Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin6 ja mam idealny fis w aucie a w 2 liczniku chce wymienic tak ze nie jestem zainteresowany 3 licznikiem juz mam 3 i 2 leza

i pamietasz o mnie prawda :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi: Mam 2 pytanka :

1. Czy można jakoś skorygować ilość spalanego paliwa na FISie ? Aktualnie pokazuje mi że na baku przejade 1900km ...

2. Jak dojść do tego który czujnik z hamulca pieje że okładziny się skończyły ? Można zawsze zmasować, ale chciałbym dojść gdzie szukać przyczyny a nie skutku ...

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz wiem ze gnojowozow full

:polew::bicz:

Szyba a co Ty sie na mnie patrzyl bedziesz? czy chlal ze mna?

jak chcesz to CI foto wysle ale pedziuchow nie lubie :grin:

nie po prostu martwię się o to czy dotrzymasz kroku mnie i Grześkowi... :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Maciek jak sie bedziecie soba zajmowac to ja wam przeszkadzal napewno nie bede :polew:

a jak chcesz duzo pochlac to najedz sie smalcu z tydzien wczesniej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Maciek jak sie bedziecie soba zajmowac to ja wam przeszkadzal napewno nie bede :polew:

a jak chcesz duzo pochlac to najedz sie smalcu z tydzien wczesniej :decayed:

ale że po co ten smalec, że mniejsze tarcie potem czy jak ? :polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIecej % sie miesci :polew:

Btw macie juz termin wyznaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to raczej mnie nie bedzie chyba ze pogoda bedzie do D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka dzisiaj postanowilem zalozyc sobie fisa kable poprzekladalem zgodnie z\ rozpiska w temacie i po podlaczeniu zegarow swieci podswietlenie zegarka temp oleju, woltomierza i podswietlenie przyciskow od szyb:facepalm: ma ktos jakis pomysl co jest nie tak? po odpaleniu auta swieci abs poduszka i immo licznik jest z 1fiftu z czerwona kostka fisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka dzisiaj postanowilem zalozyc sobie fisa kable poprzekladalem zgodnie z\ rozpiska w temacie i po podlaczeniu zegarow swieci podswietlenie zegarka temp oleju, woltomierza i podswietlenie przyciskow od szyb:facepalm: ma ktos jakis pomysl co jest nie tak? po odpaleniu auta swieci abs poduszka i immo licznik jest z 1fiftu z czerwona kostka fisa

Ooo bracie. Poyebałeś terminale jak na moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Mam 2 pytanka :

1. Czy można jakoś skorygować ilość spalanego paliwa na FISie ? Aktualnie pokazuje mi że na baku przejade 1900km ...

2. Jak dojść do tego który czujnik z hamulca pieje że okładziny się skończyły ? Można zawsze zmasować, ale chciałbym dojść gdzie szukać przyczyny a nie skutku ...

Dzięki z góry

a co to za różnica która okładzina się skończyła i tak jak zmieniasz to komplet. Lepiej wymiń klocki bo szkoda tarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Ciebie dumny :wink:

Ja jeszcze z siebie nie do końca... bo podprowadziłem kabelki do prawej puszki, znalazłem odpowiednie przewody, wlutowałem się, odpalam licznik a tu non stop otwarte wszyskie drzwi :facepalm:

Się okazało na mierniku że tam non stop jakies przebicie jest niewielkie i licznik to odczytuje jako otwarte drzwi :/

Eh musze gdzie indziej szukać tych sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przez to to podswietlenie swieci caly czas?

---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

no to pieknie :facepalm:

Tak. Popizgałeś kabelkologię i to zdrowo, tyle Ci powiem. Licznik poliftowy takie błędy może złapać, jakie opisałeś, czyli ABS (trzeba zrobić pewien cfancyk, żeby to miało ręce i nogi), dioda IMMO miga non stop i poduszka ma prawo żarzyć, bo jest dioda, a w przedliftach żaróweczka. Ale to w przypadku liczników poliftowych... A u Ciebie jak takie coś się dzieje, to bardzo chętnie siadłbym przy kracie piwa na dwa dni przy tym aucie, żeby wszystko zrobić jak trzeba :whistling:

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:23 ----------

Jestem z Ciebie dumny :wink:

Ja jeszcze z siebie nie do końca... bo podprowadziłem kabelki do prawej puszki, znalazłem odpowiednie przewody, wlutowałem się, odpalam licznik a tu non stop otwarte wszyskie drzwi :facepalm:

Się okazało na mierniku że tam non stop jakies przebicie jest niewielkie i licznik to odczytuje jako otwarte drzwi :/

Eh musze gdzie indziej szukać tych sygnałów.

Yyy... Czyli na FISie przy zamkniętych drzwiach Ci wyświetla otwarte, a przy otwartych jest OK, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka dzisiaj postanowilem zalozyc sobie fisa kable poprzekladalem zgodnie z\ rozpiska w temacie i po podlaczeniu zegarow swieci podswietlenie zegarka temp oleju, woltomierza i podswietlenie przyciskow od szyb:facepalm: ma ktos jakis pomysl co jest nie tak? po odpaleniu auta swieci abs poduszka i immo licznik jest z 1fiftu z czerwona kostka fisa

Ooo bracie. Poyebałeś terminale jak na moje.

masz pomysl co moze byc zle?

---------- Post dopisany at 20:33 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

pierdo...e jutro zakladam stary licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin powiedz ze zrobiłeś fotę tej puszki i w jakie kable trzeba się wpiąć

I co odciales te kable jak mówiłem na początku a ty na to wtedy facepalm, i działa ? ( rds fis )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... Czyli na FISie przy zamkniętych drzwiach Ci wyświetla otwarte, a przy otwartych jest OK, czy jak?

Nie, non stop świeci że wszystko otwarte :/

Tzn oprócz kierowcy jak zamknę.

Marcin powiedz ze zrobiłeś fotę tej puszki i w jakie kable trzeba się wpiąć

Powiem :wink:

Tylko jak widzisz trochę choojowo to zrobiłem, jak uda się poprawić to potem zdam relację.

I co odciales te kable jak mówiłem na początku a ty na to wtedy facepalm, i działa ? ( rds fis )

Nie odciąłem, ale wstawiłem kostkę i tak jakby rozdwoiłem ten sygnał.

Teraz leci tam gdzie leciał i jednocześnie do licznika :wink:

I działa :banan3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...