Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktos swapował wydech na 1.8T?? Pytam bo o 2.5TDI bardzo ciężko, natomiast od benzyny jest większy wybór. Niby w optyce nie ma dużej różnicy. Nie wiem natomisat jak ze strony technicznej to wygląda. Może ktoś z Was zna sprawę i może konkretnie podpowiedzieć, czy brać od 1.8, czy nie zabardzo. Na zdjęciu omawiany wydech......dzięki

2784964764.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że wydechy do diesla są wytrzymalsze niż te do silników benzynowych?

Jeżeli to prawda (może ktoś bardziej obeznany potwierdzi lub zaprzeczy) to może się okazać, że będziesz wymieniach wydech 2 razy przy dłuższym użytkowaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że wydechy do diesla są wytrzymalsze niż te do silników benzynowych?

Jeżeli to prawda (może ktoś bardziej obeznany potwierdzi lub zaprzeczy) to może się okazać, że będziesz wymieniach wydech 2 razy przy dłuższym użytkowaniu auta.

Szczerze mówiąć, to też to kiedyś słyszałem, ale niby teraz wszystkie tłumiki są na jedno kopyto. Wziąłbym ten od 2.5 - dla śwojego spokoju, ale niestety wszystkie są od Q. Zobaczymy, najwyżej za jakiś czas będę mógł jasno określić sytuację, bez domysłow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście się nie znam i najlepiej żeby jakaś zaznajomiona w tym temacie się wypowiedziała ale też czytałem coś takiego, że wydechy od diesla sa do diesla, a benzyny do benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, niby dużo ludzi siedzi w temacie, a nikt nie potrafi odpisać na proste pytanie. Mi osobiście się wydaje, że technicznie jest różnica, ale chciałem wypowiedzi osoby bardziej kompetentnej niż ja, a tu cisza......i cisza............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wygląda tak że różnic jak w budowie zewnętrznej pomiędzy jest tylko przy Quatrro i FWD, (dobry tłumnikarz zaadoptuje jedno do drugiego). Różnica pomiędzy PB a ON jest taka iż jest inny jest jak to określę "system" wylotu spalin. Ktoś na forum chyba ma zamontowane z Pb do ON i odwrotnie. Osobiście ja kupiłem od 2,5 TDI do 1,9 (Pezex widział). Na temat "szkodliwości" nie będę się wypowiadał bo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalozony wydech od 1.8T w Moim AWXie. Wszystko gra i buczy no i zieje spalinami tak jak potrzeba.

Przed zalozeniem w/w wydechu wczesniej wlozylem od 2.5TDi. i pojezdzilem na tym zestawie tylko okolo 5-6 miesiecy i zaczelo cos buczec w przedziale pewnych obrotow bylo to tak wkurzajace zwlaszcza na nizszym biegu , ze wkoncu wywalilem wszystko i zalozylem od 1.8T z 2007r. Narazie zadnych negatywnych skutkow tej podmiany nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Myślę że w końcu wątpliwości wszystkich zainteresowanych zostały rozwiane, Ja już kupiłem wydech i dla swojego spokoju wyszukałem od 2.5TDI. Jak będzie?....To się zobaczy po przekładce. Myślę że powinno być OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja żeby zdjąć spojler zderzaka bez zdejmowania zderzaka?

Widzę, że problemy tyczy się tylko tych dwóch śrub?

A jakby się ich pozbyć?

Rozwiercić albo uciąć?

Bo niesamowicie problematyczne jest rozkładanie całego bagażnika i tapicerek, zwłaszcza jak z tyłu jeszcze siedzi wzmacniacz i sub.

Czy ktoś może uporał się z tym w inny sposób?

(z racji posiadanego silnika interesuje mnie tylko stage 2 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjąć zderzak ,te śrubki trzymają dół z górą , rozebranie bagażnika to jakieś 30min na spokojnie , sub i wzmak masz nie ori ,bo jeśli ori to go nie ruszasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mówisz że nie trzeba ruszać suba i wzmaka?

Mam ori, od systemu Bose, jeśli sama tapicerka bagażnika jest do zdjęcia to faktycznie nie ma tragedii, dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mówisz że nie trzeba ruszać suba i wzmaka?

Mam ori, od systemu Bose, jeśli sama tapicerka bagażnika jest do zdjęcia to faktycznie nie ma tragedii, dzięki za podpowiedź :)

Pierwszy raz jest ciężko ale jak już załapiesz "myśl technologiczną" to rozebranie i złożenie bagażnika zajmuje 5 minut. Zaczynasz od odkręcenia 4 śrub torx nakładki krawędzi bagażnika. Następnie troszkę większym torxem odkręcasz uchwyty do siatki. Kolejny torx jest na łączeniu górnego i dolnego słupka D (lewa i prawa strona). Teraz wyciągasz podłogę bagażnika, obalasz oparcie kanapy i można wyciągać boczki. Mają 4 spinki - 2 na słupku D, 1 tuż przy bocznej szybie i ostatnia przy wewnętrznej krawędzi od strony auta. Uwaga na wyciągnięcie mocowania w okolicy słupka D (trzeba tam troszkę nagiąć plastik aby ładnie wyskoczyło. Teoretycznie nie musisz wyciągać boczków całkiem - wystarczy że zrobisz sobie szparę tak aby dostać się do śrub. Wzmacniacz razem z mocowaniem to 4 śruby i wypięcie kostki - do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, bardzo pomocne :)

Zabieram się za to jak tylko przestanie mi deszcz na głowę padać bo w garażu mam za ciasno.

A macie może obecnie jakieś konkretne końcówki wydechu do polecenia? Konkretnego sprzedawcę etc.?

Chodzi mi o w miarę dyskretne, jak z opisu, chyba najlepiej ścięte pod kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam wiedzą kompletną, chociaż nie wiem czy nie zdecyduję się na 80 mm :)

Jedyne co to muszę wyrwać dokładkę zderzaka albo zderzak na dwururkę, a widzę w temacie że o taki niełatwo do B6 w sensownej cenie :/

Faktycznie same B7ki, a nawet jak już się coś trafi to tylko sedan, kiedyś chciałem bawić się w rezanie obecnej dokładki i wycinanie ale to raczej nie ma szans na przyzwoitą realizację, także trzeba zacząć polowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...