Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

+12V po stacyjce gdzie jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poddaje się. W A4 B7 gdzie jest plus po stacyjce?

Do skrzynki bezpieczników dochodzi gruby czarny przewód na listwę do kilku bezpieczników z plusem po stacyjce. OK

ale nie na wszystkie sloty.

A ja chcę dołożyć kilka slotów w ori skrzynce z plusem po stacyjce.

Gdzie jest źródło tego czarnego przewodu?

Opublikowano

Czarny? Od kiedy czarny to plus? Co chcesz pod ten plus podłączyć?

Opublikowano

Proszę :

Akumulator, rozrusznik, bezpieczniki

A - bateria

B - rozrusznik

C - Generator trójfazowy

C1 - Regulator napięcia

D - Wyłącznik zapłonu

S5 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S7 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S9 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S14 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S88 - Bezpieczeństwo pasów

S243 - Bezpiecznik w uchwycie bezpiecznika

T1d - Złącze pojedyncze, czarne, komora silnika lewa

T2 - Złącze dwudrożne czarne, komora silnika prawa

T17j - Złącze 17-pinowe, brązowe, stacja sprzęgająca E-Box, skrzynka wodna

11 - Punkt uziemienia w skrzynce akumulatora

500 - Połączenie śrubowe 1 (30) na płytce przekaźnikowej

501 - Połączenie śrubowe 2 (30) na płytce przekaźnikowej

A2 - Połączenie dodatnie (15) w wiązce przewodów rozdzielnicy

A32 - Połączenie dodatnie (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy

A52 - Połączenie dodatnie 2 (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy

A57 - Połączenie dodatnie 3 (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy

* - Tylko dla pojazdów z manualną skrzynią biegów

** - ? prawidłowy schemat okablowania automatycznej skrzyni biegów

*** - Ważne od roku modelowego 2006

8E0-088021006.png

Opublikowano
  • Autor

No czarny, czarny i na szynę w skrzynce podaje +12 po zapłonie.

No mam tam podłączyć no modół DRL. Tak chciałem. Ale nie tylko. Potrzebuje podłączyć też ledźwia i jeszcze chyba 2 rzeczy bo są na bajpasach. A to mi się nie widzi.

Chcę sobie zrobić kilka nowych slotów z bezpiecznikami z prądem stałym i po zapłonie o ile z prądem stałym jest banalna sprawa o tyle po zapłonie nie wiem gdzie złapać źródło.

Opublikowano
7 minut temu, Langista napisał(a):

Czarny? Od kiedy czarny to plus? Co chcesz pod ten plus podłączyć?

...plus po stacyjce +12V.

Od bardzo dawna w instalacjach elektr grupy VAG, Radek...

Opublikowano

Chyba już zbyt dawno nie patrzyłem na instalację, ostatni raz jak sprawdzałem, to wszystko szło czerwonymi kablami przy podstopnicy, czarne i brązowe na masę były zarezerwowane 😅

Opublikowano
  • Autor
24 minuty temu, Tomnik napisał(a):

Proszę :

Akumulator, rozrusznik, bezpieczniki

A - bateria

B - rozrusznik

C - Generator trójfazowy

C1 - Regulator napięcia

D - Wyłącznik zapłonu

S5 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S7 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S9 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S14 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika

S88 - Bezpieczeństwo pasów

S243 - Bezpiecznik w uchwycie bezpiecznika

T1d - Złącze pojedyncze, czarne, komora silnika lewa

T2 - Złącze dwudrożne czarne, komora silnika prawa

T17j - Złącze 17-pinowe, brązowe, stacja sprzęgająca E-Box, skrzynka wodna

11 - Punkt uziemienia w skrzynce akumulatora

500 - Połączenie śrubowe 1 (30) na płytce przekaźnikowej

501 - Połączenie śrubowe 2 (30) na płytce przekaźnikowej

A2 - Połączenie dodatnie (15) w wiązce przewodów rozdzielnicy

A32 - Połączenie dodatnie (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy

A52 - Połączenie dodatnie 2 (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy

A57 - Połączenie dodatnie 3 (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy

* - Tylko dla pojazdów z manualną skrzynią biegów

** - ? prawidłowy schemat okablowania automatycznej skrzyni biegów

*** - Ważne od roku modelowego 2006

branding-ads.svg

ad

8E0-088021006.png

Boże ja się aż tak na tym nie znam. Można łopatą? Gdzie we wnętrzu to znajdę?

Opublikowano

Już sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym Twoim zapytaniu :

Godzinę temu, bombelm7 napisał(a):

Poddaje się. W A4 B7 gdzie jest plus po stacyjce?

Do skrzynki bezpieczników dochodzi gruby czarny przewód na listwę do kilku bezpieczników z plusem po stacyjce. OK

ale nie na wszystkie sloty.

Przewód czarny dochodzący do skrzynki bezp./bezpieczników (na podanym schemacie to S5, S7, S243 do ich strony pierwotnej (do której jest doprowadzone napięcie zasilające) jest tym, którego szukasz.

Od tego punktu wykonujesz mostek/połączenie do nowej listwy/strony pierwotnej pojedynczej czy multi, dokładanego slotu z nowym/nowymi dokładanym bezpiecznikiem.

! Pamiętaj, że jeśli przewód ten (przewód czarny dochodzący do skrzynki bezp./bezpieczników) jest o przekroju 0,5 mm² używany głównie do obwodów niskoprądowych, to

maksymalny prąd ciągły około 5 A – 7 A (dla 0,5mm2), 5A(dla 0,35mm2) dla instalacji 12 V, przy zachowaniu bezpiecznego marginesu.

Jeśli jest tam 4mm2, to maksymalny prąd ciągły: ok. 25 A – 32 A

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor

Aha. Czyli przecinam przewód przy skrzynce i robię mostek od niego na nowe sloty. Ale faktycznie ta szyna z tym kablem zasila 5-10A. A ja mam DRL na bajpasie po stacyjce w 30A 🙈 hmm... Czyli będę musiał złapać się mostkiem chyba z bezpiecznika 30A -przewód doprowadzający napięcie do skrzynki bezpieczników i rozdzielić już na nowe sloty. Będzie bezpieczniej. Wtedy z takiego przewodu jak wezmę prąd na nowy slot mogę wstawić już bezpiecznik no 15A.

Opublikowano

Edytowałem/zmieniłem treść poprzedniego mojego wpisu. Przeczytaj.

Opublikowano
3 minuty temu, bombelm7 napisał(a):

Wtedy z takiego przewodu jak wezmę prąd na nowy slot mogę wstawić już bezpiecznik no 15A.

Bezpiecznik obwodu dobierasz sumując natężenie prądu urządzeń, mogących pracować w jednej chwili w obwodzie strzeżonym przez tenże. wynik mnożysz przez powiedzmy 1,25. Wynik jest wartością w A bezpiecznika, który powinieneś zastosować.

Opublikowano
  • Autor

Nierozumiem. Szukam po prostu miejsca skąd wziąć prąd po stacyjce tak żeby to zrobić w slocie bezpiecznika w oryginalnej skrzynce po zapłonie. I ja nie rozumiem takich schematów. Myślałem że to jak z normalnym plusem. Kabel do gniazda bezpiecznika i na zasilanie urządzenia i po sprawie ale po zapłonie to chyba nie ogarnę sobie sam.

Edytowane przez bombelm7

Opublikowano

A czemu nie bierzesz tego z MCE? moduł zasilania świateł powinien sobie poradzić, żebyś miał drl po włączeniu świateł postojowych lub mijania.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Langista napisał(a):

A czemu nie bierzesz tego z MCE? moduł zasilania świateł powinien sobie poradzić, żebyś miał drl po włączeniu świateł postojowych lub mijania.

Wolę go nie ruszać. Zrobiłem mostek z bezpiecznika 30A z tyłu skrzynki na tulejkę zaciskowa i puściłem dwie gałązki na kolejne 30A i 15A. Podłącze pod pierwszą DRL a pod drugą moduł lusterek i będzie lux. Podobnie zrobię z ledami od lusterek na małym bezpieczniku też wyciągnę ze 2 gałązki. Jutro przyjadą ori piny do skrzynki bezpieczników i będzie przepięknie a nie jakieś bajpasy. U mnie już za dużo tych bajpasów a że muszę ledźwia podłączyć to trzeba zrobić miejsce i uporządkować trochę. I niczego nie lutowalem. Wszystko jest zaciskane praską. Z resztą chyba jedyna słuszna metoda bo lutowanie do mnie nie przemawia.

@Tomnik dziekuje za pomoc.

Edytowane przez bombelm7

Opublikowano

Możesz to jeszcze ogarnąć na przekaźniku, w tedy żaden bezpiecznik nie ucierpi dodatkowym poborem, bo podłączysz się na główne zasilaniem a przekaźnik wzbudzasz napięciem po zapłonie.

Np. taki : https://allegro.pl/oferta/przekaznik-samochodowy-gniazdo-5pin-4120-12v-40a-uniwersalny-wiazka-17709133182

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, Langista napisał(a):

Możesz to jeszcze ogarnąć na przekaźniku, w tedy żaden bezpiecznik nie ucierpi dodatkowym poborem, bo podłączysz się na główne zasilaniem a przekaźnik wzbudzasz napięciem po zapłonie.

Np. taki : https://allegro.pl/oferta/przekaznik-samochodowy-gniazdo-5pin-4120-12v-40a-uniwersalny-wiazka-17709133182

Na razie zrobiłem jak napisałem no bo i tak nie ma takiego obciążenia znów żeby się martwić bardzo i nie używam tego w czasie każdej jazdy. Ale rozwiązanie z przekaźnikiem też jest ok. I warto się będzie nad nim pochylić.

Opublikowano

Żebyś później czarnego śladu na drodze nie zostawił...

Opublikowano
5 minut temu, RaThek napisał(a):

Żebyś później czarnego śladu na drodze nie zostawił...

Z prochu powstał i w proch się obróci 😅(mam na myśli auto😉)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.