Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak dźwięku kierunkowskazów w A4 B7


DziabDziab

Rekomendowane odpowiedzi

Wita serdecznie, przychodzę po poradę. W A4b7 mam problem polegający na braku dźwięku kierunkowskazów. Pozostałe dźwięki jak nie wyłączone światła, dźwięk nie zapiętych pasów itd.  działaja bez problemu. Głośnik został wymieniony lecz to nic nie zmieniło. Brak jakichkolwiek błedów. Denerwuje mnie to gdyż zdążą mi się pozostawić włączony kierunkowskaz i jadę jak fujara :) Będę wdzięczny za każdą odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pelonek1 napisał(a):

Nic takiego nie ma o czym piszesz.

Czego nie ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DziabDziab napisał(a):

Czego nie ma? 

Dźwięku że masz włączone kierunkowskazy, no chyba że piszesz o tym klikaniu jak przerywa kierunkowskaz którego prawie nie słychać w B7 to tak, jest jak najbardziej, tylko mało słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pelonek1 napisał(a):

Dźwięku że masz włączone kierunkowskazy, no chyba że piszesz o tym klikaniu jak przerywa kierunkowskaz którego prawie nie słychać w B7 to tak, jest jak najbardziej, tylko mało słyszalne.

A, że tak przekornie się zapytam, czy "klikanie" to nie jest dźwięk? Moim zdaniem dźwięk. Dziękuję za wpis, lecz poczekam na pomoc kogoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DziabDziab napisał(a):

Pozostałe dźwięki jak nie wyłączone światła, dźwięk nie zapiętych pasów itd.  działaja bez problemu.

 

9 minut temu, DziabDziab napisał(a):

A, że tak przekornie się zapytam, czy "klikanie" to nie jest dźwięk? Moim zdaniem dźwięk. Dziękuję za wpis, lecz poczekam na pomoc kogoś innego

Poczytaj powyżej jakiego dźwięku poszukujesz albo do czego go porownujesz.

Napiszę jeszcze raz - nic tam takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi mu o odgłos przerywacza/przełącznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

 

Poczytaj powyżej jakiego dźwięku poszukujesz albo do czego go porownujesz.

Napiszę jeszcze raz - nic tam takiego nie ma.

Nie porównuje tylko zaznaczam że dźwięki odtwarzane przez ten głośnik są, co wyklucza uszkodzenie głośnika. Więc aby każdy zrozumiał:

W moim samochodzie brak dźwięku imitującego dźwięk wydawany przez przerywacz podczas działania świateł kierunkowskazów. Pozostałe dźwięki odtwarzane przez ten głośnik (zwany też brzęczykiem) są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam, to za dźwięk aktywnych kierunkowskazów  odpowiada inny element. To już dawno temu jak miałem B7, ale właśnie jeżeli dobrze pamiętam, to gdy miałem spalony ten głośniczek i brak powiadomień o pozostawionych włączonych światłach, to właśnie dźwięk aktywnych kierunkowskazów działał bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli dobrze pamiętam, to za dźwięk aktywnych kierunkowskazów  odpowiada inny element. To już dawno temu jak miałem B7, ale właśnie jeżeli dobrze pamiętam, to gdy miałem spalony ten głośniczek i brak powiadomień o pozostawionych włączonych światłach, to właśnie dźwięk aktywnych kierunkowskazów działał bez zarzutów.

Kurcze, we wszystkich wątkach ludzie piszą że to z niego jest ten dźwięk. Schematów licznika nigdzie nie znalazłem ale dzięki za trop. Będę szukał w tym kierunku.Dzieki wielkie.

 

Jeżeli ktoś wie coś więcej to będę wdzięczny ,a informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę i pamięć mię zawodzi, ale wydaje mi się, że tak właśnie było, gdyż kierunkowskazów używasz codziennie i gdyby nie było dźwięku od razu bym się tym zainteresował, a tu przez przypadek odkryłem kiedyś, że brak sygnalizacji pozostawionych włączonych świateł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @pila24 ma czasem podpięte na stole zegary z B6 czy z B7. Może ma jakieś aktualnie na stanie i mógłby sprawdzić, skąd wydobywa się dźwięk kierunkowskazów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie podpowiedzieć, a myślę, że identycznie w B7,  jak to jest w liczniku C6. Gdy mam niezapięte pasy, dźwięk ostrzegawczy, informujący o tym fakcie "nie pozwala" na emisję dźwięku klikania kierunkowskazów. Wnoszę zatem, że te dwa dźwięki generowane są tą samą drogą/kanałem. Dźwięk po otwarciu drzwi, pozostawionych (włączonych) postojówek, czy też ich lewej, czy prawej strony (zostawiona manetka kier. na lewych lub prawych kierunkowskazach) według mnie generowany jest przez osobny głośnik (edit okazuje się, że nie...głośnik jest jeden). Sprawdzę, czy jest aktywny przy włączonych awaryjnych. Ten test powinien być miarodajny.

Edit : Sprawdziłem. No cóż, okazuje się, że pamięć jest zawodna... - dźwięk "klikania" zanika przy starcie dźwięku włączone światła postojowe otwieramy drzwi. 

Zakładając, że klikanie nie pochodzi od przekaźnika (którego przecież nie ma...), a jest generowany "sztucznie" trzeba przyjąć, że przekazywany jest przez ten sam kanał generujący dźwięki i głośnik w liczniku jest jeden

  

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 jest cicho a w C6 jeszcze ciszej i nie sposób żeby było słychać włączone awaryjne jak jest włączona sygnalizacja np. włączonych świateł postojowych lewą manetką przy otwartych drzwiach kierowcy i wyłączonym zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 15:34, Tomnik napisał(a):

Zakładając, że klikanie nie pochodzi od przekaźnika (którego przecież nie ma...)

Błedne założenie :) w licznikach B6 i B7 jest przekaźnik - foto niżej ;) Co prawda nie mam pewności, że to faktycznie on odpowiada za dźwięk kierunkowskazów, bo przecież pracą kierunkowskazów steruje MCE. Czy inżynierzy wstawili go do licznika tylko po to aby generować dźwięk 'klikania'? A może to ślepy trop i przekaźnik odpowiada za coś innego? Może kolega @Banan coś na ten temat wie? 

 

image.png.8d70823b3397a394fd5a2a95b5684847.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...