Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde no to jestem nie pocieszony. Wiedziałem że będzie więcej powietrza i większa temp spalania ale nie wiedziałem że aż tak spalanie podskoczy.

Auto wydaje się być w dolnym zakresie obrotów mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj z tym spalanirm. Ja mam programowo wyłączony do tego zaślepiony i absolutnie więcej nie pali a z dołu też zdecydowanie żwawszy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jade na CPN zatankować do pełna i przejeżdżę 100km i znowu do pełna zaleje. Jak będzie dużo większe to powyp... m te zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ten zestaw uszczelek potrzebnych przy wymianie/czyszceniu EGR i dolotu jest ok do AVF 2004r:

3C0 145 117F Oring do dolotu (połączenia szybkozłączne) - sztuk 2

N90 927 302 Oring uszczelniający EGR

069 131 547D - dolot

038 131 547 A - dwie uszczelki łącznika EGR - kolektor spalinowy

znalazłem takie nr na innym forum i dot AWX, dlatego chciałbym potwierdzić :wink:

Mi dokładnie chodzi o uszczelki z rysunku oznaczone nr: 4, 8, 11 i 13

a3252aedf37bbb57.png

powiedzcie mi panowie taką rzecz, skoro zaślepiamy w miejscu 4 i 13 to po co zostawiać ten element oznaczony nr 2. Przecież po zaślepieniu on na nic już nie jest potrzebny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie wyczyscilem egr, dolot itp. Złożyłem wszystko do kupy, na nowych uszczelkach. Wczoraj było wszystko ok. Dziś po krótkiej jeździe wyskoczył mi check engine. Niestety nie mam vaga żeby sprawdzić gdzie może być problem. Czy ktoś miał podobny przypadek? Sprawdziłem przewody, wszystko na miejscu.

EDIT:

Przy czyszczeniu zdemontowałem osłonę filtra powietrza i wpiętą tam wtyczkę. Dopiero potem odłaczyłem aku. Może tu tkwi problem?

Edytowane przez Pawel_a4b6avf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jade na CPN zatankować do pełna i przejeżdżę 100km i znowu do pełna zaleje. Jak będzie dużo większe to powyp... m te zaślepki.

Cały zbiornik przepal i dopiero sprawdzaj zużycie paliwa.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to jestem nie pocieszony. Wiedziałem że będzie więcej powietrza i większa temp spalania ale nie wiedziałem że aż tak spalanie podskoczy.

Auto wydaje się być w dolnym zakresie obrotów mocniejsze.

Witam, miałem podobnie, sprawdź wszystkie połączenia przy EGR czy są szczelne. U mnie problemem był stary gumowy o-ring. Po wymianie na nowy spalanie wróciło do normy. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo kompletnie jestem z tego zielony, dlaczego w zaworze egr jest wogole olej czy powinien byc a jesli nie to co jest przyczyną ze tam jest i wycieka z egra

tu foto

http://www.fotosik.pl/zdjecie/76ec64f30c70d89b

odziwo olej pojawił sie pod tym grzybkiem a nie na jakims łaczeniu elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up przepuszcza ci na uszczelkcach albo pod grzybkiem z tych dziurek ci cieknie a to oznacza albo wymiana albo zaslepienie egra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie wyczyscilem egr, dolot itp. Złożyłem wszystko do kupy, na nowych uszczelkach. Wczoraj było wszystko ok. Dziś po krótkiej jeździe wyskoczył mi check engine. Niestety nie mam vaga żeby sprawdzić gdzie może być problem. Czy ktoś miał podobny przypadek? Sprawdziłem przewody, wszystko na miejscu.

EDIT:

Przy czyszczeniu zdemontowałem osłonę filtra powietrza i wpiętą tam wtyczkę. Dopiero potem odłaczyłem aku. Może tu tkwi problem?

Jeżeli miałeś kluczyk w stacyjce to mogło Ci zapisać ten błąd... A EGR masz elektrycznie sterowany czy pneumatycznie? Mi w elektrycznym nie chce wykasować błędu, EGR sprawdzony, na pewno jest ok. Niepotrzebnie kupiłem nowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku,

Kluczyki były oczywiście poza autem.

W sobotę będę na kompie to się dowiem.

Niestety nie potrafię ocenić jaki to EGR. Nic 'elektrycznego' tam nie widziałem, więc myślę że to pneumatyczny.

Zauważyłem ze przewód od intercoolera do egr (składający się z 2 części) nie był poprawnie spięty spinka. Może tu był błąd. Niestety check nadal jest.

Po kompie.

Był błąd EGR. Pomimo tego pracowal poprawnie. Skasowany błąd pojawiał sie ponownie 10 minutach. Zaproponowali wyłączenie egra. Co o tym sądzicie? Wymieniać na nowy czy odłączyć? Z tego co wiem zimą mogę mieć problemy z dogrzaniem silnika w przypadku odłaczenia i zaślepienia.

Edytowane przez Pawel_a4b6avf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku,

Kluczyki były oczywiście poza autem.

W sobotę będę na kompie to się dowiem.

Niestety nie potrafię ocenić jaki to EGR. Nic 'elektrycznego' tam nie widziałem, więc myślę że to pneumatyczny.

Zauważyłem ze przewód od intercoolera do egr (składający się z 2 części) nie był poprawnie spięty spinka. Może tu był błąd. Niestety check nadal jest.

Po kompie.

Był błąd EGR. Pomimo tego pracowal poprawnie. Skasowany błąd pojawiał sie ponownie 10 minutach. Zaproponowali wyłączenie egra. Co o tym sądzicie? Wymieniać na nowy czy odłączyć? Z tego co wiem zimą mogę mieć problemy z dogrzaniem silnika w przypadku odłaczenia i zaślepienia.

masz taki zawór: http://img14.staticclassifieds.com/images_tablicapl/260310285_1_644x461_egr-audi-a4-b7-20-tdi-140-km-oryginal-warszawa.jpg ??

Mi "mechanicy" doradzali wyłączyć przez komp, ale stwierdziłem - jeżeli ma być to wymieniam. tylko niestety, nawet po wymianie mam ten sam problem co Ty - przed czyszczeniem i wymianą auto mi szarpało itp, teraz jest wszystko ok ale błędu nie mogę skasować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam zawór pneumatyczny. Z słownikiem i membraną która lubi się przerywać.

dodałem poprawny link

http://www.ag-mar.eu/allegro/?di=313838291824

Edytowane przez Pawel_a4b6avf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Czy po tych wskazaniach w grupie 03 na dodanym poniżej zdjęciu można ocenić czy EGR jest sprawny

a6f856126e1adc5e455e0b834b29c4c2.jpg

Czy EGR nie powinien być między skalą 40-75% a u mnie dochodzi do max 19.9% nawet przy butowaniu 3000-4000rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też przeczyszczale egr i moim zdaniem po przeczyszczeniu od razu mial lepsze przyspieszenie, chociaz egr byl konkretnie zarabany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a egr jest na kolektorze ssącym w którym panuje nadciśnienie. Wypycha olej gdzie się da. Jeśli masz zaslepione otworki na górze egr to ciśnienie otwiera zawór i syf dostaje się w okolice zaślepki.

wysłane z Commodore 64

Zapytam jeszcze dla upewnienia się bo po przeczytaniu całego tego tematu mam już mieszane myśli he he

Po zaślepieniu egr + zaślepieniu kolektora wydechowego trzeba również zaślepiać te 2 otworki pod grzybkiem zaworu EGR ?

Chodzi mi o takie zaślepki do egr i wydechu

http://archiwum.allegro.pl/oferta/zaslepka-egr-agr-vw-audi-seat-skoda-5mm-1-9-tdi-i5543650437.html

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...