Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI


qwert700

Rekomendowane odpowiedzi

Moja A4 B5 1.9 TDI 90 PS ma nakręcone 226 tyś i niby jak sprawdzałem na kompie to się zgadza. Pewności nie mam w 100% ale autko śmiga bez zarzutów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem ostatnio swoją audiczkę z silnikiem AFN miała nalatane orginalnie 320 tys chodziła super, sprzedałem ja koledze, jezdzi zadowolony, teraz mam do sprzedania audi też z AFN'em zdarta z niemiec, ma niecałe 260 tys serwis prawie do końca, też chodzi super. Prosty rachunek, jeździ ktoś w niemczech dziennie 50 km do pracy- 25km w jedna i 25 w drugą. Dajmy na to przez 300 dni w roku robi takie trasy, a więc robiąc 50 km dziennie 300 dni w roku , przez rok czasu daje nam to przebieg 150 tys km ! zaledwie w rok czasu !licząc 2 lata - 300 tys a auto wygląda jak nowiutkie bo ktos wbije sie na autostrade, przycisnie, za chwile jest na miejscu. Ja chce sprzedac auto 12 letnie z przebiegiem 260 tys km (przebieg 100% orginał) auto w środku wygląda jak nowe, kierownica pedały gałka itp. a ktoś kto był wcześniej oglądać dajmy na to auto z włoch które było wy****ne jak nie wiem a licznik byl skrecony do 180 tys (polski standard)bez ksiazki serwisowej, pozniej ktoś sobie mysli hmmm jak tamten przy przebiegu 180 tys był taki zmęczony to ten ma przejechane 260 to musi być tragedia. To jest myślenie ludzi którzy nie rozumieją albo nie chca przyjąć do wiadomości ze samochody jeżdżą a nie stoją tłuka kilometry ale jeżeli ktoś odpowiednio użytkuje samochód, robi wymiany na czas to bedzie jeździł i jeździł, lubie ludzi którzy mowią że cieszą sie ze auto ma mały przebieg (mówią o przebiegu 260 tys) a nie tych którzy myślą że to są ostatnie jego chwile. Kolega ma u siebie 202 tys przebiegu ja mam 260 i mój silnik chodzi o niebo lepiej niż jego. Przy umiejętnej eksploatacji silniki tdi szczególnie te na zwykłej pompie potrafią kręcić naprawde spore przebiegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obliczeniami to ci się lekko zera przesunęły. Przy założeniu 50km dziennie przebieg roczny wychodzi 15tyś a nie 150tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 B5 1.9 TDI 90 PS ma nakręcone 226 tyś i niby jak sprawdzałem na kompie to się zgadza. Pewności nie mam w 100% ale autko śmiga bez zarzutów!!!

w twoim roczniku z tego co sie orientuje nie mozna sprawdzic przebiegu na kompie :hi: wiec tam zawsze sie bedzie przebieg zgadzal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obliczeniami to ci się lekko zera przesunęły. Przy założeniu 50km dziennie przebieg roczny wychodzi 15tyś a nie 150tyś.

to samo mialem napisac:) zeby nakrecic 150tys w rok to po 500km dziennie trzeba ganiac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście błąd, pomyliło mi się jak mówimy o tych przebiegach oczywiście chodziło o 15 i 30 tys km przy założeniu, że jeździmy tylko 300 dni w roku po 50 km dziennie :rolleyes:[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 16:39_________________________________________________A jeżeli chodzi o sprawdzania przebiegu to nie chodziło mi o sprawdzenie przebiegu komputerowo tylko po wpisach w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AFNie na zegarach 23X tyś z niemcowni , według tunera nie tylko ma ok 400-500 tyś km , sofcik zrobiony więc najgorzej chyba z silnikiem nie jest ale boję się tego przebiegu czy z czasem nie zacznie się nic sypać, olej zmieniony z pół na pełny syntetyk ale coś mi w nim dziwnie klepie :( chyba starość nie radość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to śmieszne,

w tym wątku każdy chwali swoją fure i dodaje jej dodatkowo "ewentualny" skręcony przebieg by miała jak najwięceeeej i jeździła jaaak najlepiej

przy sprzedaży już tego nie ma, to co na liczniku to zawsze ori przebieg :wink4:

PS. mój klekot 278tys km i jeździ bdb :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wątek i widzę że przebiegiem do 600-800kkm nie ma się co martwić!!!

SKRAJNOŚĆ: Ojciec mojego szefa sprzedawał w 1992, 20 letniego dużego fiata, który miał nabiegane 250km/rok... (razem 5kkm). Z ori olejem FSO, wszystko ORI!!! 100m do kościoła i z powrotem. Ale! Ale jak była ładna pogoda! Asfalt musiał czarny być i nie mokry. Potem do stodoły na klocki żeby "się sprężyny nie męczyły" i spuszczanie powietrza z opon. Kupujący, młody chłopak kompletnie rozwalił je po pół roku (podwójne dachowanie z nasypu) i poszło do kasacji a potem na graty. Straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM z 2000 - wg licznika 218 tyś, ale nie sprawdzałem jeszcze w aso ...

to nie sprawdzaj, po co sobie psuć humor :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na liczniku pojawiła się 3-jka z przodu :) ...silnik nie zaczął inaczej chodzić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...