Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.


Ciuciu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mechanik wymienił mi całe zawieszenie z tyłu oprócz amortyzatorów. Zrobił geometrię. I teraz po pierwsze na prostej kierownicy auto ucieka w lewo, a po drugie jak wjeżdżam w mokre pasy to jakbym w lód wjechał i auto mi wpada w poślizg tyłem. Mam opony 225/40 Continental z 2021 roku trochę jest tam jeszcze bieżnika więc wątpię że to opony. Co mogę powiedzieć mechanikowi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ten nowy zawias jest do bani , albo mecher spaprał robotę...

Może być jeszcze jedno i drugie razem wzięte..... 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w quattro wyregulować prawidłowo tylne zawieszenie to trzeba mieć porządne oprzyrządowanie z dostępem do wszystkich danych dotyczących ustawianych parametrów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lipcu również  zmieniłem cały tylni zawias ,gościu ustawił mi perfekcyjnie,ze starego zawiasu, belka tylko stara została, tak to wszystko wymienione.A poduszki wózka zmieniałeś? Ja brałem wszystko Meile. Odrazu ustawiałem przód i tył , zbierznosc i geometrię .Jedzie jak po sznurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób przód i tył u kogoś innego w3d ,jak auto ci ucieka ,to przód  pewnie ciągnie też.Ja za całość przód tył dałem 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria zwalona, krzywo ustawiona kierownica to standard już dzisiaj, wystarczy że jako tako ustawią kierownicę, kąty będą się zgadzać i pyk kolejny do orżnięcia. Ja za każdym razem sam muszę poprawiać po tych 'ustawiaczach' bo za każdym razem kierownica jest krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na wykresie jest że poprawione ale do rzeczywistości to ma się nijak, dam do poprawy mu zbieżność jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Langista napisał(a):

Geometria zwalona, krzywo ustawiona kierownica to standard już dzisiaj, wystarczy że jako tako ustawią kierownicę, kąty będą się zgadzać i pyk kolejny do orżnięcia. Ja za każdym razem sam muszę poprawiać po tych 'ustawiaczach' bo za każdym razem kierownica jest krzywo.

Możesz zerknąć na wykres? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty według wykresu ok, poza ustawieniem kierownicy, co też widać że prawe koło bardziej do środka jest ustawione jak lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Langista napisał(a):

Kąty według wykresu ok, poza ustawieniem kierownicy, co też widać że prawe koło bardziej do środka jest ustawione jak lewe.

A te kąty na tyle nie powinny być zbliżone do zera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest napęd na przód to dobrze by było mieć je na 0 ale jest to w 20-letnim aucie nie do osiągnięcia. Najważniejsze aby postawić je jak najbliżej 0 i żeby były tak samo ustawione. Im mocniej do środka koła tym stabilniej auto będzie się prowadzić ale zaś opony będzie bardziej zdzierać i wzrośnie spalanie. Tył powinien być ok i nie powinno to powodować problemów. Łączniki stabilizatora są w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał(a):

Jeżeli jest napęd na przód to dobrze by było mieć je na 0 ale jest to w 20-letnim aucie nie do osiągnięcia. Najważniejsze aby postawić je jak najbliżej 0 i żeby były tak samo ustawione. Im mocniej do środka koła tym stabilniej auto będzie się prowadzić ale zaś opony będzie bardziej zdzierać i wzrośnie spalanie. Tył powinien być ok i nie powinno to powodować problemów. Łączniki stabilizatora są w dobrym stanie?

To quattro, tylko problem jest taki że jak wjeżdżam na mokre przejście dla pieszych to tył mi wpada w poślizg. A przed wymiana zawiechy z tyłu tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dokręcili śrub i się poluzowało coś, pojedź na inną stację i sprawdź ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...