Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6


DarekS4

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, DarekS4 napisał:

dlatego zrobiłem nowa wiązkę od modułu xenonu do lamp.

Tak samo robiłem, wydawało mi się to najlepszym wyjściem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to i tak już dobrą flache wisze. 

Ktos kojarzy czy pin 13 w sterowniku xenonu jest bezpośrednio wpięty w pin 34 w sterowniku ABS ? Czy jest in line? Bo wdg schematu w wersji bez xenonu idzie do wtyczki na słupku A czarnej i zmienia się tam z czarnego na biało niebieski i to u mnie się zgadza ale nie mam telefonu . Bo pokazuje sterownik od tel. Więc nie wiem gdzie ten przewód idzie 

16377756836638448349389276078236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nie musisz bezpośrednio w ABS, dopinasz się do przewodu przy pinie 13 tej wtyczki T17 czarnej i ma działać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bezpośrednio do sterownika. Z tego sygnału korzysta też m.in. PDC. 

 

EDIT: Kamil był szybszy ;)

Edytowane przez Skowrix
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Twoja b6, dużo pracy włożone i tempo też dobre. Felgi letnie dla mnie sztos, zimowe avusy też. Ogólnie mody na plus,gratki, trzeba obserwować temat? 

No i czekam na relacje z korekty lakieru?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 20:18, krzysiekbp napisał:

No i czekam na relacje z korekty lakieru?

Oj dopiero połowa 2022 może ... są ważniejsze rzeczy ale dzięki za słowa uznania. 

 

Co do furki to tak 

Auto poziom / Bi-Led / Halogeny 

Ogarnięta instalacja od auto poziomu 

Wielkie podziękowania za schematy i podpowiedzi dla  @kamil-vag i @pila24

Generalnie poziomuje się ładnie ale jak to bywa z częściami z allegro. 

-Moduł był padnięty i walił błędami 

- Okazało się ze czujniki za zawieszenie sprzedali z B7 - Różnica jest taka że jest inny pinout i podłączenie. B7 ma osobno masę i +5v a b6 ma to w mostku. Nie zauważyłem tego i podpoiłem po schemacie B6. Jak już się kapnąłem i podłączyłem po prawidłowym pinoucie okazało się że mam walnięty czujnik z przodu :wallbash:

Wymieniłem przód na inny ale miałem prawie z B6 czyli znowu zmiana pinoutu i finalnie mam przedni z B6 i tylny z B7 ale jak się podepnie tak jak ma być to pasują zamiennie :thumbup1:

Pojeździłem parę dni i już na desce znowu błąd zwarcie do + czujnik tył :facepalm:.... Więc już nawet nie kombinuję tylko zamawiam nowy czujnik bo mnie zaraz pokręci. :takiego:

Do halogenów wjechał zesta z CAN z Black friday z allie za całe 40zł .... działają nie ma błędów i nawet świecą ... przy CLH fajny efekt. :thumbup1:

Jak tylko umyję auto nagram film jak to świeci wszystko z pozycji kierowcy. 

RNS-E + BT EXEO + BTAUX 

Podpięte i działa petarda. Łączy się fajnie szybko i samo automatycznie. Radio działa nie kasuje się ogólnie super i dzięki jeszcze raz @pila24

Teraz tylko dorobić fajerę z multi żeby nie było trzeba kręcić gałkami i kmpl będzie za***isty - No i Apropo wpadła kiera z multi + nowe Szycie z czerwoną nicią. Będzie pasować do mieszka i nakładki ręcznego z czerwoną nicią od bigmana. 

Z problemów to nie ma komunikacji z licznikiem - Nie wyświetla stacji ani kto dzwoni na FIS. Podejrzany wstępnie jest licznik ale mam drugi na podmianę to sprawdzimy. Nie chciałbym się go pozbyć bo ma kontrolę ciśnienia w oponach więc znowu jakąś opcję szło by dodać :naughty:

No i jak będę targać podsufitkę do naprawy to podciągnę od razu mikrofon. Na razie jest schowany za schowkiem 

Ogrzewanie

Po wymianie panelu climatronica w sierpniu z B7 pod 2 din teraz kapłem się że nawiewy działają tylko w obiegu zamkniętym :co: okazało się że błędem bije silniczek od nadmuchu. 

Niestety adaptacje nie pomogły skończyło się na wymianie. A że miałem pod nogami nagrzewnice z angola a tam jets trochę inaczej to wykręciłem jeden silniczek i okazało się ze po zamianie mocowań cięgna wszystko pasuje id ziała. Niestety nie wiem dlaczego ale błąd dalej wypada. Ale wszystko działa jak należy wiec to olewam. 

Wnętrze 

Dotarł ostatni element kokpitu czyli przycisk S którym skończę w końcu wydech i otwierane klapy 

Brakuje mi już tylko nowej deski i na wiosnę zrobię wszystko łącznie z dezaktywacją airbaga z przodu + jak znajde w uczciwej dla mnie cenie zderzaki to ogarnę PDC P+T. 

Z B7 została mi kanapa Recaro i to fajna z Mcdonaldem + worek na narty. Będzie pasować do foteli które też miały być do B7 ale tam już dawno koncepcja się zmieniła. 

Dodatkowo wpadły mi w ręce bardzo ładne boczki z pakietem światło. Niestety przód materiałowe i muszę pokombinować coś nad tapicerem. 

 

Zawieszenie 

Niestety dalej klepie na płytach betonowych mimo dogłębne diagnozy ostatnio. 

Obawiam się coraz bardziej przekładni :eusathink:ostatnio szwankował dołożony servotronic ale na razie się uspokoiło bo auto użytkuje dużo mocniej więc może poprostu musiała polatać. Do pewności w tym tyg zakłądam na przód stare zawieszenie BV i zobaczymy czy to przypadkiem Bilstein nie klepie. 

 

IMG_20211206_183202.jpg

IMG_20211206_185908.jpg

IMG_20211207_174604.jpg

IMG_20211206_172706.jpg

IMG_20211126_191327.jpg

IMG_20211126_192646.jpg

IMG_20211112_210534.jpg

IMG_20211212_105123.jpg

IMG_20211212_105148.jpg

IMG_20211212_111941.jpg

IMG_20211212_111949.jpg

IMG_20211212_105201.jpg

IMG-20211202-WA0061.jpeg

IMG-20211123-WA0006.jpg

IMG_20211207_174616.jpg

IMG_20211111_221540.jpg

Edytowane przez DarekS4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

Idziesz do przodu jak burza z tymi modami... :thumbup1:

Nie .... po prostu w końcu sprzątam regały z częściami a przy okazji trafił się biorca :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarekS4 napisał:

Teraz tylko dorobić fajerę z multi żeby nie było trzeba kręcić gałkami i kmpl będzie za***isty - No i Apropo wpadła kiera z multi + nowe Szycie z czerwoną nicią. Będzie pasować do mieszka i nakładki ręcznego z czerwoną nicią od bigmana. 

Jak założysz kiere MF to praktycznie nie będziesz musiał radia dotykać, ta co masz nieźle odświeży wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kamil-vag napisał:

Daj znać czy halo Ci parują na tych ledach

Tam gdzie jest stary halogen to minimalnie ale dosłownie minimalnie i musiałem się schylić żeby to zobaczyc 

A tam gdzie jest nowy co w sierpniu wymieniałem z TYCa to ani grama. 

12 godzin temu, pila24 napisał:

Jak założysz kiere MF to praktycznie nie będziesz musiał radia dotykać

No i o to chodziło bo jest w super stanie i nie chcę jej dotykać :D 

7 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Obdzieliłeś auto równo modami .

Kapke ..... Dalej OEM + ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najdłużej nie parowało, bo mnie po roku jedna nówka zaczęła parować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy na razie działa 

Dzisiaj opłukalem na szybko furkę. 

Z plusów to użytkuje ja drugi tydzień w ciągu i servotronik jak i zawias rozjeździe się chyba na dobre bo pracuje naprawdę petarda . Oby jak najdłużej. 

I obiecane prezentowanie świecenia chociaż szczerze ? To film nie oddaje tego co jest na żywo .DRL nawet nie wiem na ile ustawiony jest bo nie miałem czasu podpiąć kompa pod modół ale może w jakiś luźny dzień się tym pobawię. No i auto znowu koza tak wygląda Bilstein podniesiony na max do góry + avusy na zimowe. Mam nadzieję że dorwę dekielki bo wyglądają tragicznie bez. 

 

ryj prezentuje się średnio z tymi chromami no ale musi cierpliwie poczekać na dechroming. 

IMG_20211214_191042.jpg

IMG_20211214_191127.jpg

IMG_20211214_191146.jpg

IMG_20211214_191031.jpg

IMG_20211214_191105.jpg

IMG_20211214_191000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wydaje mi się, czy przy włączaniu drogowych, H7 z lekkim opóźnieniem się dołączają? Oby diagnosta się nie przyczepił ? ale świeci to petarda, chętnie sam bym takie światełko u siebie dał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechałeś z drzwiami i futryną w zakresie modów. :)  
Jest dobrze, nie pieje, a szkoda uszkodzić zderzak zimą. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Langista napisał:

Hmmm, wydaje mi się, czy przy włączaniu drogowych, H7 z lekkim opóźnieniem się dołączają? Oby diagnosta się nie przyczepił ? ale świeci to petarda, chętnie sam bym takie światełko u siebie dał :D

Tak a to dlatego że jak chce komuś mrognac długimi to wale z soczewki tak jak Ori żeby nie błyskać pełna mocą 

 

2 minuty temu, george napisał:

Wjechałeś z drzwiami i futryną w zakresie modów. :)  
Jest dobrze, nie pieje, a szkoda uszkodzić zderzak zimą. :D 

Zderzak a dokładnie jego dół to zgliszcza które odratowałem ale już przy następnym przytarciu raczej nic z tego nie będzie. 

Poza tym i tak będę polować w przyszłym roku na zderzak pod spryski i PDC. Lampy jak się zabrudzą szczególnie przy takiej pogodzie to tracą swoją skuteczność. Kolega detailer mówił że tak je ogarniemy żeby były na max hydrofobowe że jak je potraktuje spryskami to brud ma odpadać bez problemu. . 

 

A co do zderzaka apropo .. ktoś kojarzy czy do górnej część ze zwykłego nie slinowego zderzaka dołożę mój dół S-Line ? Czy muszę szukać zderzaka całego ? I to samo tyczy się tyłu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarekS4 napisał:

A co do zderzaka apropo .. ktoś kojarzy czy do górnej część ze zwykłego nie slinowego zderzaka dołożę mój dół S-Line ? Czy muszę szukać zderzaka całego ? I to samo tyczy się tyłu . 

 @MaTeo85 chyba robił tak u siebie tj. dół z S line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem, ale ostatecznie kupiłem górę s-line.

Da się ładnie przyciąć stelaż zderzaka zwykłego tak aby wsadzić dokładkę S-line. Wygląda to bardzo OK, nie wiem tylko na ile środkowa kratka s-line wtedy pasuje do całości, boczne bez problemu się trzymają jak trzeba.

aha z tyłem to samo wystarczy samą dokładkę zmienić.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DarekS4 napisał:

A co do zderzaka apropo .. ktoś kojarzy czy do górnej część ze zwykłego nie slinowego zderzaka dołożę mój dół S-Line ? Czy muszę szukać zderzaka całego ?

Trzeba do zwykłego zderzaka przełożyć/przenitować Ori stelaż zderzaka sline i jest jak oryginał. Coś tam oczywiście trzeba podciąć, było o tym na forum chyba w temacie o docinaniu zwykłej góry pod dokładkę sline.

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...