Wakacje w Chorwacji

Flyer

jedni pisza ze trzeba inni ze nie chce wiedziec o tej zielonej karcie w bosni ten kawalek do dubrnownika . a czy warto wymieniac zlotowki na kuny czy placic karta na miejscu ??

Dzisiaj wymienialem 1PLN=1,70KN. Natomiast 1€=7,4KN

Ja targałem kase z bankomatu to przelicznik miałem 0,58zł=1KN

• Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kartą zawsze wychodzi lepszy przelicznik.

Kasa to tylko za kwaterę, autostradę, na lody i piwo.Resztę zapłaci się kartą.

Jeżeli trzeba wymienić walutę to mieć złotówki i pójść na pocztę.

Z bankomatu są spore prowizje np z PKOBP

Tapatalk

Ja nie miałem prowizji jak wypłacałem w bankomatach ale tych przy pocztach i bankach Chorwackich, bo już za wypłaty z bankomatów banków komercyjnych są pobierane prowizje. No i gdzie się da najlepiej płacić kartą bo tak wychodzi najtaniej.

jade w poniedzialek pierwszy raz na chorwacje omis napisal by ktos na co musze uwazac po drodze czy zielona karta jest obowiazkowa ???

Zielona karta jest obowiązkowa. To dowód, że masz ubezpieczone auto bo nasz świstek z ubezpieczalni nie jest w BiH ważny. Nie zawsze trzeba na granicy pokazać ale jej się nie ma to tak jakby jeździć bez ważnego OC.

Dokładnie! :good:
a ja nie miałem zielonej karty :whistling:
Ale byłeś w BiH czy tylko Chorwacja? :wink4:

tylko chorwacja :wink:

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 18:58 ----------

Kartą zawsze wychodzi lepszy przelicznik.

Kasa to tylko za kwaterę, autostradę, na lody i piwo.Resztę zapłaci się kartą.

Jeżeli trzeba wymienić walutę to mieć złotówki i pójść na pocztę.

Z bankomatu są spore prowizje np z PKOBP

Tapatalk

zależy jakie masz konto, ja milem wszystkie wypłaty za freeee :decayed: przekwalifikowałem sobie konto przed wyjazdem i było git :wink: a to co wyżej kolega pisze to wszystko się zgadza :decayed:

Kurde mimo że dopiero w czerwcu planujemy wyjazd to już szukam i nie wiem co robić.

Planujemy jechać w 4 + dziecko. Wielu z was pisze żeby jechać w ciemno ale jednak będzie małe dziecko i lepiej mieć coś pewniejszego.

No i gdzie jechać? Nie chcemy jakiś ścisków, ludzi. Blisko plaża, spokój to nas interesuje.

Przede wszystkim radzę zacząć od strony bardziej nakierunkowanej na zwiedzanie Chorwacji, np. Cro.pl - Chorwacja Online. Jest tam na prawdę masę bardzo pożytecznych informacji.

Jeśli chodzi o cieszę i spokój, to przede wszystkich należy trzymać się z dala od większych miejscowości. Ja ze swojego doświadczenia polecam cały półwysep Pelješac (np. przepiękna miejscowość Dingac Borak) i miejscowości na południe od Dubrownika - Mlini, Soline.

Ja tez planuje w tym roku Chorwację. 2 pierwsze tygodnie w czerwcu. Gdzie - to zależy od tego ile kasy będzie na urlopik.

Wysłane z hajźla

To tak jak ja:grin:

Raczej druga połowa czerwca.

Ja biore cały czerwiec wolny. Tydz w PL potem 2 tyg na urlop do CRO i znowu tydz w PL. Teraz 9 stycznia jade na 3 tyg do Polski i chcemy juz coś zarezerwować żeby mieć pewne a nie jechać w ciemno.

w tym czasie spokojnie możesz jechać w ciemno, jeśli szukasz ciszy i spokoju to omijaj duże miasta

w małych miejscowościach jest spokój i taniej , byłem już 11-razy i zawsze w ciemno i nigdy nie było problemu z noclegiem a jestem wybredny max 100m od plaży i przede wszystkim czysto i klima :hi:

Myślałem żeby jechać w ciemno ale baby mi trują bo z dzieckiem bo to bo tamto. A pierwszy raz jadę i wiesz jak to jest. Wolę mieć święty spokój hehe

jak to mówią wybór należy do ciebie, powodzenia i miłego wypoczynku życzę :hi:

Mam nadzieję że coś znajdę albo ktoś podrzuci jakiś sprawdzony adres gdzie można spędzić wakacje bo tyle tego jest że ciężko się zdecydować.

Polecam miejscowość Promajna. Z dala od zgiełku, plaża płaska drobny żwirek z łagodnym zejściem. Do Baska Voda jest spacerkiem 10minut do Makarskiej 10km. Idealne miejsce na wypady.

Mogę na PW wysłać namiar na świetną willę, w której mieszkaliśmy 2 tyg.

Na tej stronce jeszcze nie patrzyłem. Turzol jasne daj jakieś info zawsze może się przydać. :decayed: