Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Premia uznaniowa od pracodawcy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej.

 

Z racji tego że mamy tutaj mnóstwo osób może ktoś pomoże zrozumieć temat lub chociaż naprowadzić.

 

Żona od kilkunastu miesięcy otrzymuje "na pasku" Premię uznaniową od pracodawcy której w rzeczywistości nie ma. Jest tam po prostu pośród wszystkich wyliczeń, składek itd. pozycja Premia Uznaniowa która najczęściej wynosi około 1500-2000zł. Panowie o co chodzi? Mówimy o prywatnym przedsiębiorstwie gdzie dotyczy to nie tylko Jej a kilku innych osób. 

Opublikowano

Pracodawca nie zna odpowiedzi?

Opublikowano

jak nie ma tej premii ?

Opublikowano

Całkowita kwota naliczeń uwzględnia premię, a ostatecznie przelana kwota na konto i podana kwota do przelewu na pasku ją pomija? Czy na pasku kwota do przelewu uwzględnia premię, a na konto wpływa pensja bez premii?

 

Opublikowano

Wrzucaj ten pasek tutaj.

Opublikowano

Najprawdopodobniej pracodawca dodaje dużą premię uznaniową, która ma mniejszy podatek jak zwykła wypłata. Robią tak żeby nie dawać nowych umów w związku z podwyżkami, no i oczywiście aby jak najmniej odłożyć na emerytury pracownikom. Jest to w pełni legalne,o ile żona wie ile powinna mieć płacone.

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Przecież jest to składnik wynagrodzenia brutto toteż wszystkie podatki i składki są odprowadzanie jak z normalnej pensji.

Opublikowano

Premia jest uznaniowa on wcale nie musi jej dawać tej kasy. Tutaj zaś mamy klasyczny przypadek walenia w chu*a przez prywaciarza. Może jakiś liścik do PIPu? zaraz mu się garb wyprostuje.

Opublikowano

I ZUSu, pod warunkiem że przyjdzie kumaty inspektor  :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Panowie tak to wygląda.

IMG_20241121_082223.jpg

Opublikowano

Podstawa mniejsza niż najniższa krajowa i do tego premia, a wszystko po to żeby pracodawca ponosił jak najmniejsze koszty. Czego nie rozumiesz, kombinacje jak to u typowego prywaciarza.

Opublikowano

Jak dla mnie pracodawca odlicza sobie dochód chyba bo jeżeli komuś kasa z paskiem się nie zgadza to coś nie tak ? Czyli jeżeli żona dostaje mnie jak na pasku masz rozwiazanie co do premii uzn. 

Opublikowano
  • Autor

Nie dostaje i nigdy nie otrzymała takiej kwoty jaka jest na pasku. Nie tylko Ona tak ma. Kilkanaście osób z którymi pracuje również. Na rękę zarabia około 4500. 

Edytowane przez Bristol

Opublikowano

na pasku płacowym masz wyszczególnione kwoty brutto czyli przed potrąceniami.

pierwszy lepszy kalkulator dla kwoty bazowej i premii daje takie oto zarobki jak niżej:

image.png.ebc038c3f6afbc61693c41fc04b715b7.png

 

czyli netto (na rękę) 4243,28 zł (pod warunkiem że praca w miejscu zamieszkania itp, itd. wartości mogą nieznacznie się różnić.

na kwotę brutto do obliczeń złożyłem podstawę wynagrodzenia 4140zł plus premię 1600 co razem daje 5740, od tego trzeba odliczyć wszelkie składki i wychodzi nam marne 4243,28zł na rękę. (Ciesz się że nie płaci 32% podatku bo wtedy to się tylko popłakać można...

Opublikowano
52 minuty temu, MaTeo85 napisał(a):

na pasku płacowym masz wyszczególnione kwoty brutto czyli przed potrąceniami.

pierwszy lepszy kalkulator dla kwoty bazowej i premii daje takie oto zarobki jak niżej:

image.png.ebc038c3f6afbc61693c41fc04b715b7.png

 

czyli netto (na rękę) 4243,28 zł (pod warunkiem że praca w miejscu zamieszkania itp, itd. wartości mogą nieznacznie się różnić.

na kwotę brutto do obliczeń złożyłem podstawę wynagrodzenia 4140zł plus premię 1600 co razem daje 5740, od tego trzeba odliczyć wszelkie składki i wychodzi nam marne 4243,28zł na rękę. (Ciesz się że nie płaci 32% podatku bo wtedy to się tylko popłakać można...

Co ty piszesz jeżeli na pasku ma 6278 minus skladka zdrowotna  to gdziesz 560 zl podatek jezeli miesci sie w dochodzie 120 tys to 12 % czyli 750 bo jeszcze kwota wolna od podatku czyli trzeba doliczyc 300 zl wiec mi wychodzi że powinna na reke brać 5260 zl 

Opublikowano

Czy żona jest niewidoma i głuchoniema? Czy dlaczego nie poprosi pracodawcy, księgowch czy kogokolwiek odpowiedzialnego za pensję o wyjaśnienie? Jaki ma sens ta dyskusja na forum??‍♂️

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.