Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Niedogrzany silnik 2.0 TFSI w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

 

Po nawet dłuższej jeździe nie ma 90st , to chyba nienajlepszy objaw?

 

 

60st.jpg

Opublikowano

Przy miejskiej jeździe i przy tych mrozach trwa to bardzo długo zanim temp. oleju wzrośnie. 

Opublikowano
Godzinę temu, mcemsi napisał(a):

Po nawet dłuższej jeździe nie ma 90st

Daj się przejechać mi to na pewno będzie miał 90 st a nawet więcej :wink:

Opublikowano

Starsze tfsi to przy normalnej jeździe miały sete.

Opublikowano
  • Autor
39 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Przy miejskiej jeździe i przy tych mrozach trwa to bardzo długo zanim temp. oleju wzrośnie. 

 

 

Nawet po 50km autostrady 140-150?

Opublikowano

Przy jakiej temp. na zewnątrz?

Opublikowano
W dniu 18.01.2024 o 18:55, mcemsi napisał(a):

Nawet po 50km autostrady 140-150?

A jaką masz temp płynu chłodniczego w tym czasie.

 

W dniu 18.01.2024 o 18:57, Muskel1 napisał(a):

Przy jakiej temp. na zewnątrz?

Plus 2 st na zegarach jest.

Opublikowano

To powinien w sumie jakieś 90°C osiągnąć.

Opublikowano
  • Autor

W B8 2.0 TFSI szybko 90 było a tutaj coś mi to nie pasuje

 

@Pelonek A gdzie mogę odczytać temp płynu?

Edytowane przez mcemsi

Opublikowano

W blokach pomiarowych silnika. W poliftach nie ma na zegarach wskaźnika płynu chłodniczego. Inżynierowie zadecydowali, że jest niepotrzebny:facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Stary VCDS wystarczy?

Opublikowano

HEX-V2 jest do B9.

Opublikowano

nie ma gwarancji?? niecałe 2 lata auto? jedź do serwisu..

Opublikowano
  • Autor

Tak , gwarancja jest i przegląd niedługo ale zapytać na forum warto. Często tu są bardziej rozgarnięci ludzie niż niektóre tzw "specjalisty" w ASO

Opublikowano

to poinformuj co zdiagnozowali :)

Opublikowano

ja mam A4 B9 2.0 TFSI  gen3b , kupiony w salonie pod koniec 2019 i tez to zauważyłem ze zimą  jak sie jeździ po mieście  60-100 km/h to NIGDY temp oleju nie przekroczyła mi  na  wskaźniku 90 stopni . Dopiero jazda na autostradzie (po 20-30 km jazdy min 120km/h) powoduje ze temp jest około 100 stopni.

Czym cieplej na dworze tym ta temp oleju szybciej dochodzi do 90 st , czy tez ją przekracza.

Na poczatku też mnie to zastanawiało ale po 4,5 roku jeżdzenia juz mnie to nie dziwi i jestem pewnien że to nie jest żadna wada :)  te silniki , od wersji GEN3B (od 2019 roku)  mają inny cykl spalania  , ktorego jednym z efektów jest  znacznie obnizona temp w tłokach (do poczytania : https://spidersweb.pl/autoblog/jak-to-dziala-2-0-tsi-ea888-gen3b/ ). Jak się komuś nie chce czytać to jednym ze zdań jest :

 

Kolejna zaleta cyklu Budacka to warunki pracy jednostki napędowej, szczególnie temperatura. W porównaniu z silnikiem Gen.3, w cylindrze jest nawet o kilkadziesiąt stopni Celsjusza chłodniej.

Edytowane przez wsosniak

Opublikowano
W dniu 18.01.2024 o 18:55, mcemsi napisał(a):

 

 

Nawet po 50km autostrady 140-150?

no niee, po 50km jazdy autostradowej  to na bank musi byc 100stopni , nawet przy minus 10 stopniach na dworze

 

A może termostat sie zdupił i jest cały czas otwarty ?  Przejedź sie rano 2-3 km i zobacz czy rura doprowadzająca płyn do chłodnicy jest ciepła . NIe powinna. Po 2-3 km to termostat powinien  być zamkniety wiec ta  rura powinna byc zimna 

 

Edytowane przez wsosniak

Opublikowano

jest ok, nie szukajcie dziury w d...e

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Podobny objawy wiosna nowy samochód przebieg 800km, autostradowa prędkość 120-130, temperatura oleju zawsze prawie poniżej 90 stopni ciężko nagrzać ta budę. Dla porównania miałem 1.5 TFSI w A3 chwila moment silnik nagrzany, tutaj to jakaś parodia. 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Hejka temat stary ale zapytam, co wyszło z temperaturą oleju w a4 b9 wiadomo dlaczego była tak niska?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.