Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dynamiczna czy statyczna w skrzyni biegów A4 B8 S-tronic?


Adam1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja Audiczka wymaga wymiany uszczelki miski olejowej automatycznej skrzybu biegów (na serwisie stwierdzili, że się gdzieś tam lekko poci). Chcę to wymienić a pezy okazji olej w skrzyni. Posiadam skrzynie STronic 7 biegowa. Czy wymiana oleju powinna być dynamiczna czy statyczna?

Audi a4 b9, 2017 rok, 2.0 diesel TDI

Podrzucam VIN :

WAUZZZF45HA099634

Może ktoś podpowiedzieć?

Nie znam się na tym więc proszę o radę gdyż mechanik u którego miałem to robić właśnie powiedział, że niestety nie zrobi dlatego, że osiada maszyny do dynamicznej wyniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna wymiana w tej skrzyni to bujanie ślepych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał(a):

Dynamiczna wymiana w tej skrzyni to bujanie ślepych.

Dlaczego? Mi wymieniali dynamicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s-tronic?:facepalm:

 

Wymianę dynamiczną przeprowadza się w przekładniach hydrokinetycznych takich jak tiptronic.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jony 2 napisał(a):

Dlaczego?

 

Żeby wyebac Cie na kasę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dev napisał(a):

 

Żeby wyebac Cie na kasę :polew:

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Czyli w silniku też można wymienić tylko 50% oleju.,skoro w skrzyni można?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jony 2 napisał(a):

Ok.Czyli w silniku też można wymienić tylko 50% oleju.,skoro w skrzyni można?

 

do czego zmierzasz Kolego ?

bo nie bardzo rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jony 2 napisał(a):

Ok.Czyli w silniku też można wymienić tylko 50% oleju.,skoro w skrzyni można?

Nie kumasz to wytłumaczę, w tej skrzyni statyczna wymiana wystarcza bo jesteś w stanie prawie cały olej zlać i zalać nowy. Wciskają Ci kit że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Langista napisał(a):

Nie kumasz to wytłumaczę, w tej skrzyni statyczna wymiana wystarcza bo jesteś w stanie prawie cały olej zlać i zalać nowy. Wciskają Ci kit że jest inaczej.

 

Dajmy wypowiedzieć się Koledze, może zaskoczy nas czym nowym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dev napisał(a):

 

Dajmy wypowiedzieć się Koledze, może zaskoczy nas czym nowym ...

Nie zaskocze tylko powiem że mechanik który mi wymieniał olej(specjalizuje się tylko w skrzyniach)powiedział mi że staycznie wymiana oleju to ok.50% a dynamicznie ok.95% więc wymieniłem dynamicznie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jony 2 napisał(a):

Nie zaskocze tylko powiem że mechanik który mi wymieniał olej(specjalizuje się tylko w skrzyniach)powiedział mi że staycznie wymiana oleju to ok.50% a dynamicznie ok.95% więc wymieniłem dynamicznie

 

Czyli się nie myliłem, wyebal Cie na kasę 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyczna wymiana oleju

Warto wiedzieć, że w przypadku tradycyjnego sposobu, czyli metody statycznej, olej jest spuszczany w sposób grawitacyjny w niewielkiej ilości, a w jego miejsce dolewana jest nowa formulacja. W praktyce oznacza to tyle, że nawet 60% zużytego płynu zalega w sprzęgłach, pompie, chłodnicy, przewodach czy przekładni. Można więc śmiało powiedzieć, że  statyczna wymiana oleju to tak naprawdę odświeżenie formulacji – zmieszanie starego, zużytego płynu z nowym.

 

Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów pozwala w 100% pozbyć się starego płynu i zastąpienie go w takiej samej ilości za pomocą świeżej formulacji.

Dynamiczna wymiana oleju najczęściej stosowana jest w skrzyniach biegów z przekładnią hydrokinetyczną. Warto jednak wiedzieć, że metoda ta jest uniwersalna, stąd też z powodzeniem może być stosowana również do innych typów jednostek. Dynamiczną wymianę można przeprowadzić w automatycznych skrzyniach bezstopniowych (CVT) i dwu sprzęgłowych ze sprzęgłami mokrymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się pogodzić z tym, że Cię wydymali, a nie wrzucać skopiowanych tekstów. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz się pogodzić z tym, że Cię wydymali, a nie wrzucać skopiowanych tekstów. 

To że teksty skopiowane to się zgadza.Ale czy mnie wydymali to nie jestem taki pewny.Sam jestem mechanikiem (nie samochodowym)w przemyśle ciężkim,mam do czynienia z przekładniami,reduktorami, pompami vacum,prasami itp.Oczywiście serwisuję je ,naprawiam itd.Wiem np.ile oleju zalewam do nowej jednostki a ile zalewam oleju na wymianę do jednostki która już pracowała.Ot takie porównanie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stronika wchodzi 7.5l oleju, spuszczasz 6.8-7 l. Wiec....

 

Poza tym nie rozumiesz jednej ważnej rzeczy, olej w stroniku nie jest elementem ukladu przeniesienia napedu, służy tylko i wyłącznie  do smarowania i chlodzenia sprzegiel oraz mechatroniki , to samo tyczy się przekładni CVT.

 

Co innego jest w TIPie, tam olej stanowi jeden z elementów przeniesienia napedu i można pokusić się o dynamikę ale ogarnięty w temacie mechanik wie jak zrobić to bez dynamiki i z takim samym skutkiem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...