Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hamulce s4/ dokładka CUPRA/ nowe felgi / nowe fotki str. 14


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde ladnie jej w tym kolorku i jak tak patrze na te zdjecia to coraz bardziej zaluje ze do mojej nie zamowilem 18" :wallbash: :wallbash:

Gratuluje wyboru :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotograf87, znalazłem alu dystanse 17mm, myślę, że uzyskane ET37 będzie w sam raz pod felgi z et54 :wink4: więc nie powinno nic szorować, przy Twoim zawiasie:

http://allegro.pl/item973200144_dystanse_17mm_audi_vw_5_100_i_5_112_57_1_sruby.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotograf87, znalazłem alu dystanse 17mm, myślę, że uzyskane ET37 będzie w sam raz pod felgi z et54 :wink4: więc nie powinno nic szorować, przy Twoim zawiasie:

http://allegro.pl/item973200144_dystanse_17mm_audi_vw_5_100_i_5_112_57_1_sruby.html

wiem wiem kolego... juz kupiłem tylko troszke lepsze jakosciowo http://allegro.pl/item958730211_profesjonalne_przykrecane_dystanse_audi_17mm.html ... montaz jutro ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotograf87, znalazłem alu dystanse 17mm, myślę, że uzyskane ET37 będzie w sam raz pod felgi z et54 :wink4: więc nie powinno nic szorować, przy Twoim zawiasie:

http://allegro.pl/item973200144_dystanse_17mm_audi_vw_5_100_i_5_112_57_1_sruby.html

wiem wiem kolego... juz kupiłem tylko troszke lepsze jakosciowo http://allegro.pl/item958730211_profesjonalne_przykrecane_dystanse_audi_17mm.html ... montaz jutro ;p

super wybór polecam mam takie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem je pod uwagę i mam obawy czy gwint w aluminium się nie wyrobi po kilkukrotnym odkręcaniu i przykręcaniu felgi.

Nie jestem fachowcem ale z tego co wiem, to nie jest dobrym rozwiązaniem połączenie szpilki stalowej z aluminiowym gwintem.

Inaczej koroduje alu i inaczej stal. Przy utlenianiu aluminium, stalowe śruby mogą się zapiekać, co może prowadzić do zrywania gwintu w dystansie.

Podobną sytuację widziałem przy połączeniu ramienia wycieraczek z trzpieniami. Trzpień jest alu a ramię stalowe, albo trzpień stalowy a samo gniazdo ramienia aluminiowe, już nie pamiętam. Oddzielenie tych dwóch lelementów od siebie jest kłopotliwe nawet używając odpowiedniego ściągacza, a co dopiero gwint w kole.

No ale nie jestem pewny na 100% czy przy kole będzie podobnie, niemniej jednak ja zdecydowałem się na dystanse przelotowe z długimi szpilkami.

Dogadałem się z HBM, że mi dorobią takie 17mm, bo to nie jest standard rozmiar w ich ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś H&R 25 mm przykręcane do piasty i było ok, BTW śruby a szpilki to różnica, szpilki przeważnie są w japońcach

Firrmy takie jak H&R i Eibach mają specjalne aluminium do dystansów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś H&R 25 mm przykręcane do piasty i było ok, BTW śruby a szpilki to różnica, szpilki przeważnie są w japońcach

Firrmy takie jak H&R i Eibach mają specjalne aluminium do dystansów

Pisząc szpilki, miałem na myśli oczywiście śruby do przykręcania felgi do dystansu. HBM do dystansów skręcanych z piastą stosuje aluminium P6061-T1, więc może nie będzie problemów z zapiekaniem.[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2010, 10:36_________________________________________________Daniel, mam prośbę, czy możesz zmierzyć średnicę zewnętrzną swoich dystansów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale juz mam je przykrecone na tyle w swojej b7 i z tego co widze to maja średnice o jakies 4-5mm wiekszą niż piasta... (chyba dobrze to nazwałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten felunek i fajnie z dystansem wyglada ale czemu kupiles od A3 a nie od A4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki fotograf87, że ci mały ot zrobię, ale mam jeszcze pytanie do @tudzi bo też ostatnio dorabiał dystanse na zamówienie, turdzi czy pamiętasz jaką średnicę miały Twoje dyski ? Pytam bo moje przyszły i wydaje mi się że mają za małą średnicę 140mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18' w A4 8Jx18 ET43 8E0601025BA lub 8E0601025BF ( w zależności od koloru)

[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 19:44_________________________________________________19' w tym wzorze były w rs4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Siemian... ogolnie to sie ciesze ze kupiłem od S3... raz, ze opona jest mniej naciągnięta a dwa ze felga waży minimalnie mniej bo ma 7,5cala szerokosci a nie 8cali :polew: (tylko ze w sumie doszła waga dystansu :kwasny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... moze mialem zle informacje.. ale chyba oryginał w tym wzorze był tylko w 19-stce...

nie no to tez jest orginal tyle ze od S3/A3 , myslalem ze moze ne wiedziales , ale ladna ta felega jest i faldnie na aucie wyglada.

Sorki fotograf87, że ci mały ot zrobię, ale mam jeszcze pytanie do @tudzi bo też ostatnio dorabiał dystanse na zamówienie, turdzi czy pamiętasz jaką średnicę miały Twoje dyski ? Pytam bo moje przyszły i wydaje mi się że mają za małą średnicę 140mm

z checia bym ci pomogl ale nie wiem jaka maja srednice bo do mojego mechesa moj ojciec zawiozl cala felge i on sobie wszystko pomierzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Siemian... ogolnie to sie ciesze ze kupiłem od S3... raz, ze opona jest mniej naciągnięta a dwa ze felga waży minimalnie mniej bo ma 7,5cala szerokosci a nie 8cali :polew: (tylko ze w sumie doszła waga dystansu :kwasny:)

przy 8 calach też nie masz mocno naciągniętej opony, bo 8 cali to 203mm a opona ma 235mm szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...