Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatki do olejów i paliw


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie, a coś takiego???

http://www.forte-nwe.com/PL/Forte+products/Paliwo/Preparat+Diesel+Fuel+Conditioner.html

z tego co wiem nie można tego specyfiku dostać w detalu. Mają go jedynie serwisy. Mój kumpel ma Mazdę 6 i na forum www.mazdaspeed.pl znaleźliśmy masę przychylnych opinii na temat tego środka np. czyści wtryski. Dodaje się go raz na 15 tys. km do baku 400 ml na 100 l. paliwa.

Kumpel twierdzi, że silnik pracuje ciszej. Nabyłem buteleczkę ale zanim ją zaaplikuję wolę się zapytać fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, co to w ogóle za firma Forte? na ich stronie w zakładkach o nas czy badania i rozwój same okólniki, zero faktów, Liqui Moly, STP czy inni to firmy które produkują oleje itd, mogą sprawdzić jak to z nimi działa, mają własne laboratoria techniczne, aprobaty producentów silników, lata tradycji i doświadczeń, i również mają w ofercie produkty tego typu, może i droższe a może nie (nie chce mi się teraz sprawdzać) ale na pewno bezpieczniejsze i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się cały czas zastanawiam czy dolewać do swojego dieselka STP do uszlachetniania ropiki, bo tylko w moim przypadku ta firma wchodzi w grę, jak tak to które?? W sumie jest wszystko ok z moim silniczkiem, ale zawsze może być lepiej :) albo gorzej :( po zastosowaniu takich preparatów. Co tym sądzicie, stosować czy nie??

[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 14:54_________________________________________________Bo dodatki do olejów to już tylko jak coś się z silnikiem dzieje i czekan nas remont. Czy zapobiegawczo tez można coś wlewać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się cały czas zastanawiam czy dolewać do swojego dieselka STP do uszlachetniania ropiki, bo tylko w moim przypadku ta firma wchodzi w grę, jak tak to które?? W sumie jest wszystko ok z moim silniczkiem, ale zawsze może być lepiej :) albo gorzej :( po zastosowaniu takich preparatów. Co tym sądzicie, stosować czy nie??

[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 14:54_________________________________________________Bo dodatki do olejów to już tylko jak coś się z silnikiem dzieje i czekan nas remont. Czy zapobiegawczo tez można coś wlewać??

dodatki do paliwa to ja bym stosował tylko w zimie, ze względu na prafinę. Co do czyszczenia wtrysków to można profilaktycznie dodać jakiegoś środka.

A co do ceramizera to można go dodać profilaktycznie. Wzmocni on elementy metalowe silnika i umożliwi ich dłuższą eksploatację.

poczytaj o ceramizerze tutaj: http://www.ceramizer.pl/content/view/64/46/

i w jeszcze innych forach ludzie piszą o nim,Oczywiście są i drudzy którzy na niego plują (nic o nim nie wiedząc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten ceramizer myślę że dla nieuświadomionych to jest to samo co Motor Doctor (czy jakoś tak). Ale ja na mechanice się nie znam więc głosu nie zabieram. Raczej słucham i stosuje sie do Waszysz wskazówek. W zimie to koniecznie dolewam do paliwa, ale teraz w lecie to już mu chyba nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatku do oleju napędowego to zastosowałem dwa

1) STP niebieska butelka z anty żelem – kupiłem przypadkowo w zimie w obawie o wytrącenie się parafiny : efekt łatwiejsze odpalanie samochodu przy niskich temp. Co do wzrostu mocy to raczej nie zauważalnie . Producent zaleca ciągłe stosowanie tego środka

2) Liqui Moly Super Diesel Additiv - minimalna lepsza praca silnika , trochę mniejsze zużycie paliwa choć nie jestem pewny na 100% . Producent zaleca stosowanie tego środka co 2000Km

Reasumując zapach obu środków jest bardzo podobny skład chemiczny pozostaje tajemnicą producentów . Efekty raczej marne ale możesz spróbować nie powinny zaszkodzić .

Ostatnio wymieniałem filtr paliwa – całe paliwo z filtra zlałem do naczynia i było czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zastosować do przeczyszczenia wtrysków Pb? jest tego sporo np:

- http://moto.allegro.pl/item681955710_valvoline_oczysc_wtryskiwacze_paliwa_i_gaznik_4.html

- http://moto.allegro.pl/item696301178_liqui_moly_oczyszczacz_wtryskow_benzyna_i_lpg.html

i kilka innych...

jakby ktoś mógł coś poradzić to poproszę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och sie zaczytałem, dosyc sporo jest w tym wątku o dodatkach do oleju, a konkretnie o ceramizerze, a ja chciałbym zapytac jaki dodatek polecacie do paliwa ON, do przeczyszczenia wtrysków itp.

Na samym początku tego wątku ktoś polecił Performance Formul firmy Stanadyne, co o tym sądzicie, stosował ktoś ten preparat?

z góry dzieki za odpowiedzi

Pozdr Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, a coś takiego???

http://www.forte-nwe.com/PL/Forte+products/Paliwo/Preparat+Diesel+Fuel+Conditioner.html

z tego co wiem nie można tego specyfiku dostać w detalu. Mają go jedynie serwisy. Mój kumpel ma Mazdę 6 i na forum www.mazdaspeed.pl znaleźliśmy masę przychylnych opinii na temat tego środka np. czyści wtryski. Dodaje się go raz na 15 tys. km do baku 400 ml na 100 l. paliwa.

Kumpel twierdzi, że silnik pracuje ciszej. Nabyłem buteleczkę ale zanim ją zaaplikuję wolę się zapytać fachowców :)

Gdzieś tu na forum były wątki na temat FORTE.Ja kupuję go na Alledrogo.Profilaktycznie używam go co 10-15 tys km lejąc buteleczkę na bak paliwa.

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:58 ----------

słuchajcie, a coś takiego???

http://www.forte-nwe.com/PL/Forte+products/Paliwo/Preparat+Diesel+Fuel+Conditioner.html

z tego co wiem nie można tego specyfiku dostać w detalu. Mają go jedynie serwisy. Mój kumpel ma Mazdę 6 i na forum www.mazdaspeed.pl znaleźliśmy masę przychylnych opinii na temat tego środka np. czyści wtryski. Dodaje się go raz na 15 tys. km do baku 400 ml na 100 l. paliwa.

Kumpel twierdzi, że silnik pracuje ciszej. Nabyłem buteleczkę ale zanim ją zaaplikuję wolę się zapytać fachowców :)

Gdzieś tu na forum były wątki na temat FORTE.Ja kupuję go na Alledrogo.Profilaktycznie używam go co 10-15 tys km lejąc buteleczkę na bak paliwa.

A odnośnie paliwa w Niemczech,to też często tam lałem na stacji TOTAL,przy autostradzie.Jakiegoś cudownego ożywenia silnika nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś dodatku do oleju napędowego marki STP który czyści wtryski? Nie spowodował on żadnych negatywnych skutków? (W sumie tego się najbardziej boję). Dał jakieś pozytywy? Można go śmiało lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A robiłeś jakieś logi vagiem przed i po? Zalewałeś bak do pełna i całą buteleczkę, czy może pół baku i pół buteleczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś dodatku do oleju napędowego marki STP który czyści wtryski? Nie spowodował on żadnych negatywnych skutków? (W sumie tego się najbardziej boję). Dał jakieś pozytywy? Można go śmiało lać?

Najbezpieczniej stosować zwykły mixol S z orlenu. Znajomy wlał jakiś środek do czyszczenia układu paliwowego i puściły uszczelnienia na pompie. Z tego co się orientowałem to te wszystkie środki służą jedynie producentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to lać dobre paliwo, wymieniać na dobry olej na czas i nie kombinować nic z żadnymi dodatkami, potem tylko problemy się zaczynają. Tym bardziej nic bym nie dolał do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to lać dobre paliwo, wymieniać na dobry olej na czas i nie kombinować nic z żadnymi dodatkami, potem tylko problemy się zaczynają. Tym bardziej nic bym nie dolał do oleju.

Niestety obecnie sprzedawana ropa jest bezsiarkowa z uwagi na ekologie. Siarka odpowiadała za smarowanie wtryskiwaczy i sekcji tłoczącej w pompie dlatego jak ktoś planuje jeździć bezawaryjnie to powinien zainteresować się jakimś dodatkiem smarującym do paliwa. Dobry dodatek tak jak w linku LIQUI MOLY Diesel Zusatz Uszlachetniacz Diesla 1L (2422976083) - motoAllegro kosztuje. Zwykły mixol spełnia tą samą rolę co w opisie ponadto w cenie 14 zł za litr ale to jest każdego indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to lać dobre paliwo, wymieniać na dobry olej na czas i nie kombinować nic z żadnymi dodatkami, potem tylko problemy się zaczynają. Tym bardziej nic bym nie dolał do oleju.

Niestety obecnie sprzedawana ropa jest bezsiarkowa z uwagi na ekologie. Siarka odpowiadała za smarowanie wtryskiwaczy i sekcji tłoczącej w pompie dlatego jak ktoś planuje jeździć bezawaryjnie to powinien zainteresować się jakimś dodatkiem smarującym do paliwa. Dobry dodatek tak jak w linku LIQUI MOLY Diesel Zusatz Uszlachetniacz Diesla 1L (2422976083) - motoAllegro kosztuje. Zwykły mixol spełnia tą samą rolę co w opisie ponadto w cenie 14 zł za litr ale to jest każdego indywidualna sprawa.

Mam rozumieć że do silnika z pd również można dolewać mixolu i jest to wskazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to lać dobre paliwo, wymieniać na dobry olej na czas i nie kombinować nic z żadnymi dodatkami, potem tylko problemy się zaczynają. Tym bardziej nic bym nie dolał do oleju.

Niestety obecnie sprzedawana ropa jest bezsiarkowa z uwagi na ekologie. Siarka odpowiadała za smarowanie wtryskiwaczy i sekcji tłoczącej w pompie dlatego jak ktoś planuje jeździć bezawaryjnie to powinien zainteresować się jakimś dodatkiem smarującym do paliwa. Dobry dodatek tak jak w linku LIQUI MOLY Diesel Zusatz Uszlachetniacz Diesla 1L (2422976083) - motoAllegro kosztuje. Zwykły mixol spełnia tą samą rolę co w opisie ponadto w cenie 14 zł za litr ale to jest każdego indywidualna sprawa.

Mam rozumieć że do silnika z pd również można dolewać mixolu i jest to wskazane?

Też mnie to interesuje. Mechanik w szwecji powiedział mi właśnie o suchym paliwie i kazał lać 200ml oleju do dwusuwów na pełny bak ale żeby olej był syntetyczny. Sam nie wiem co o tym sądzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silników z pompowtryskiwaczami tez można stosować mixol lub tankować np Golda ze Statoil, który wg reklamy ma mieć dodatek smarujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...