Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6


DarekS4

Rekomendowane odpowiedzi

Miejmy nadzieję, że żona kocha Cię na tyle, że Cię nie ukatrupi bo dużo osób czeka aż ukończysz zaplanowane prace ? 

Jakby gościu od lamp dał ciała to na forum jest kilku speców, którzy ogarniają to perfecto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Langista napisał:

Miejmy nadzieję, że żona kocha Cię na tyle, że Cię nie ukatrupi bo dużo osób czeka aż ukończysz zaplanowane prace ? 

Jakby gościu od lamp dał ciała to na forum jest kilku speców, którzy ogarniają to perfecto.

Tu chyba chodzi o kogoś z forum...

Zakres prac i szybkość działania jest imponująca ;) podziwiam i życzę wytrwałości :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szafa napisał:

Zakres prac i szybkość działania jest imponująca

No co ty. Sam standard .... imponujące to jest B7 które muszę zaktualizować kiedyś .... a to jest zwykłe daily i bardziej dla  żony. 

 

1 godzinę temu, szafa napisał:

Tu chyba chodzi o kogoś z forum...

nie raczej nie ... znalazłem chłopaka przypadkiem na insta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DarekS4 napisał:

nie raczej nie ... znalazłem chłopaka przypadkiem na insta.

Pewna osoba z forum też ma insta i to co jest tam nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością.

Pewna firma z miasta Z ubiła praktycznie lampy, @MaTeo85 może potwierdzić partyzantkę.

Widziałem dzieło @kamil-vag i biorąc pod uwagę cena do jakości to jest kosmos. Z tego co wiem to w sezonie letnim Kamil nie działa z lampami, ale później tak. Szkoda, że nauka na błędach bywa kosztowna. Niestety to nie są małe sumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp docisnąłem temat mocno i udało sie skontaktować. Podobno chłopak ma problemy prywatne i rodzinne i na środe będą gotowe. 

Problem w tym że nie jestem empatycznym człowiekiem i obawiam się że to ściema. Bo gdyby był kontakt i powiedział ze ma takie problemy to ja to jestem w stanie zrozumieć bo każdy ma jakieś problemy. Ale 2.5 miesiąca lezą tam lampy kontaktu zero a w końcu jak zacząłem dociskać chłopaka to wywala mi taki argument. Dałem mu czas do kolejnego weekendu. Mi zależy na jakości. 

 

Piątek atak do 3 w nocy i wczoraj od rana. 

Niestety w piątek wyszło pare poprawek przy silniku więc musiałem przycisedzieć. - Zagieła się odma od bloku dobrze że zauwazyłem to przy montażu skrzyni. Bo potem musiałbym kolektor demontowac. Dodatkowo musiałem wyczyścić wałek od skrzyni i nasmarowac wszystko na nowo bo było to całe zasyfiałe i przypieczone. Dodatkowo wyczyściłem tez łożysko pilotujące i tez nasmarowałem. 

 

Wczoraj wyszorowałem komorę silnika, włożyłem silnik, zmontowałem większość, zrobiłem decaty i kawałek wydechu z X-pipe 

Zalałem olej zmierzyłem ciśnienie oleju i dopaliłem dziada 

I sprawdziłem synchro i jest lepiej niż było za pierwszym strzałem.... nie mam tu logu ale było chyba 7 8 0 8 zostawiam nie robię z tym nic więcej. 

Panowie. ma ktoś dekielki na otwór centralny do felg ewentualnie coś do polecenia ? 

 

IMG_20210703_120251.jpg

IMG_20210703_200940.jpg

IMG_20210703_200858.jpg

IMG_20210703_120228.jpg

Edytowane przez DarekS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za softa ze sterownika.... miałem podjerzenia któe okazały sie prawdą. 

Soft był modzony ale chyba przez jakiegoś żeźnika co robi tylko dielsle. Mało tego, diagnostyka pierwszej sondy z Banku 1 była wyłączona. Finalnie wgrałem ori soft i będziemy badać.

Teraz tak auto odpalone czekam na tłumiki końcowe żeby testować wydech. Problem mam trochę z przekładnią. Może ktoś kto już montował servotronik będzie wiedział bo nie mam jeszcze wszystkich części żeby to podłączyć. Niepodłączona będzie chodzić ciężko ? Bo jest efekt jakby nie było wspomagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich felg chcesz te dekielki? Jeżeli o rozrząd chodzi, to od -18 do +18 wariatory same potrafią skorygować bez błędu w sterowniku. Można się bawić ustawieniem na 0, z tego co tutaj czytałem to @waskivw potrafi to na 0 ustawić ale poza ładnymi zerami w blokach pomiarowych nie ma różnicy jak to, co jest po ustawieniu na blokadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekS4 napisał:

Może ktoś kto już montował servotronik będzie wiedział bo nie mam jeszcze wszystkich części żeby to podłączyć. Niepodłączona będzie chodzić ciężko ? Bo jest efekt jakby nie było wspomagania. 

Tak jak piszesz, bez wpiętego sterownika kierownicą kręci się jak w żuku. Podepniesz sterownik i będzie malina.

Podpięcie jest banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

potrafi to na 0 ustawić ale poza ładnymi zerami w blokach pomiarowych nie ma różnicy jak to, co jest po ustawieniu na blokadach.

i musisz mieć igła koła wydechowe nie wyklepane. 

 

2 godziny temu, Langista napisał:

Do jakich felg chcesz te dekielki?

do tych ori 19" 

 

20 minut temu, MaTeo85 napisał:

Tak jak piszesz, bez wpiętego sterownika kierownicą kręci się jak w żuku. Podepniesz sterownik i będzie malina.

Podpięcie jest banalnie proste.

Zamówiłem już przekaźnik z końcówką D muszę jeszcze wtyczki gdzieś ogarnąć. Bo teraz nie wiem czy pompa ma płyn czy go nie ma a nie chce jej zarżnąć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł przekaźnik do servotronika. Wpięty na krótko żeby obudzić wspomaganie. Jest elegancko. Kierownica chodzi jednym palcem. 

Dzisiaj mi dojdzie wtyczka i zamontuje wszystko na gotowo. 

 

Temat lamp dalej słabo. Chłopak powiedział ze lampy będą na środę. Ja mu dałem czas do soboty ale nie odp. 

Docisnąłem  go wczoraj mocno i powiedziałem że nie zapłacę mu reszty jak nie wyrobi się do soboty. Oczywiście nagle odp że w piątek mogę przyjechać. 

Dalej nie dostałem żadnych zdjęć z roboty jak to wygląda. 

Zobaczymy. Mam nadzieje że będzie wszystko będzie dobre bo mam jeszcze do założenia czujniki od autopoziomowania i pewnie wiązkę do przeróbki i pewnie po drodze masę inncyh rzeczy a za 2 tyg auto musi latać. No i chciałbym ryja złożyć. 

 

Auto odpalone odpowietrzone układy wszędzie sucho oborty jałowe igła resztę będziemy logować jak będzie skończony wydech. 

IMG_20210707_182024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że w limo heble przednie były opłakane i do remontu a kolega miał w dobrej cenie co innego to zrobiłem mały upgrade :D ZR/ZL18 na przód a co do tarczy to jeszcze mierze bo mam tam kilka kompletów na półce więc coś wybiorę :kox:

IMG_20210708_230027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. mam jeszcze 360 mógłbym próbować ale bez adaptera nie wejdzie. Nie będę kombinować daje 350mm z jakiegos merca 

Dzisiaj wrzuciłem przekaźnik od servotronika siedzi .... dodatkowo wypusciłem linię K na prosbę @BIGMAN.... zobaczymy na próbę czy będzie go widzieć VCDS lub mam jeszcze VASa w trybie serwisowym tez sprawdzę. 

 

Panowie zdemontowałem MCE bo chce brać się za montaż czujników poziomu i przygotować sie do szycia kabli do bixów 

U mnie jest końcówka G ... @Bart-S pisze w swoim temacie że G to HIGH ??? Czyli nie wiadomo ? Tych tematów tez jest tu od groma ale dla mnie jakoś nie jasne. Kolejna sprawa u mnie będzie biled .... czy to oznacza że dalej mam podłączać wszystko jak bixenon ?? Druga sprawa przerobione będę miał też światło drogowe ... i tam będzie led teraz czy jego można wykorzystać do jazdy jako światła dzienne ?? I ostatnia sprawa ja mam wersje skandynawską. I nie wiem dla czego ale mam tak że po odpaleniu światła od razu się odpalają. Zero reakcji na przełącznik. Ma ktoś kodowanie na wersje normalną ?? 

IMG_20210709_214715.jpg

IMG_20210709_214620.jpg

IMG_20210709_214605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High na pewno jest 8E0907279F,

G wygląda według ETKI,że też jest High ;)

15 godzin temu, DarekS4 napisał:

Kolejna sprawa u mnie będzie biled .... czy to oznacza że dalej mam podłączać wszystko jak bixenon ??

TAK, projektor biledowy w B6 zazwyczaj nie wywali błędu....

15 godzin temu, DarekS4 napisał:

Druga sprawa przerobione będę miał też światło drogowe ... i tam będzie led teraz czy jego można wykorzystać do jazdy jako światła dzienne ??

Podstawa to czy nie wywali błędu żarówki, druga sprawa jak obniżysz moc na led jako DRL może migać... trzeba to przetestować z modułem DRL i tyle...

Tak naprawdę to nikt nie wie jakie mas zte lampy i jak to tam jest połączone w środku...

15 godzin temu, DarekS4 napisał:

I ostatnia sprawa ja mam wersje skandynawską. I nie wiem dla czego ale mam tak że po odpaleniu światła od razu się odpalają. Zero reakcji na przełącznik. Ma ktoś kodowanie na wersje normalną ?? 

 

Coding

0?xxx: Light Sensor

0 = Light Sensor not installed

1 = Light Sensor installed

0x?xx: Trailer Hitch

0 = Trailer Hitch not installed

1 = Trailer Hitch installed

0xx?x: Headlights

0 = Halogen Headlights

1 = Xenon Headlights

0xxx?: Country

1 = Rest of World

2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)

3 = USA

4 = Canada

Czyli zmieniasz ostatnią cyfrę kodowania z 2 na 1.

I jak dołożysz samopoziom itd to przedostatnią z 0 na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vagdzięki za wsparcie. Na pewno nie pozostanę dłużny ;)

 

Byłem odebrać lampy. Wizualnie kozak nic nie lata nie trzęsie się ale to zweryfikuje jazda. Lakierowanie środków bardzo ładne. 

Mamy tak : Bi-led NHK w miejscu bixenonu. Wszystko pracuje bardzo ładnie przesłona też.

 Nowe regulacje z tej aukcji : 

ALLEGRO.PL

 

Wykonane bardzo profesjonalnie. Dodatkowo uszczelnione oringiem więc naprawdę nie jest to wykonane byle jak. 

Oraz w miejsce drogowych wleciały przyciemnione armatki dalekosiężne NHK 

I teraz tak ... Sam zajebiałem bo pomyślałem ż emam tak jakies dwa przełączniki obok włącznika światła to mam DRL ... d*pa ... Mam coming/leaving home oraz regulacje wysokości lamp. ... Amator :glupek2:.... Armatki dalekosiężne maja pełnić funkcje DRL i mają 2 przewody zasilające i jedną masę. jeden przewwód mam wpięty w kostke H7 a drugi luzem. Po odpaleniu drogowych świateł odpala się armatka i przesłona z bixenonu. zobacze jak to wyjdzie na drodze i najwyżej zostawie drogowe tylko z bileda a armatke wykorzystam na DRL.

Teraz tak mam kupić DRL z B7 ? Bo z regulacji mogę zrezygnować bo zakładam czujniki do autopoziomowania. Więc kupię coś takiego : 

ALLEGRO.PL

i do tego dokupić modół DRL czy odbywa się wszystko i tak przez MCE ? 

Teraz tak w jednym temacie wyczytałem że czujniki od autopoziomu z tymi blachami są różne na tył w ośce i quattro ale odpaliłem etke i nr podaje mi taki sam. Prawda czy fałsz w takim razie ?? 

Poniżej na foto to co ja dorwałem. 

 

IMG_20210710_214204.jpg

IMG_20210710_220220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik z aukcji jak najbardziej OK.

Co do czujnika na tył z mojej wiedzy wynika że jest to samo, mocowanie jest takie same, a ośka napędu nie powinna w żaden sposób przeszkadzać. Mocowanie jest pod śrubę górnego wahacza i na dolnym trapezowym które nie zależnie od zawiasu są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DRL musisz kupić osobny moduł niestety. Najlepiej weź sobie z możliwością regulacji mocy i wtedy dobierzesz moc do tych ledów...

DRL + CLH przełącznik jak najbardziej wskazany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Co do czujnika na tył z mojej wiedzy wynika że jest to samo, mocowanie jest takie same, a ośka napędu nie powinna w żaden sposób przeszkadzać. Mocowanie jest pod śrubę górnego wahacza i na dolnym trapezowym które nie zależnie od zawiasu są takie same.

poczyściłem je nasmarowałem dzisiaj przymierze. Na pewno nie dali mi tej drugiej części blaszki co trzyma to na przednim wahaczu i z tyłu już widzę że też brakuje mi jednego elementu. 

 

ALLEGRO.PL

 

Taki będzie spoko ktoś tego używał ? Czy macie Panowie coś do polecenia lepszego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarekS4 napisał:

Taki będzie spoko ktoś tego używał ? Czy macie Panowie coś do polecenia lepszego 

Pomyśl nad tym: https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-9492856089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam moduł tego producenta co wkleił Kamil. Mam ich moduł już dłuższy czas tyle, że na 30% długich, i działa elegancko. Plusem jest, że można go sobie skonfigurować, np ustawić napięcie przy jakim nas się włączyć.

 

Miałem Proelteca, ale tam nie ma możliwości konfiguracji. I np w upały kiedy siadało mi napięcie ładowania moduł na obrotach jałowych się wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...