Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odczytać temperaturę oleju interfejsemELM327


DominikAud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktoś jaką aplikacją mozna sprawdzic temperatuje oleju silnika ?, chciałbym zobaczyć jaka roznica jest w rozgrzewaniu płynu chłodzącego a oleju silnika . Na apce Car scaner nie ma opcji odczytu temp oleju tylko w wersji demo czyli fikcyjnej l, a jak już podłącze pod auto to brak tej opcji

Auto to audi a4 b7 1.8t 2004r 

Posiadam taki interfejs jak na zdjęciu 

Screenshot_20211226-210527_Chrome.jpg

Edytowane przez DominikAud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę napisać z doświadczenia, że jeśli na budziku masz 90stopni to dopiero 10min później masz jakieś 80-90 stopni temp. oleju przy jeździe w średnim zakresie obr o tej porze roku.

VCDS i gr. 134 pierwsza kolumna jest temp. oleju. Też używam car scannera sporadycznie ale nie zagłębiałem się tam w temp. oleju. Do czego innego mi służy.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp oleju czyta licznik nie ECU, chyba się nie da takim interfejsem...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DominikAud napisał:

chciałbym zobaczyć jaka roznica jest w rozgrzewaniu płynu chłodzącego a oleju silnika .

U mnie jest tak w BFB. Na zegarach 90 stopni to temp. płynu 80. Jak płyn ma rzeczywiście 90 (nie na zegarach tylko z bloków pomiarowych) to olej ma 65-70. Po przejechaniu 7 - 8 km od odpalenia olej ma podobną temperaturę jak płyn.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie patrząc na temperatury to olej ma 20 25 stopni mniej od płynu podczas rozgrzewania auta. Silnik 90 a olej 70 i dopiero się dogrzewa. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo cudo jak ty i niestety ale jest tak jak koledzy wyżej piszą, tym nie odczytasz temp oleju.

Przynajmniej ja tego nie widzę tam mimo testowania swego czasu różnych apek.

Edytowane przez Pieterb
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale przynajmniej wiem to co chciałem sprawdzić, ze olej ma ok 20° mniej od płynu podczas rozgrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DominikAud napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale przynajmniej wiem to co chciałem sprawdzić, ze olej ma ok 20° mniej od płynu podczas rozgrzewania. 

Ma 20 stopni mniej jak płyn ma około 90 stopni. Na początku przy temperaturze jak dzisiaj, różnica jest nawet 40 stopni, tzn. np. płyn ma 45 stopni a olej ledwo plus 5,  płyn na początku dużo szybciej się nagrzewa od oleju. Dzisiaj w drodze powrotnej z pracy robiłem dokładną obserwację VFIZem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

Ma 20 stopni mniej jak płyn ma około 90 stopni. Na początku przy temperaturze jak dzisiaj, różnica jest nawet 40 stopni, tzn. np. płyn ma 45 stopni a olej ledwo plus 5,  płyn na początku dużo szybciej się nagrzewa od oleju. Dzisiaj w drodze powrotnej z pracy robiłem dokładną obserwację VFIZem.

Oo też ciekawe, tak w ogóle michu z mk4 garage mówił że olej spełnia swoje właściwości juz gdy ma 70°,  ot taka ciekawostka a wcześniej o tym nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 22:02, pelonek1 napisał:

U mnie jest tak w BFB. Na zegarach 90 stopni to temp. płynu 80. Jak płyn ma rzeczywiście 90 (nie na zegarach tylko z bloków pomiarowych) to olej ma 65-70. Po przejechaniu 7 - 8 km od odpalenia olej ma podobną temperaturę jak płyn.

W jakich blokach sprawdzasz w bfb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kszaq napisał:

W jakich blokach sprawdzasz w bfb?

Nie pamiętam bloków, jak wejdziesz VCDSem to będziesz widział opisy i znajdziesz na pewno.

Ja teraz sprawdzam VFIZem :P

IMG_20211216_211130.thumb.jpg.2fb3511540d950193e2720603b086387.jpg

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, 

też ostatnio próbowałem znaleźć temperaturę oliwy w VCDS ale poległem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szaryy napisał:

siema, 

też ostatnio próbowałem znaleźć temperaturę oliwy w VCDS ale poległem

Gr 134 pierwsze okno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...