Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ramiona wycieraczek AERO


tomaz_oz

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie ramion wycieraczek ze zwykłych na AERO (używki) pojawił się problem z dociskiem ich do szyby. Problem jest w obu ramionach, nawet samo ramie nie chce docisnąc jedynie jak przycisnę to jest ok. Czy wina jest po stronie ramion/sprężyny, czy może coś innego. Jak stare założyłem jest ok.

Edytowane przez tomaz_oz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ramiona nie dociskają. Czy pióra są nowe? Po wymianie ramion, ale pióra w zamienniku było lepiej odnośnie zbierania, ale zostawał nieprzetarty fragment. Dopiero wymiana na ori pióra przyniosła efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że podginają, to mocowanie sprężyny w kształcie litery C tylko pytanie,czy nie będzie problemu z naciągiem sprężyny jak ją sciągnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wycieraczki na takie z miękkim pałąkiem,ja kupiłem najtańsze i jest ok (link poniżej),wcześniej kupiłem nieco droższe i były problemy jak u Ciebie. Poza tym sprawdź po zdjęciu wycieraczek czy ramiona są prosto ustawione w stosunku do szyby. Bez tego żadna wycieraczka dobrze nie będzie zbierała.


https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-plaskie-audi-a4-b6-b7-a6-c5-exeo-kpl-5576767553

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomaz_oz napisał:

Pióra stare, ale nawet samo ramię nie dochodzi do szyby.

Jeżeli po przykręceniu ramion one nie dotykają szyby to są wygięte (zapewne od ich ściągania bez ściągacza). Ja już miałem  takie ramię ktore po przykręceniu lewitowało 3 cm nad szybą.  Część ramiona gdzie wskazuje strzałka powinna być prosta,a na fotce widać jej wygięcie. Sprawdź swoje.

 

20211201_161024.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK sprawdzę to, bo może masz racje, a co do piór to polecasz te z linka dobrze zbierają, bo przymierzałem się do zakupu  bosha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygięte są,nie mam fotki drugiego kompletu ramion ale są proste w tym miejscu. Tak się dzieje jak ktoś demontuje szarpiąc ramię. A że to jest aluminium to przy próbie wyprostowania może pęknąć.

Pióra z linku mimo śmiesznej ceny dają radę,zbierają ładnie i bezgłośnie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu pióra z ramienia i delikatnym położeniu ramienia na szybie tak aby jej nie wybić, końcówka na którą się pióro wycieraczki powinna dolegać do szyby i być równolegle do powierzchni szyby, było na forum zdjęcie i link do filmu na yt jak powinno to wyglądać. Jeśli ustawienie ramion będzie ok to taka jakość piór wycieraczek, takie dziadostwo sprzedają. Kupiłem kiedyś pióra oxiomo, po tygodniu założyłem stare bosch i siedzą kilka lat tylko gumy wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie próbowałem tego prostować, ale da się to jakoś bez problemowo wyprostować? mam na myśli na ramię zgodnie ze zdjęciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak widziałem gdzieś ten filmik z doleganiem ramienia pod kątem 90* do szyby.  Co do piór bosha tez jest zadowolony. Ostatnio kupiłem Valeo pod ramiona normalne to nie ma polotu. Mogę stwierdzić, że dziadostwo. Co do tych tańszych co podał Pila24 to komentarze nie były najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowałem je i od razu ładnie dochodzi do szyby oraz ustawiłem równoległość do szyby poprzez wygięcie lekkie. Jutro przychodzą do mnie te wycieraczki z linku i testujemy, bo jak na razie te zamazują, może słabo jeszcze je wygiąłem przy wieloklinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa razy wyginałem, ten materiał przynajmniej u mnie się z powrotem wygina i proces średnio co 2-3 miesiace trzeba powtarzać.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tass napisał:

Kupiłem kiedyś pióra oxiomo, po tygodniu założyłem stare bosch i siedzą kilka lat tylko gumy wymieniam.

To tak jak ja.

Tak te oximo polecali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langista napisał:

Ja już dwa razy wycinałem, ten materiał przynajmniej u mnie się z powrotem wygina i proces średnio co 2-3 miesiace trzeba powtarzać.

Ale masz na myśli podginanie przy mocowaniu pióra (równolegle do szyby), czy podginanie przy mocowaniu ramienia zgodnie ze skrzywieniem ze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podginałem całe ramię wycieraczki tak, aby mocowanie pióra było równolegle do szyby i w tedy wycieraczki idealnie zbierały i nie zostawiały nic za sobą ale wystarczył jeden przejazd po autostradzie i praca wycieraczek przy mocnym pędzie powietrza wyginała ramiona z powrotem. Według mnie materiał jest już za bardzo zmęczony i jak się kiedyś zdenerwuje to kupie nowe ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Muskel1 napisał:

Małe sprostowanie, aero (od aerotwin) a nie areo:wink:

Pisane w nerwach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...