znalazłem jeszcze takie coś 

na jednym widać że przycisk S występuje też jako przycisk pomiędzy przyciskami a widziałem go na żywo jako ten w miejscu ESP 

a drugie foto to chyba ktoś sobie dorobił bo mam aktualnie w garażu RS4 i nie ma tam takiego przycisku :D  

 

rs4.JPG

S.JPG

Ten co Tobie podałem z powyższymi numerami to ten z literką S - tak jak napisałeś jest to przycisk który w RS4 B7 zmienia charakterystykę auta, m.in. otwiera klapy wydechu - tylko u mnie jest on w wersji z obu stron "płaski" nie "zaokrąglony" - w moim przypadku PDC jest skrajny i lekko zaokrąglony - jak poniżej - zdjęcie zapożyczone z innego tematu:
http://images70.fotosik.pl/794/263b86cacfe70942gen.jpg

A opis do przycisku jaki Ci podałem jest poprostu zaczerpnięty z ETKI

AUDI.7ZAP.COM

przelaczniki na desce rozdz. Audi RS4 quattro (RS4) 2007 rok Audi USA 941050 części zamienne

Przyciski z napisem "Funk" lub "RS4" widziałem tylko na ali - i chyba takie coś nie wychodziło jako ORI rozwiązanie - z ORI przycisków widziałem jakieś wersje do taksówek i samochodów funkcyjnych np: policyjnych.

Edytowane przez takexlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 13:56, takexlife napisał:

"RS4" widziałem tylko na ali

Szukałem nie widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...