Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośnik górny w drzwiach kierowcy nie działa


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej w temacie nie gra ten mniejszy głośniczek, sprawdzałem już wiązkę kabli w drzwiach na słupku i jest okej.. padł by całkowicie czy jakiś inny pomysł?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Banan napisał(a):

a boczek zdejmowałeś? i sprawdziłeś czy wtyczka podpięta?

Jeszcze tego nie robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FabianB napisał(a):

Jeszcze tego nie robiłem

bez ściągnięcia boczka to Ty nie jesteś w stanie sprawdzić wiązki, często przerwane przewody są na odcinku którego nie odsłonisz od strony samej harmonijki w drzwiach... chyba że ją potniesz i wyrzucisz na śmieci... a dolny/duży gra normalnie ?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały głośniczek podpięty jest pod duży na dole i jak ten duży gra, to i mały musi. Do głowy przychodzi mi jedynie, że w drzwiach masz za dużo wilgoci i zaśniedziały styki lub ktoś wcześniej jakaś rzeźbę zrobił i właśnie puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży gra właśnie normalnie, nic nie pryka, strzela jest wszystko z nim wporzadku, tylko ten mały przestał grać znaczy dokładnie to ja nie wiem kiedy on przestał działać bo kiedyś to wychaczyłem uchem i faktycznie nie działa, a czy on wcześniej działał czy nie tego nie wiem bo nie słyszałem..

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąc boczek i sprawdziç czy wtyczka do dużego wpięta. Ma być dwie wtyczki w duży wpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiło się cieplej miałem czas i rozdarłem dziś, kable i wtyczki pod boczkiem są okej powpinane, natomiast po zdjęciu boczka odrazu ten głośniczek wypadł na ziemię, wrzuciłem go ponownie zapiąłem tą oprawką ale dalej nie gra, porobiłem fotki jak to wygląda jest on wgnieciony. Oprawka jest wporzadku nic tam nie pękło i te druciki są na miejscu. Więc co by tu siadło? a jeszcze wtyczką też ruszałem czy dobrze łączy i czy przypadkiem nie zaśniedziała ale dalej nic i jest tam okej.. Jedynie co mi przychodzi do głowy to ten mały głośnik ta "pinezka" że to by było do D...

 

IMG_20230223_112921.jpg

IMG_20230223_112924.jpg

IMG_20230223_114120.jpg

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie będę się zastanawiał i kupię cały nowy wkład z kratką, tylko tutaj moje pytanie te zastrzaski się wciska do środka pod boczkiem i głośnik wychodzi na wierzch? A wpina się od zewnątrz do wewnątrz? Robił to ktoś, niechcę nic uszkodzić i na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyszedł do mnie nowy głośniczek, jutro się za to wezmę ale dopytując kratki nie będę wyciągał tylko odepne wiązkę kabli i ten głośnik się wyciąga palcami, bo z tego co widzę to on nie ma żadnych zatrzasków tylko jest tak jakby na wcisk w tej obudowie kratki dobrze mówię? I nie trzeba go jakoś podważać czy odpinać uchwytów jakiś w nim.. Pytam bo wole nic nie popsuć a lepiej takie rzeczy wiedzieć odrazu jako że tego nie robiłem jeszcze więc nic na siłę, bo gdzieś wyczytałem że jest on zgrzany z kartką i tylko w całości wyłazi ale to bujda jakaś i nie chodziło raczej że w tym samochodzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc wygląda to tak opiszę wam to; jak wyciąga się ten głośnik z tej obudowy to trzymają ten głośnik 3 zaczepy kratki i sęk w tym że te zaczepy trzeba wciskać do środka a głośnik  w tym samym czasie wyciągać bo inaczej przy próbie wyciągnięcia bez naciskania tych zaczepów nie ma szans go wyjąć te zaczepy klinuja go coraz bardziej.. 

Kolejna fajna rzecz to ta wtyczka prawdopodobnie jest ona zmontowana na stałe do tego małego głośnika, ja popsułem paluchy i nie wyszarpałem jej ? dopiero rozwaliłem całe te gniazdo w głośniku jako że był już do wyrzucenia i wtedy udało się uwolnić to wtyczkę.. próbowałem szczypcami i nie poszło za wtyczkę a nie chciałem jej popsuć wiec poświęciłem głośnik jego gniazdo.. Dodam że ta wtyczka się jakby skleiła zawulkanizowala z tym głośnikiem i tak czy inaczej nie wydarł bym tego innym sposobem więc stąd pytanie albo tak robili fabrycznie albo grzało ją i się zatopiła.?

NO i najfajniejsze zamontowałem ten nowy głośnik wpialem wtyczkę i co i nic ani słychu ani dychu nadal  ? na szczęście teraz udało się wyjąć tą wtyczkę nie trzymała już tak mocno i co wziąłem ten głośnik rozebrałem radio takie małe kuchene domowe i podpiąłem na ostro kabelkami ten nowo zakupiony głośniczek do tego radia i jego głośnika i co i cisza nawet nie pstryknie, więc co może być grane? Albo kolejny oszust z allegro albo ja już zgłupiałem i sam coś źle robię... Ale po przytknieciu kabelkow moc z tego radia zabrało i ten głośnik radiowy zaczął o połowę słabiej grać, co jest raczej normalne bo rozdzieliło moc wzmacniacza na 2, no ale ten głośnik od Audi wysokotonowy nawet nie pstryknął!!! więc już sam teraz nie wiem co jest grane.. Elektryk zemnie nie jest, ale na chłopski rozum co może być grane?  Chybaa że radiem kuchennym tak nie sprawdzę ten wysokotonowy? - Chociaż zawsze się tak robiło i sprawdzało głośniki?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 20:57, Langista napisał(a):

Ja tam je wyciągałem pamiętam i nie były ze sobą sklejone.

Mam jeszcze pytanie do Cb. Pozostałe te 3 głośniki wysokotonowe jak się uchem przysłuchalem do kratki to słychać taki jakby lekki szum w nich pomimo że radio nie zakłóca i dźwięk jest czysty i to we wszystkich 3, one tak może mają? Nie słychać natomiast tego podczas normalnej jazdy użytkowej..

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 20:28, FabianB napisał(a):

 

Kolejna fajna rzecz to ta wtyczka prawdopodobnie jest ona zmontowana na stałe do tego małego głośnika, ja popsułem paluchy i nie wyszarpałem jej ? dopiero rozwaliłem całe te gniazdo w głośniku jako że był już do wyrzucenia i wtedy udało się uwolnić to wtyczkę.. próbowałem szczypcami i nie poszło za wtyczkę a nie chciałem jej popsuć wiec poświęciłem głośnik jego gniazdo.. Dodam że ta wtyczka się jakby skleiła zawulkanizowala z tym głośnikiem i tak czy inaczej nie wydarł bym tego innym sposobem więc stąd pytanie albo tak robili fabrycznie albo grzało ją i się zatopiła.?

 

nie widziałem tych głośników , ale jak patrzę na twoje zdjęcie to wygląda jak by głośnik był wyrwany od zaczepu .

Gdzie są wystające konektory cewki ?

W dniu 1.03.2023 o 20:28, FabianB napisał(a):

rozebrałem radio takie małe kuchene domowe i podpiąłem na ostro kabelkami ten nowo zakupiony głośniczek do tego radia i jego głośnika i co i cisza nawet nie pstryknie, więc co może być grane? 

:decayed:  kurde weź może kup sobie jakiś multimetr nawet w lidlu 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem kupiłem kolejne 2 głośniczki i podpiąłem do radia kuchennego na test i oba są dobre więc tamten kupiłem popsuty - założyłem i wszystko jest okej tak jak powinno być.. dzięki za pomoc Panowie 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...