Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno powiedziec jaki koszt to dopiero mozna zweryfikowac po rozebraniu i sprawdzeniu co jest uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś z Was może zdjęcie oryginalnie zamontowanego tunera TMC, albo byłby mi w stanie wyjaśnić gdzie ma być zamontowany ?? Mam uchwyt ale nie jestem pewien czy jest z A4 bo jakoś nie chciał mi dziś nigdzie pasować jak próbowałem. Z tego co wiem to powinien być przykręcony od strony kierowcy do tunelu środkowego, czy tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy do przedlifta też podejdzie navigation plus ? bo zdaje mi się że u mnie jest cała konsola klimatronik jest tylko wyciągany i radio ? Jak to polecacie ogarnąć ? Kupić cały tunel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navigation plus na pewno da rade zalozyc i mysle ze na 100 % musisz zmienić konsole na tzw.2 din.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się upewnić ,że nawigacja którą nabyłem będzie do mnie pasowała (jest DX).Podany mi przez sprzedającego kod jest nieprawidłowy i zastanawiam się czy warto w to dalej inwestować.Na zdjęciu tego nie widać ,ale navi jest przycięta od dołu o czym sprzedający również nie wspomniał.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg
Ten 'x' ktoś chyba długopisem dopisał.Sama navi ma polskie menu.
Dodano:
Czy brak zasilania na pin safe będzie skutkowało odrzucaniem kodu?(czyli pokazuje że pin błędny).Nie podłączyłem go ponieważ zrozumiałem ,że jest po to aby radio nie prosiło o kod za każdym razem kiedy zostanie odcięte zasilanie.
Edytowane przez animavili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pany.Mam taki problem mianowicie zmieniałem u kumpla w audi a6 c5 radio z symphony 2 na Navigation plus i teraz niema wogole radia.Chodzi o to ze nie odbiera zadna stacja radiowa na oryginalnej instalacji.Proszę o pomoc.Dodam ze na starym symphony wszystko ladnie odbiera.Pozdrawiam

Edytowane przez DJ EDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się upewnić ,że nawigacja którą nabyłem będzie do mnie pasowała (jest DX).Podany mi przez sprzedającego kod jest nieprawidłowy i zastanawiam się czy warto w to dalej inwestować.Na zdjęciu tego nie widać ,ale navi jest przycięta od dołu o czym sprzedający również nie wspomniał.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg
Ten 'x' ktoś chyba długopisem dopisał.Sama navi ma polskie menu.
Dodano:
Czy brak zasilania na pin safe będzie skutkowało odrzucaniem kodu?(czyli pokazuje że pin błędny).Nie podłączyłem go ponieważ zrozumiałem ,że jest po to aby radio nie prosiło o kod za każdym razem kiedy zostanie odcięte zasilanie.
Safe Pin musi być podłączony inaczej navi nie przyjmie właściwego kodu pin. Nawigacja jest z b6 dlatego została przycięta widać że była zamontowana w a6 c5 widać to po przycięciu

Witam pany.Mam taki problem mianowicie zmieniałem u kumpla w audi a6 c5 radio z symphony 2 na Navigation plus i teraz niema wogole radia.Chodzi o to ze nie odbiera zadna stacja radiowa na oryginalnej instalacji.Proszę o pomoc.Dodam ze na starym symphony wszystko ladnie odbiera.Pozdrawiam

Uszkodzona najprawdopodobniej navigacja. Weź kawałek przewodu wsadź w gniazdo antenowe i zobacz czy złapie stacje obojętnie jaką jeśli nie to masz odpowiedź na swoje pytanie.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.U mnie nie było na lcd informacji SAFE PIN NIEPODŁĄCZONY- bez niego jak podpowiedział kolega navi nie przyjmie kodu!!!

(druga sprawa ,że kod podany mi przez sprzedawcę był błędny,trafiłem za 7 razem ;-))

Dziękuje Tom A4 za pomoc,tym bardziej ,że gość który zajmuje się rozkodowaniem radio podpowiedział mi przez telefon ,że safe pin jest niepotrzebny.Podtrzymuję tylko pamięć ,aby nie wpisywać kodu przy każdorazowym uruchomieniu.Jak widać albo się mylił ,albo chciał zarobić na rozkodowaniu.

Teraz zostaje mi sprawa konsoli. Nie mogę się zdecydować czy ciąć ,czy zamawiać ori od kolegi z forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za siódmym razem skoro po 3 nieudanych próbach navi blokije się na godzine czekałeś tyle czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 3 próby i dzisiaj raz ;-) W sumie gościu mnie naprowadził,bo co innego na radio zapisane ,ale pamiętał ,że cyferki blisko ;-)

ps.moja blokuje się na godzinę po dwóch nieudanych próbach

Edytowane przez animavili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się upewnić ,że nawigacja którą nabyłem będzie do mnie pasowała (jest DX).Podany mi przez sprzedającego kod jest nieprawidłowy i zastanawiam się czy warto w to dalej inwestować.Na zdjęciu tego nie widać ,ale navi jest przycięta od dołu o czym sprzedający również nie wspomniał.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

Galerie Allegro - darmowy hosting zdjęć

Ten 'x' ktoś chyba długopisem dopisał.Sama navi ma polskie menu.

Dodano:

Czy brak zasilania na pin safe będzie skutkowało odrzucaniem kodu?(czyli pokazuje że pin błędny).Nie podłączyłem go ponieważ zrozumiałem ,że jest po to aby radio nie prosiło o kod za każdym razem kiedy zostanie odcięte zasilanie.

Safe Pin musi być podłączony inaczej navi nie przyjmie właściwego kodu pin. Nawigacja jest z b6 dlatego została przycięta widać że była zamontowana w a6 c5 widać to po przycięciu

Witam pany.Mam taki problem mianowicie zmieniałem u kumpla w audi a6 c5 radio z symphony 2 na Navigation plus i teraz niema wogole radia.Chodzi o to ze nie odbiera zadna stacja radiowa na oryginalnej instalacji.Proszę o pomoc.Dodam ze na starym symphony wszystko ladnie odbiera.Pozdrawiam

Uszkodzona najprawdopodobniej navigacja. Weź kawałek przewodu wsadź w gniazdo antenowe i zobacz czy złapie stacje obojętnie jaką jeśli nie to masz odpowiedź na swoje pytanie.

Sprawdziłem kawałkiem drutu i radio dziala łapie stację.Tak samo jak wrócę do symphony to też ładnie odbiera ale jak tylko zmienię na navigation plus i podepne oryginalna antene to nie łapie stacji.Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamianie z audi concert ,później alpine z anteną jest wszystko ok.W niektórych przypadkach potrzeba separatora antenowego,ale nie wiem czy w Twoim.

http://allegro.pl/separator-antenowy-audi-a2-a3-a4-a6-tt-antena-lodz-i4442881361.html

Mam kolejny problem.Zakupiłem konsole 2din po symphony. Brakuje w niej jednak stelażu radia,który oznaczyłem na zdjęciu pomarańczowym prostokątem.

Navi plus wchodzi,ale trzyma się tylko na zaczepach.Czy możliwe ,że nie było tego elementu ,bo sprzedający zapewnia ,że wszystko przeszukali.

1.jpg 1.jpg
Czy ktoś dysponujący etka mógłby sprawdzić czy ten kosz/kieszeń radia jest taki sam w A6 C5 bo mogę taki dostać.
Edytowane przez animavili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... posiadam a4 b5 po II lifcie i radio symphon (płyta + kaseta) liczniki białe podświetlenie i wyświetla napisy z radia ...

mam pytanie .... chce zmienić radio na nawi i nie wiem jakie mam kupić ??? i czy będę potrzebować jakiejś przejściówki ??? albo zamieniać kable ???

czy navi musi mieć zmieniarkę żeby słuchać muzyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić navi musi być z dx inaczej nie kupuj bo nie będzie czytało map pl i nie można wgrać pl menu. Do odtwarzania muzyki musisz mieć albo tradycyjną zmieniarkę lub mp3. Podłączenie radia jest P&P. Co do wyświetlania na zegarach będziesz musiał podłączyć can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok dzięki :banan: czyli teraz nie mam can w radiu ? skąd mam wiedzieć jaka ma dx? żeby mnie w konia nikt nie zrobił ?

to powiem że lipa że radio ma wejście na płyty ale tylko do navi :facepalm: mogło by mieć choć kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoznać można tylko po nr jak kupisz dx to będzie to tylko radio z dużym lcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam takie pytanie.

Ogarniał ktoś temat navi w zegarach bo w moim polifcie mam taką navi (antena, instalacja, cdrom w bagażniku, panel przy ręcznym no i pełny fis).

Po wciśnięciu NAV na panelu wyświetla się INSERT NAVIGATION CDROM na fisie.

Rozumiem że trzeba by skołować płytę z mapami.

Ogarniał ktoś ten temat?

Druga sprawa jakby to wyglądała zmiana Concerta I na Navi Plus jeżeli mam całą instalację od navi w FISie?

Edytowane przez eSPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...