Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-)

Mam problem :-( Po założeniu navi przestały działać głośniki z tyłu :-(

Trzeba zmienić kodowanie navi?????

Pozdrawiam

BARTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

Zakupiłem taka navi. Sprzedawca zapierał się że ori z b5. Z tego co wyczytałem z 20 stron tematu doszedłem do wniosku że to DX. Modze żeby działało z fisem i multifunkcja jak uda się zrobić po CANIE dam znać. (Kumpel twierdzi że da rady, najpierw muszę ogarnąć nieład artystyczny w kablach)

Pytanie do was czy wiecie z jakiego modelu pochodzi i czy na pewno jest DX?

14731244_1185797254836929_37659551364806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że na 100% jest DX i że pochodzi z a8 d2. Ponoć to jakaś hybryda że nie potrzebuje tunera łaczy się normalnie z Fisem poprzez DATA oraz CLOCK lub poprzez CAN. Nie mam tunera TMC a radio wcale go nie chce. Czekam na resztę kabli żeby sprawdzić czy działa bez tunera.

14600833_1186808168069171_2074008899954714705823_1186808244735830_6887012249884711222071_1186808261402495_52224428815097

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, czy to mozliwe że nie mogę odblokować RNS-D bo nie ma podpiętej zmieniarki?
Wpinam do dawcy i wszystko śmiga, wpinam do mnie i d*pa, zachowuje się jakby po wbicu kodu wgl nie reagowało na 'ok'.
Spotkał się ktoś z tym, radio jest z ori a4 b5 po fl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie masz podłączonego pinu safe. Jak podepniesz tam +12v to zezwoli na zatwierdzenie kodu

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie masz podlończonego pinu safe. Jak podepniesz tam +12v to zezwoli na zatwierdzenie kodu

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Aaaaa już wiem o co chodzi, dzięki za podpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zrobił się tu taki misz masz, że nic już nie rozumiem? Z tego co wnioskuję to cały czas mówicie o navi z c5.. A jeśli włożę navi z a4 b5 do b5 po drugim lifcie z ful fisem to też trzeba będzie wsadzać ten cały tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to navi rnsd dx to tak , jeżeli bez to ma wtedy komunikację po ena data clock i będzie chodzić bez tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Banan napisał:

Jeżeli będzie to navi rnsd dx to tak , jeżeli bez to ma wtedy komunikację po ena data clock i będzie chodzić bez tunera

Czyli szukać wersji rnsd. Nie mam zamiaru uruchamiać nawigacji. Chcę tylko komunikaty na fis. Okej, krótko i na temat. Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naklejce na Navi sa pinouty , żeby były sygnały ENA DATA CLOCK takiej szukaj , jeżeli dobrze kojarzę  to numer 8d0035192D i wcześniejszy  bedzie ok , późniejsze literki E i G to już naviDX i wtedy tmc poitrzebny

ford_rns.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaliśmy cały dzień z kolegą z forum ale bez rezultatu dlatego piszę, bo może jest ktoś kto uporał się z tym problemem. Rnsd dx o numerach 8D0 035 192 E komunikacja data ena clock. Licznik A4 b5 full fis, białe podświetlenie, cyfrowy zegarek. 

Brak rds na fis, navi i licznik kodowane na wszystkie sposoby.. 

Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożony tmc 4B1919894B

W rnsd polazuje can gateway OK. Dashboard- niepodłączony.

W radio/ nav błąd komunikacji z licznikiem.

W liczniku błąd can którego nie było przed założeniem navi. Rynce opadają[emoji3]

W kostce navi dołożone napięcie po kluczyku na pin 4. Zrobiony także pin safe. Dziwne, że przed tymi operacjami działało podświetlenie, wł wył po kluczyku i zmiana menu na czarne po włączeniu świateł.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie błąd w liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01311 information dsta bus 00-37 faulty. Ogólnie znalazłem kilka tematów z tym problemem ale na każdym nie ma rozwiązania..

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cały błąd z opisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniles canh z canl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...