Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Homelink USA na EU


3d0

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MaTeo85 napisał(a):

dzisiejsze modele HL są kompatybilne zarówno z rynkiem US jak i EU

co masz na mysli mowiac dzisiejsze? Rok 2016? 2018?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MaTeo85 napisał(a):

dzisiejsze modele HL są kompatybilne zarówno z rynkiem US jak i EU. nie trzeba nic przerabiać itp.

przykładowo w A3 montuje się HL  tylko jako doposażenie. Jest to tak naprawdę uniwersalny moduł HL 5C z obudową dostosowaną do stylistyki audi.

w golfach na rynek US można kupić lusterko bezramkowe z guzikami od HL (w Europie nie występują jako doposazenie)

 

Mój kolega ma A4 B9 z 2017r. wersja EU z oryginalnym HL i niestety nie komunikuje się z napędem Hörmann SupraMatic E3. Nie można przyuczyć HL. 

Miałem u siebie doposażać HL ale mam taką samą bramę, z tym samym napędem co kolega i zrezygnowałem właśnie z tego powodu.

 

Miałem d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij w ogóle czy HL jest kompatybilny z tym hormanem.

u mnie w bloku jest napęd Nice, moduł HL przyucza się od pilota, ale brama nie reaguje. niestety tak zwany rolling code i trzeba mieć dostęp do elektroniki bramy żeby go przyuczyć.

może u Ciebie będzie podobnie? piloty z rolling code niestety dopasowuje się do HL nie szablonowo (czasem trzeba spędzić naprawdę sporo czasu żeby to ruszyło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Mój kolega ma A4 B9 z 2017r. wersja EU z oryginalnym HL i niestety nie komunikuje się z napędem Hörmann SupraMatic E3. Nie można przyuczyć HL. 

Miałem u siebie doposażać HL ale mam taką samą bramę, z tym samym napędem co kolega i zrezygnowałem właśnie z tego powodu.

ee Muskel moze kolega cos zle robi :P

Dawaj z doposazeniem - znowu fajny tutorial bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na liście kompatybilności HS5-868-BS nie występuje.

HOMELINK.COM

Z tego co wyczytałem jest też zmienny kod.

Próbowaliśmy u kolegi chyba wszystkiego ale bezskutecznie.

20230713_103901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koalakm napisał(a):

ee Muskel moze kolega cos zle robi :P

Dawaj z doposazeniem - znowu fajny tutorial bedzie ;)

Porzuciłem plany bo na 99% HL nie jest kompatybilny z moim napędem😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Porzuciłem plany bo na 99% HL nie jest kompatybilny z moim napędem

mozesz zastosowac takie cos

HOMELINK.COM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, nakład nie jest proporcjonalny do uzyskanego efektu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 21:46, 3d0 napisał(a):

Do it! Save. Działa - funkcja aktywna i można adaptować piloty

rozumiem ze pojawila sie opcja, ale czy finalnie dodales piloty jakies i dziala przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś chciał iść trochę inaczej niż fabryka, to można dołożyć HL z A3/Q3 o numerze 8V5063706 jest na allegro 1 sztuka. podłącza się z lampki podsufitki zasilanie po zapłonie, podświetlenie i masę. do tego trzeba by znaleźć miejsce w podsufitce w której wycina się otwór i tyle, panel HL już jest :)

ten z allegro jest w kolorze czarnym i kosztuje 200zl więc nie ma tragedii. (nie wiem czy jest jakaś wiązka do niego, do panelu przychodzi niestandardowa kostka jak by co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koalakm napisał(a):

tzn nie robiles kompletnie nic? Czy chociaz jakies kodowania vcds czy cos?

Kompletnie nic a mój napęd to King Gates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misiek671 napisał(a):

Kompletnie nic a mój napęd to King Gates

tam masz chyba radioodbiornik 433,92 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podpowie ktoś jak połączyć Homelink z bramą? Mam bramę BFT z częstotliwością 433,92 czyli taka sama jaką posiada homelink, jednak jak robię tak jak pokazuje na MMI, to pilot nie chce się przyuczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienne kodowanie zapewne bramy. próbuj kilkakrotnie puszczać i naciskać przycisk oryginalnego pilota od bramy, może wtedy się uda( czasami odległość trzymania pilota od anteny HL też ma znaczenie, czasem bliżej, czasem dalej) jak przyuczysz pilot do samochodu a brama nie ruszy, to kolejnym krokiem będzie przyuczenie już zakodowanego homelinka do bramy wg procedury dodawania nowego pilota. oczywiście nie ma pewności że z Twoją bramą zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena z tego co wiem jest z tyłu w zderzaku, a według informacji na MMI mam kierować pilot w kierunku lusterka przedniego. To jak to w końcu jest? 
Zakładam że lepiej to robić poza zasięgiem bramy? Bo jak jestem w zasięgu to co chwilę chce się otwierać i zamykać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest pod tylną kanapą. Z tyłu pod zderzakiem jest sterownik Home Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, invi017 napisał(a):

Antena z tego co wiem jest z tyłu w zderzaku, a według informacji na MMI mam kierować pilot w kierunku lusterka przedniego. To jak to w końcu jest? 
Zakładam że lepiej to robić poza zasięgiem bramy? Bo jak jestem w zasięgu to co chwilę chce się otwierać i zamykać :D

czasem trzeba cierpliwości.

przyuczaj pilota po za zasięgiem bramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę próbował dalej próbował. Dzięki za informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z HomeLink ale wkurzający jest jego zasięg - u mnie to dosłownie 2m.

Mam bramę uchylną i czasami strach że brama walnie w zderzak.

 

Czy ktokolwiek próbował zwiększyć zasięg wbudowanej anteny ?

Znalazłem takie opcje w adaptacjach, ale brak dostępu.

 

W wątku widziałem, że koledzy walczyli z częstotliwością USA oraz brakiem kompatybilności z bramą.

Ja problem rozwiązałem kupując dodatkowy moduł na allegro (100zł), który wpiąłem w sterowanie bramy i to on odczytuje częstotliwość USA i daje sygnał do sterowania bramy.

Moduł ten może rozwiązać problemy kolegów, których brama jest niekompatybilna - u mnie tak właśnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q3Quattro napisał(a):

W wątku widziałem, że koledzy walczyli z częstotliwością USA oraz brakiem kompatybilności z bramą.

Ja problem rozwiązałem kupując dodatkowy moduł na allegro (100zł), który wpiąłem w sterowanie bramy i to on odczytuje częstotliwość USA i daje sygnał do sterowania bramy.

Moduł ten może rozwiązać problemy kolegów, których brama jest niekompatybilna - u mnie tak właśnie było.

 

Jeżeli mowa o tym samym module, to rozwiązuje on całkowicie problem niekompatybilności sterowników bram. Co więcej różne częstotliwości nie robią na nim wrażenia, działa niezawodnie czy to z modułami USA czy EU.

Moduł polecił mi serwisant Nice, kiedy sam walczyłem z Homelink w moich samochodach. Pudełko wielkości paczki zapałek, montaż banalny. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...