Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE ktos mnie powie co do tego co pisalem wyzej jak to jest warto wkladac taki licznik

mam 8D0919861 A a chce wrzucic 4B090981B z a6c5 i co z tyki drzwiami i temp.oliwy

odpowie ktos czy kazdy tylko krytykowac umie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temp oliwy to wielka niewiadoma, bo mi np w polifcie chodzi bez problemu (mam licznik z A6C5), a inni mają problemy, a o wyświetlaniu drzwi możesz zapomnieć z tego względu, że w A6 pokazuje to nie poprzez sygnał z krańcówek drzwi, a przez moduł komfortu. Dziękuje dobranoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju a powiedz Ty mi slonce gdzie Ty masz czujnik oliwy? w misce czy w podstawie filtra? Bo ja juz zglupialem...

znajde rys z etki to wrzuce bo u mnie jest 3 pinowy czujnik poziomu w misce ( wymieniony na nowy ) i jeszcze jest jakis diabel w podstawie filtra jednopinowy

i dalej nie hula temp oliwy tak jak powinna - pokazuje przez chwile po zaplonie

Swoja droga po eksperymentach z licznikiem z a4 do a6 c5 jestem za tym by co mialo byc w a4 bylo w a4 a co w c5 bylo w c5 ale mozna ogarnac temat bez niektorych funkcji - pokazywanie drzwi np

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam co a 4 to w4 ale tanio mi wpadl z c5 dlatego sie zastanawiam czy jest sens wkladac z c5 do 4ki jesli polowa komunikatow nie zachula

z checia zamienie sie na polifta z a4 b5 ale z kim

ja mam w podstawie filtra 1pin niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju a powiedz Ty mi slonce gdzie Ty masz czujnik oliwy? w misce czy w podstawie filtra? Bo ja juz zglupialem...

znajde rys z etki to wrzuce bo u mnie jest 3 pinowy czujnik poziomu w misce ( wymieniony na nowy ) i jeszcze jest jakis diabel w podstawie filtra jednopinowy

i dalej nie hula temp oliwy tak jak powinna - pokazuje przez chwile po zaplonie

Swoja droga po eksperymentach z licznikiem z a4 do a6 c5 jestem za tym by co mialo byc w a4 bylo w a4 a co w c5 bylo w c5 ale mozna ogarnac temat bez niektorych funkcji - pokazywanie drzwi np

:hi:

Gwiazdeczko Ty moja, czujnik mam w misce. A jeśli chodzi o wyświetlanie drzwi w a4 z blatem a6 - ogarnąłeś ten temat? Jak z numerami liczników? Bo z tego co ja wiem, to są inne płytki w liczniku i inaczej poukładane chociażby piny we wtyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janjazda... zastanawia mnie jeszcze jeden czujnik... nie wiem czy ty go masz ale ja napewno... znajduje sie w podstawie filtra oleju? jedno pinowy... nie wiem czy tez go nie wymienic z ciekawosci bo pewnie koszt nie wielki :kox:

mam, ale coś mi się wydaje, że to czujnik ciśnienia a nie temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janjazda... etka klamie? ja mam APU wiec sie mnie to tyczy...

czujnik.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

chyba ze cisnienie jest w misce a temp w podstawie filtra???

Kaju temat ogarnelem do tego stopnia ze blat z a4 w c5 pokazywal autko i otwarte drzwi kierowcy... dalej sie poddalem pinow nie przekladalem

nr do a4 napewno 8bo a c5 ma 4b0 ale to kazdy wie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janjazda... etka klamie? ja mam APU wiec sie mnie to tyczy...

czujnik.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

chyba ze cisnienie jest w misce a temp w podstawie filtra???

Kaju temat ogarnelem do tego stopnia ze blat z a4 w c5 pokazywal autko i otwarte drzwi kierowcy... dalej sie poddalem pinow nie przekladalem

nr do a4 napewno 8bo a c5 ma 4b0 ale to kazdy wie :decayed:

8D0 :wink: blat a4 w a6 pokaże drzwi, ale tylko i wyłącznie kierowcy, ewentualnie klapa bagażnika w co wątpię. Reszta idzie nie po kabelkach przez piny tylko przez moduł komfortu szyną CAN w zielonej wtyczce, bodajże 22 i 23 pin :wink: tyle jest z mojej wiedzy operacyjnej, ale niestety nie potwierdzone w praktyce, myślę jednak, że pomocne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w c5 najlatwiej jest jak juz ktos wymienia wrzucic zegary z c5

i bym byl szczesliwy bo fis-a mam idealnego ale ta temp oliwy mnie doprowadza do szalu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam idealny FIS i temp oliwy w porząsiu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wyswietlanie wszystkich drzwi? :polew:

:rant: nie wqrwiaj mnie...

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he wyglada na to ze czujnik temp oleju mam taki:

Czujnik temperatury oleju AUDI 100 A4 A6 PASSAT (2545687572) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

wystarczy wypiac wtyczke i bede wiedzial o co kaman ;P

testy jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mi się nie chce ETKI odpalać, może w PB jest inaczej, u mnie w misce siedzi tylko ten czujnik 3 pinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak... w podstawie filtra oleju jest jakis czujnik od oleju (jako drugi?) po odpieciu wtyczki jednopinowej na fis-ie zapala sie duzy znaczek na czerwono od oleju i tyle... hmm jedyne co mi przychodzi to ze mam zegary uszkodzone... teraz ktos sie orientuje jaka jest zasada dzialania tego wskaznika od oleju? to omomierz jest? sterowany jednym przewodem?... mam gdzies jedne zegary z a6 i zastanawiam sie nad podmiana tego wskaznika temp oleju:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ma moze ktos taka dosc wyrazna fotke licznika z tej a6 od tylu? bo tak teraz przedladam jakies swoje smieci na dysku i czujnik od temperatuty oleju w liczniku b5 po 98r to pin 21A zgadza sie? a w liczniku z a6 to chyba pin 2d? nie ma tam moze jakiejs malej kostki do wpiecia czegos takiej jak np jest w liczniku przedliftowym? takiej 4pin i w przedlifcie wlasnie tam sie podpina... tylko na pin 1.... oczywiscie to tylko teoria.... nie mialem nigdy tego w recach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik z a6 c5 ma 3x32 przynajmniej ten z bialym podswietleniem i cyfrowym zegarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik z a6 c5 ma 3x32 przynajmniej ten z bialym podswietleniem i cyfrowym zegarkiem

Potwierdzam, bo sam mam taki u siebie, żadnych dodatkowych małych wtyczek. Zielona, siwa i niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...