Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Mam takie pytanko. Czy idzie podpiąć licznik z pełnym FISem z 2,5TDI do A4 po lifcie 99r 1.8 w benzynie 125 kucy? Czy oprócz przegrania softu z immo, podłączenia manetki i czujnika oleju (np emulatorem) i zmiany pinów coś jeszcze trzeba zrobić?

Aha i czy opłaca się szukać liczników z FISem z anglików?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko. Czy idzie podpiąć licznik z pełnym FISem z 2,5TDI do A4 po lifcie 99r 1.8 w benzynie 125 kucy? Czy oprócz przegrania softu z immo, podłączenia manetki i czujnika oleju (np emulatorem) i zmiany pinów coś jeszcze trzeba zrobić?

Aha i czy opłaca się szukać liczników z FISem z anglików?

Pozdrawiam

Tarcza obrotomierza do zmiany, wsad, to tak na dzień dobry... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co zakładali licznik z polifta do przed chodzi o kontrolke immo dokładnie chce wiedzieć na 100% jak zrobić żeby było jak w ori aby zapalała się i gasła. Jaki kabelek odpowiada za to chodzi o tą puszkę. Czy nic się nie stanie jak wylutuje jedną nóżkę diody i połącze z owym kabelkiem z puszki immo dajcie znać który pod co :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tarcze obrotomierza z benzyny ale z a6, niewiem czy pasuje do a4

Tak, to te same liczniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co zakładali licznik z polifta do przed chodzi o kontrolke immo dokładnie chce wiedzieć na 100% jak zrobić żeby było jak w ori aby zapalała się i gasła. Jaki kabelek odpowiada za to chodzi o tą puszkę. Czy nic się nie stanie jak wylutuje jedną nóżkę diody i połącze z owym kabelkiem z puszki immo dajcie znać który pod co :decayed:

ja przekładałem i świeci mi immo tak jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co zakładali licznik z polifta do przed chodzi o kontrolke immo dokładnie chce wiedzieć na 100% jak zrobić żeby było jak w ori aby zapalała się i gasła. Jaki kabelek odpowiada za to chodzi o tą puszkę. Czy nic się nie stanie jak wylutuje jedną nóżkę diody i połącze z owym kabelkiem z puszki immo dajcie znać który pod co :decayed:

ja przekładałem i świeci mi immo tak jak ori

Arek czytaj dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co zakładali licznik z polifta do przed chodzi o kontrolke immo dokładnie chce wiedzieć na 100% jak zrobić żeby było jak w ori aby zapalała się i gasła. Jaki kabelek odpowiada za to chodzi o tą puszkę. Czy nic się nie stanie jak wylutuje jedną nóżkę diody i połącze z owym kabelkiem z puszki immo dajcie znać który pod co :decayed:

ja przekładałem i świeci mi immo tak jak ori

Arek czytaj dokładnie :wink:

sorki ostatnio mało śpie i lekki nie ogar :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wyczytałem że trzeba odlutować nóżkę diody i pod nią podłączyć kabelek z puszki żebym tylko wiedział jaki kabelek

---------- Post dopisany at 08:01 ---------- Poprzedni post napisany at 07:52 ----------

** - Działająca kontrolka immobilajzera (do 1997):

1. Dobrać się do płyty głównej licznika.

2. Wylutować "minus" z diody od immo (dolna część diody).

3. Podważyć delikatnie tą wylutowaną stronę i podkleić pod nią kawałek taśmy izolacyjnej.

4. Do wylutowanej części diody przylutować kabelek.

5. Ów kabelek połączyć z masą od "naszego" immo".

(Ja u siebie wlutowałem ten kabelek na 32 pin (niewykorzystany) szarej kostki,

a następnie za pośrednictwem mojej przejściówki połączyłem z "naszym" immo).

Po takim zabiegu kontrolka od immo działa jak w oryginale. sposób opisany przez ArtJG na a4-klub.pl

i tu na przykład tego nie rozumiem

w nowych licznikach jest immo na 2 pinie zielonej czekam na wasze pomysły wszystko gra i buczy tylko mnie drażni miganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaślepiać chciałbym to zrobić tak jak powinno być. Poduszka mi jakoś chodzi normalnie były takie momenty że się żarzyła i świeciła ale od jakiegoś czasu się nie żarzy więc airbaga olałem chce tylko immo zrobić tak jak powinno i nie uj***c licznika oczywiści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaślepiać chciałbym to zrobić tak jak powinno być. Poduszka mi jakoś chodzi normalnie były takie momenty że się żarzyła i świeciła ale od jakiegoś czasu się nie żarzy więc airbaga olałem chce tylko immo zrobić tak jak powinno i nie uj***c licznika oczywiści

To zapodaj plus z diody AB do diody od immo - będzie praktycznie jak w ori, bo te diody gasną prawie jednocześnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zrobi ktos ten emulator do wskaznika oleju pod czujnik w podstawie filtra ?

czy sobie odpuscic czekanie i zalozyc tylko taki emu zeby gasi kontrolke ?

wtedy wskazowka bedzie lezala tak jak lezy teraz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaślepiać chciałbym to zrobić tak jak powinno być. Poduszka mi jakoś chodzi normalnie były takie momenty że się żarzyła i świeciła ale od jakiegoś czasu się nie żarzy więc airbaga olałem chce tylko immo zrobić tak jak powinno i nie uj***c licznika oczywiści

To zapodaj plus z diody AB do diody od immo - będzie praktycznie jak w ori, bo te diody gasną prawie jednocześnie :decayed:

:facepalm: wolałbym jednak jak w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa i jeszcze pytanko : ma ktos dostep do nowych wyswietlaczy do licznika ?

jesli tak to jaki koszt ?

---------- Post dopisany at 12:06 ---------- Poprzedni post napisany at 11:57 ----------

jest mozliwosc zamowc z chin wtedy sztuka wyjdzi po jakies 140 zl. ale trzeba wziac 10 szt minimum.

na alledrogo wolaja 260 zl , to duzooo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadaj do szoguna może on ma jeszcze ze starej dostawy

---------- Post dopisany at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany at 12:30 ----------

zaraz wracam i widzę odpowiedź który to kabelek w puszcze z immo

:decayed::dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś może składał już układ emulatora czujnika poziomu oleju z tego tematu? : http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-259033/

Chodzi mi dokładnie o ten schemat: View image: beztytuuyns

Pytam dlatego gdyż chciałbym taki złożyć a nie podoba mi się oznaczenie tranzystora irf530n, jest to tranzystor polowy a na schemacie oznaczono go jako zwykły. I w końcu nie wiem jak go mam podłączyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...