Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowanie siłownika klapy bagażnika


piotrekekm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym wymienić siłowniki w tylnej klapie ale jak widzę mocowanie to nie chce tego dotykać. Myślicie, że da się coś z tym zrobić ?

IMG_20221208_154532.jpg

IMG_20221208_154613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej w B6.

W B7 jeszcze się nie spotkałem z tym problemem. 

 

Mistrzyni drugiego planu:grin:

Screenshot_20221208_181130_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Najczęściej w B6.

W B7 jeszcze się nie spotkałem z tym problemem. 

 

Mistrzyni drugiego planu:grin:

Screenshot_20221208_181130_Opera.jpg

Te śruby lubią się luzować i jak nie zauważysz w porę i nie dokręcisz ,dzieje się jak na foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, przem8 napisał(a):

Trzeba obspawać od środka. Częsta bolączką w kombi. 

Jak się niby dostać do tej śruby od środka ?  jak już by było dojście od środka to po co to spawać zamiast wymienić na nowe mocowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej b7 jak oglądałem to była aż ta blacha wokół mocowania wygięta, mocowanie praktycznie wyrwane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem nigdy z tym problemu w żadnym aucie (odpukać) i nie mam pojęcia czy jest fizyczna możliwość dostania się tam od wewnątrz... ale są takie nie wiem jak to sie fachowo nazywa coś podobnego do nitownicy tylko zamiast nitów zaciska się takie wkładki/pierścienie z gwintem.... na pewno tym dałoby radę, pytanie tylko jak z wytrzymałością bo klapa swoje waży a siły też jakieś wbrew pozorom występują dosyć dosyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nikt sensownego nie podpowie lub nie ma możliwości dostania się od środka to zainteresuj się tym co ja napisałem... metoda bezinwazyjna i robisz sobie nowy gwincik... przecież spawać nie będziesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrekekm napisał(a):

Czyli jakie mam wyjście z tego problemu ?

Sprzedać grata :grin:

A na poważnie to kolega @Ivanekg naprawiał to. Poszukaj u Niego w temacie i jak taka naprawa będzie Cię zadowalać to zrób podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie cackał tylko przyspawał z zewnątrz , bo od środka to raczej ciężko, a jak ma być solidnie to zastosować jeszcze podkładkę jak największą żeby usztywnić miejsce mocowania, oszlifować i pomalować ,od środka wosk do profili.

Możesz to próbować nitonakrętką ale wątpie żeby to na dłużej starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekekm

Mi sąsiad naprawiał to miejsce. 

Mam na swoim wątku fotki. Wyciął uszkodzone miejsce, wziął kilku milimetrową blachę, zrobił chyba 6 otworów i przez nie przyspawał do nadwozia. Jakby punktowe zgrzewanie. Na to dał epoksyd, ja sobie to pomalowałem lakierem w kolor. 

Może nie jest jak fabryka ale tak gruba blacha pożyje długo, dodatkowo jest zabezpieczona. 

Od długiego czasu mam założone sprężynki na siłowniki do automatycznego jej otwierania - nic się z tym nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...