Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Koalakm napisał(a):

no oczywiscie domyslam sie ze wszystko zalezy, pytalem srednio ile trzeba liczyc.

Przy A4 b9 chyba przod nalezy zdjac do tej operacji?

 

a jak chcesz inaczej ? przez wydech ?

Opublikowano
12 minut temu, Dev napisał(a):

a jak chcesz inaczej ? przez wydech ?

ahh jaki Ty potrafisz byc madry... nie ma to jak dac komentarz nic nie wnoszacy do tematu.

Opublikowano

bo jestem mądry i dlatego jestem tutaj na tym forum

nie trzeba demontowac całego przodu, wystarczy go odsunac, warto tez zdemontowac prawa lampe bo przeszkadza

w starszych modelach kombinowali bez sciagania przodu ale to troche jak uprawianie sexu na stojąco w hamaku

tutaj trzeba juz wszystko rozbierac

 

Opublikowano
7 godzin temu, Dev napisał(a):

 

a jak chcesz inaczej ? przez wydech ?

Ostatnia wymieniałem a5 F5 w ASO ( €650 przebieg 120k)

 

no i nie ściągają przodu !!! Jest to info z 1ej ręki sam widziałem .

Jedyne co zrobił to podparł silnik od spodu tak że cały się przechylił do tyłu strzelam 10/20 cm i resztę włącznie z pompą wody robione było bez sciągania przodu.

 

 

Edytowane przez Lukaa5

Opublikowano

Czyli robione po omacku, jak kto lubi.

Opublikowano
32 minuty temu, krzychuG napisał(a):

Czyli robione po omacku, jak kto lubi.

gość klepie pewnie 7 tych pasków w tygodniu , więc nie wiem czy po omacku . 

AUDI ASO 

Opublikowano

Tylko w tym roku trafiły do mnie dwa rozye...ane silniki po takich wymianach rozrządu, więc jak kto lubi.

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał(a):

Tylko w tym roku trafiły do mnie dwa rozye...ane silniki po takich wymianach rozrządu, więc jak kto lubi.

kurde to nie jest kwestia jak kto lubi , tak w autoryzowanym serwisie audi mi zrobili .

 

Nie wiem tylko jak ten silnik został obrócony , może jedna poduszka odkręcona , potem rozpiął gumowe wężyki na górze i tyle .

 

Opublikowano

mi tam wszystko jedno jak to robią, ich sprawa

Opublikowano
W dniu 1.11.2023 o 16:48, Dev napisał(a):

Tylko w tym roku trafiły do mnie dwa rozye...ane silniki po takich wymianach rozrządu, więc jak kto lubi.

Możesz zdradzić co dokładnie było źle zrobione? co strzeliło ? Ja wymieniałem w kwietniu i jeszcze jeździ ;) ... no ale przód odsówałem :)

Edytowane przez MiruK

Opublikowano

Gadałem z kilkoma serwisantami z ASO, 3 miejscowości na śląsku, każdy mówił, że rozrząd robią bez zdejmowania przodu. To wychodzi na to, że w ASO robią źle?

Opublikowano

Ja nie powiedziałem ze robia źle .

Ja odsuwam przód i nie cuduje, na 100% wiem że jest dobrze zrobiony 

Opublikowano

Masakra- zadzwoniłem dziś do ASO aby umówić się na wymianę oleju w skrzyni i rozrząd, a Pan do mnie mówi, że nie muszę wymieniać rozrządu do 140K mil, mieszkam w UK- czyli 225,000km! 

 

Ja mam przejechane 75,000 mil, mówię do niego, że ok, ale mój samochód ma już 6 lat, a on dalej, że nie muszę wymieniać rozrządu, ale jak chce to mogę.... 

 

No to droążyłem temat dalej, i powiedziałem, że jak latem byłem na serwisie to mi powiedzieli, że rozrząd już do wymiany bo minęło 5 lat, a on mówi, że ta zasada została zmieniona. 

 

Bądź tu mądry... 

 

Edit: Sprawdziłem w aplikacji MyAudi i faktycznie, kiedyś mi się wydawało, że pisało aby wymienić pasek co 225K km, lub 5 lat, a teraz pisze tylko, że co 225K km. 

 

 

 

Edytowane przez dazwid

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jaki płyn  chłodniczy oraz w jakiej ilości należy użyć przy wymianie rozrządu?

Opublikowano

5 litrów

Opublikowano

Jak chcesz wymienić cały płyn ( nic nie złapiesz ) to 5L mało. Ja kupiłem dwie piątki G13 i nie wiele zostało.

Edytowane przez MiruK

Opublikowano
W dniu 9.01.2024 o 19:02, MiruK napisał(a):

Jak chcesz wymienić cały płyn ( nic nie złapiesz ) to 5L mało. Ja kupiłem dwie piątki G13 i nie wiele zostało.

Przy wymianie rozrządu wydaje mi się że praktycznie cały płyn się wypuszcza (chłodnica, wyjęcie pompy) .

Czy od B9 2.0 zalecany jest jakiś konkretny płyn czy jak napisałeś standardowy np. G12evo

 

Czy należy wymieniać szpilki (śruby dwustronne) przy wymianie rozrządu ? Elsa nakazuje tylko w przypadku jeśli ją uszkodzone. Czy w praktyce się do tego stosujecie?

Edytowane przez A4B9

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

nie trzeba, sprawdz tylko czy sa dobrze osadzone

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał(a):

nie trzeba, sprawdz tylko czy sa dobrze osadzone

Dziękuję .

Opublikowano


@dev, czy przy pierwszej wymianie rozrządu (6 lat, 180tyś) należy wymieniać profilaktycznie uszczelnienie wału pomimo tego że nie ma wycieków ?

Edytowane przez A4B9

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.