Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Norma emisji spalin w CEPIK


tass

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wpisali EURO 4 do mojej A4 B6 2001r. 1.9TDI AWX.

A do A3 8L 2003r. 1.6MPI dostałem EURO 3.

 

A3 ma w dokumentach normę EURO 4. 

A4 to wiadomo EURO 3 że względu na brak DPFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam temat dalej się ciągnie? Reszcie poszło tak samo jak autorowi? Ja stoję właśnie w kolejce w starostwie żeby mi Euro4 wstawili, na szczęście jako dowód mają mój brief w którym jak byk jest Euro4..

 

 

Żeby dwóch postów nie pisać, dostałem wpis, mają już przygotowaną nową wersję formularzu 😅

 

image.png.b6a393a3470607954577a7a4d961b8ed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się za to nie zabrałem, ale chyba będę musiał. Obiło mi się o uszy, że ASO Audi w promocji papierek do wydziału wystawia za 199 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie jak się tylko da info z niemieckiego ASO albo ATU, powinni bez problemu wydać taniej historię i dane pojazdu jak te hieny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wystarczył skan dowodu rejestracyjnego z Niemiec, w którym było wpisane EURO4 oraz wydruk parametrów pojazdu uzyskany z ASO Audi (ten ostatni miał pewnie mniejsze znaczenie). Myślałem, że będzie potrzebna homologacja ale w ASO powiedzieli, że wydaje się ją tylko w kraju, w którym nastąpiła sprzedaż. Wpis do dowodu i po dwóch godzinach zmiana w CEPIK była już widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jest temat a pisałem dzisiaj gdzie indziej. 

@Langista czyli masz w 3.0 Euro 4 tak ? mi cepik pokazuje euro 3 natomiast nawet jakby było euro 4 to podatku wdg. kalkulatora wychodzi około 2tys zł ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, DarekS4 napisał(a):

mi cepik pokazuje euro 3 natomiast nawet jakby było euro 4 to podatku wdg. kalkulatora wychodzi około 2tys zł ..... 

Jakiego kalkulatora? Nie istnieje coś takiego. Radzę obejrzeć materiały Waldka Moto Doradcy na ten temat i nie powielać więcej tych bzdurnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarekS4 napisał(a):

O jest temat a pisałem dzisiaj gdzie indziej. 

@Langista czyli masz w 3.0 Euro 4 tak ? mi cepik pokazuje euro 3 natomiast nawet jakby było euro 4 to podatku wdg. kalkulatora wychodzi około 2tys zł ..... 

Też miałem Euro 3 i musiałem dreptać do starostwa żeby euro4 wpisali. Kto ma niemiecki brief to ma łatwiej, bo na jego podstawie bez zająknięcia wklepują Euro4 w system, jak nie masz to musisz iść do ASO po papierek lub zgłosić się do niemieckiego ASO/TÜV.

 

 

No i co do tego kalkulatora, tak jak wyżej napisałem, jest on oparty o wyliczenia które kiedyś nie zostały w ogóle zaakceptowane.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

No i co do tego kalkulatora, tak jak wyżej napisałem, jest on oparty o wyliczenia które kiedyś nie zostały w ogóle zaakceptowane.

To było dawno, jeszcze za Marcinkiewicza. Uważasz, że korzystanie z narzędzia, które nigdy nie zostało wprowadzone to rzetelne źródło informacji?

Nie i nie wprowadzaj ludzi w błąd bo już się robi burdel przez powielanie takich bzdur.

Pierwszy lepszy artykuł - https://www.rp.pl/podatki/art39374431-kalkulator-podatku-od-aut-spalinowych-to-dezinformacja

Weryfikuj informacje, które czytasz, a nie łykasz wszystko, co zobaczysz. Aktualnie popularny łańcuszek na fb też pewnie skopiowałeś i wkleiłeś na swoim profilu? Ludzie, myślcie trochę, to nie boli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co ja niby piszę? Przecież nigdzie nie napisałem że temu kalkulatorowi można w ogóle wierzyć, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie sprawdziłem i mam to samo, wpisane EURO 3 :facepalm: Myślicie, ze szwajcarski brief przejdzie ? tam jest podany kod emisji B04 

image.png.7e414da92bd68c94216ec3f3966357e3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Afro weź się tak nie spinaj bo i tak nic Ci z tego nie przyjdzie. Ja napisałem o kalkulatorze i tak jestem niedoinformowany w tym temacie dlatego zadałem pytanie. 

Osobiście uważam że żadne tego typu kilkutysięczne podatki nigdy nie będą miały miejsca bo jestem dobrze doinformowany co dzieje się na ryku motoryzacyjnym za naszą zachodnią granicą. 

 

Tylko mam jedno pytanie skoro wszystkie informacje nie są potwierdzone to po co zmieniacie to na euro 4 ? Pewnie znowu brakuje mi informacji wiec będę wdzięczny za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarekS4 napisał(a):

Tylko mam jedno pytanie skoro wszystkie informacje nie są potwierdzone to po co zmieniacie to na euro 4 ? Pewnie znowu brakuje mi informacji wiec będę wdzięczny za info.

Ja zmieniać na szczęście nie muszę bo o dziwo prawidłowe dane zostały mi wpisane.

A powody korygowania tego błędu każdy ma swoje. Ja osobiście nie lubię burdelu w papierach, tym bardziej nie ze swojej winy.

Podatek podatkiem, wejdzie w 2024 na bank ale w jakiej formie to się dopiero dowiemy. Mnie bardziej interesuje mobilność i możliwość wjazdu do poszczególnych miast, które będą blokowały swoje centra dla samochodów o niższej emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekS4 napisał(a):

Tylko mam jedno pytanie skoro wszystkie informacje nie są potwierdzone to po co zmieniacie to na euro 4 ? Pewnie znowu brakuje mi informacji wiec będę wdzięczny za info. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarekS4 napisał(a):

Tylko mam jedno pytanie skoro wszystkie informacje nie są potwierdzone to po co zmieniacie to na euro 4 ? Pewnie znowu brakuje mi informacji wiec będę wdzięczny za info. 

Bo z nowym rokiem wchodzi podatek za posiadanie auta z silnikiem spaliniwym. Jeszcze tego nie wiadomo ale prawdopodobnie kwota tego podatku będzie zależna od normy emisji, do tego zakazy wjazdu aut do większych miast (na początek pewnie tylko euro 3 i niżej dostanie zakaz).

 

Żeby uniknąć nieprzyjemności, które później mogą być upierdliwe w ogarnięciu po źle napisanym skrypcie w cepiku, wolałem teraz zrobić to za nich.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. w moim wypadku nie mam tak dobrze jak Ty więc udam się do ASO i zobaczę co da się załatwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze uśmiechniesz to może za darmo taki wypis dostaniesz, w sumie jak robisz często u nich zamówienia, to powinno to być formalnością 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mam wogóle wpisanej normy, czekać aż system coś zaciągnie czy samemu się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się samemu 😅 a gdzie sprawdzasz w ogóle? Bo normalnie w danych pojazdu tego nie ma, sprawdzaj na https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna/-/hipo/historiaPojazdu/cepik?p_auth=yRvlAl8h

 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...