Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 **ALLROAD ** LIFT / by Pablo


Motormaniak

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Motormaniak napisał:

Nic się nie działo i nie dzieje, nawet jak jest auto po mapie to nie kopci jeżeli jest zrobiony dobrze , a jak ktoś wycina dpf i kata i zostawia  chmurę za sobą no to wiadomo że słabo.  Co do tych kominów to taka wada fabryczna z tymi czarnymi końcówkami. 

Dlatego napisałem, że może jakiś "tjuner" do***ał za dużo paliwa to wtedy jest słabo i nawet jak cała ekologia siedzi to auto kopci. Coraz częściej mam niezły :polew: jak wyprzedza mnie np. diesel za grubą kasę a kopci jak stary zajeżdżony diesel, no ale przecież zapi***ala i objechał 16 letnie 1,8 T i to się dla niektórych tylko liczy :grin:

Nie wiem jak jest z Twoim autem, być może ten typ tak ma i wszystko z nim w porządku. Jeśli tak ma być to jeździć i niczym się nie przejmować jak końcówki czarne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ivanek napisał:

Glebisz bo nie masz pneumatyki?

W B8 nie było pneunatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelonek1 napisał:

Dlatego napisałem, że może jakiś "tjuner" do***ał za dużo paliwa to wtedy jest słabo i nawet jak cała ekologia siedzi to auto kopci. Coraz częściej mam niezły :polew: jak wyprzedza mnie np. diesel za grubą kasę a kopci jak stary zajeżdżony diesel, no ale przecież zapi***ala i objechał 16 letnie 1,8 T i to się dla niektórych tylko liczy :grin:

Nie wiem jak jest z Twoim autem, być może ten typ tak ma i wszystko z nim w porządku. Jeśli tak ma być to jeździć i niczym się nie przejmować jak końcówki czarne. 

Mam takie same rury w CGLC. Przed programem już takie były. Auto jedynie 146k przebiegu:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Motormaniak napisał:

Widzę sami znawcy na forum, nie każdemu musi się to podobać

Chcesz ,żebyśmy wszyscy pisali ,tak obniżaj to jedyna słuszna droga? Czy każdy może wyrazić swoją opinie?

Te kominy mnie zdziwiły bo mam przedlifta z caha i czyściutkie ,zresztą w większości diesli z dpf tak jest. Ja na co dzień też po wertepach nie śmigam ,ale na urlopie lub weekendy potrafię wjechać w trudniejszy teren. A to że

szersza to śmiech - tylko nakładki, nadwozie i płyta ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krzychuG napisał:

Chcesz ,żebyśmy wszyscy pisali ,tak obniżaj to jedyna słuszna droga? Czy każdy może wyrazić swoją opinie?

Te kominy mnie zdziwiły bo mam przedlifta z caha i czyściutkie ,zresztą w większości diesli z dpf tak jest. Ja na co dzień też po wertepach nie śmigam ,ale na urlopie lub weekendy potrafię wjechać w trudniejszy teren. A to że

szersza to śmiech - tylko nakładki, nadwozie i płyta ta sama.

 Nie każde auta z dpf sa czyste nie mówię tylko o marce audi.  Progi są inne szersze od zwykłej b8 , a co do tego co napisałem  jest szersza przez ten pakiet czyli przez nakladki na każdym elemencie blacharskim, ale co do nakładek to i elementy jak progi , błotniki są inne i nie pasują od zwykłej b8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry materiał do modów , zglebisz , dodasz koło , hamulce i bedzie malina.  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosie inne jak w a4 i „konstrukcja„  jest wzmocniona...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzychuG napisał:

Chcesz ,żebyśmy wszyscy pisali ,tak obniżaj to jedyna słuszna droga? Czy każdy może wyrazić swoją opinie?

Te kominy mnie zdziwiły bo mam przedlifta z caha i czyściutkie ,zresztą w większości diesli z dpf tak jest. Ja na co dzień też po wertepach nie śmigam ,ale na urlopie lub weekendy potrafię wjechać w trudniejszy teren. A to że

szersza to śmiech - tylko nakładki, nadwozie i płyta ta sama.

z autem jest wszystko ok pod wzgledem spalania, nie kazde 2.0tdi ma czysty komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wandej napisał:

Mam takie same rury w CGLC. Przed programem już takie były. Auto jedynie 146k przebiegu:whistling:

To uroki aktualizacji softu po dieselgate.CGLC z fabrycznym softem ma rury czyste a w akcji serwisowej coś tak namotali że częściej wypala DPF a rury czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rabbi napisał:

To uroki aktualizacji softu po dieselgate.CGLC z fabrycznym softem ma rury czyste a w akcji serwisowej coś tak namotali że częściej wypala DPF a rury czarne.

Jak kupiłem nie miała softa DG wgranego. Rury już były lekko okopcone. Teraz fakt więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wandej napisał:

Jak kupiłem nie miała softa DG wgranego. Rury już były lekko okopcone. Teraz fakt więcej.

Sąsiad miał CGLC na starym sofcie i rury były czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wandej napisał:

Jak kupiłem nie miała softa DG wgranego. Rury już były lekko okopcone. Teraz fakt więcej.

Nie myślisz wgrać z powrotem softa fabrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co jak ma już po wirusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rabbi napisał:

Nie myślisz wgrać z powrotem softa fabrycznego?

Myślałem nad tym ale jest jeden problem. Gdybym chciał zrobić program to trzeba by go robić ze sterownikiem na stole. Także mam tutaj trochę wątpliwośći. Tak czy inaczej mimo tego że dpf wypala się 3x częsciej auto pali mniej. Za pewne na sofcie bez dg + podobny program jak mam teraz osiągnąłbym jeszcze lepsze wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończmy temat kominów,  bo to nie o tym mowa w tym poście.

A co do nowości to trochę się dzieje , 

Autko teraz się relaksuje na polerce i ceramice, zdjęcia z początków prac robimy na lustro, korekta czteroetapowa.received_558373729231942.thumb.jpeg.50b7cccd71192bed9b488a21eecdbb76.jpegreceived_413433103965128.thumb.jpeg.d2b7be9225ebce94eb88dd21394ba545.jpegreceived_3160086004238645.thumb.jpeg.af4a68f9d9c12bf6558443a90647f1d5.jpegreceived_1031943771058737.jpeg.f66bbc77fb0021bf18219ec1d453909a.jpegreceived_3275350002750195.jpeg.9e0a53cbc35b03f52a64489abbce3aed.jpegreceived_1688878438127809.jpeg.85f02cb0243480624744f7167f74a91f.jpeg

Edytowane przez Motormaniak
  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny allroad, na glebie i fajnym kole będzie :thumbup1:, na ten moment jedynie co mi się nie widzi to czarny emblemat na srebrnej atrapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin_o23 napisał:

fajny allroad, na glebie i fajnym kole będzie :thumbup1:, na ten moment jedynie co mi się nie widzi to czarny emblemat na srebrnej atrapie

Będzie przód cały na czarno, mi też się to nie widzi ale tak kupiłem,  wszystko w swoim czasie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już po zabiegach lakierniczych,  nie zdążyłem zrobić zdjęć, gdyż auto wylądowało u majstra od skrzyń, było małe szarpniecie na jednym biegu, ale robię gruntowny serwis skrzyni, nowa dwumasa , tarcze sprzęgłowe, kosz sprzęgłowy,  zregenerowana mechatronika , zawory hydrauliczne oleje I filtry i będzie latać długi czas bez problemu. 

 

Screenshot_20220609-194356_Facebook.jpg

Edytowane przez Motormaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...