Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minusy Audi A4 - Wasze opinie


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie o jakiś pierdołach zapominając o największej wadzie A4 - czyli napęd na przód i średnie prowadzenie szczególnie starszych modeli. Co prawda mamy Quattro, które częściowo ratuje sytuacje ale złego wyważenia i przedniej osi za bardzo cofniętej do tyłu nie naprawia.

wszystko zależy jak kto jeździ...a czy napęd na przód to wada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam b5 od 3 miesiacy i co prawda troche kasy w nia wtopilem ale zadnych wad nie zauwazylem. to jak dla niego wada jest przedni naped to sobie bmw kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady Audi A4 B5 według mnie to:

- mało miejsca z tyłu

- tylko trzy tryby regulacji wycieraczkami (już Lancer ma więcej...)

- słabe wyciszenie jak na tą klasę samochodu

- wycierające się plastiki w okolicach drzwi

- pękające dekory

- nietrwałe przednie zawieszenie wielowahaczowe

- większość egzemplarzy było bardzo słabo wyposażone (większość miało korbki z tyłu...)

- słaba widoczność do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkurzajaca wada ten plastik co w b5 avancie trzyma rolete jak jest zaslonieta... peka:facepalm:

w 2.5tdi miejsce w ktorym znajduje sie termostat:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady b6 wg mnie:

- wycieraczki i spryskiwacze - głośne i słabo zbierające wycieraczki, mizerne spryskiwacze i zacierający się mechanizm wycieraczek - oczywiście można wymienić na pióra aero i założyć spryski mgiełkowe ale takie modyfikacje w aucie tej klasy to jakieś nie porozumienie... aaa tylna wycieraczka jest chyba tylko dla ozdoby:)

- mały luk bagażnika w avancie

- ciężka i duża roleta - jak już ją trzeba zdemontować to nie bardzo jest ją gdzie schować w samochodzie

- łatwo rysujące się elementy wnętrza

- zawieszenie nie na polskie drogi

- koszty utrzymania, jak już coś się zepsuje to koszty części są wysokie, kupowałem b6 gdy wiodło mi się trochę lepiej, teraz liczę się z (prawie;) ) każdą złotówką i zaczynam myśleć nad przesiadką do czegoś tańszego w utrzymaniu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 300 km podrozy tak mnie bolała prawa stopa od gazu ze nie bylem w stanie trzymac jej na gazie ,musialem gaz obslugiwac lewą stopą :) Poprzednio mialem B3 i takiej glupiej wady konstrukcyjnej nie bylo . Reszte wad nie wymieniam bo juz zostaly wymienione i szkoda czasu na rozpisywanie sie i przy tym wk........e sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel - mnie stare B5 z roku 1996 doprowadzenie do dobrej serii kosztowało ok 6 koła :) I po 9 miesiącach od daty zakupu sprzedałem parcha

i powiedziałem sobie , że nigdy więcej B5 !!!! Mam cały czas a3 99 rok 1.9 tdi i jest to autko zrobione z duchem starej 80-tki . Czyli nie psuje się . Dla siebie widziałbym tylko 80-tkę . Dla żony nowsze a3 . Ale żadnych a4-rek . Przykro mi to mówić i pisać bo miałem 3 a4-ki i byłem ślepo w nich zakochany .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o a4 b6 sedan to minus jest taki ze na tylnej kanapie jest troszke mało miejsca do bzykania, co nie znaczy że się nie da, poporstu jest mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o a4 b6 sedan to minus jest taki ze na tylnej kanapie jest troszke mało miejsca do bzykania, co nie znaczy że się nie da, poporstu jest mało miejsca.

To zmień na A6 C5 w AVancie i będziesz miał dużo miejsca na figle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o a4 b6 sedan to minus jest taki ze na tylnej kanapie jest troszke mało miejsca do bzykania, co nie znaczy że się nie da, poporstu jest mało miejsca.

Co Ty gadasz ja sobie radziłem w maluchu, fakt były składane lotnicze siedzenia z przodu.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się mówi dla chcącego nic trudnego, w VW golfie 3,4 sie dało tu tez sie da tyle ze treba najlepiej odsunąc troszkę przednie fotele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 dodatkowo euro4

Zwłaszcza w silniku ALT 2.0, skutkuje zwiększonym apetyt na olej, i inne związane z tym przyjemności

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej wkurza mnie to że nie składa się tylne siedzenie (kurtyny boczne) więc nic dłuższego nie wsadzę do auta :kwasny:

u Innych nie podobają mi się dolne , plastiki które nie są malowane na kolor nadwozia - szajsowato to wygląda

innych grzechów nie pamiętam i jestem szczęśliwym Posiadaczem A4 B6 już trzeci rok :git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej wkurza mnie to że nie składa się tylne siedzenie (kurtyny boczne) więc nic dłuższego nie wsadzę do auta :kwasny:

A jaki związek ze składaniem siedzeń tylnych mają kurtyny boczne? Pytam z ciekawości bo mam kurtyny u siebie i składane tylne oparcia :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-2,0 TDI PD

-zle wyciszony

-DPF

-masa niepotrzebnej elektroniki ( kontrola zarowek)

- im nowsze Audi tym wiecej sie psuje i szybciej i czesci sa drozsze.

- Gwarancja na nowy samochod tylko 2 lata! :doh: (juz koreanczycy sa ambitniejsi)

Podsumowujac: Audi pracuje nad tym zebym sie rozejrzal za inna marka. :decayed:

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...