Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

pablo, jeśli chodzi o kodowanie navi, to tutaj też można dodawać wartości, jak w centralnym zamku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie a co ten napis znaczy?

jest zaraz po wlaczeniu zaplonu jak silnik jeszcze nie uruchomiony,puzniej gasnie.

20110624042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariodario

ENTRETIEN - konserwacja; utrzymanie; obsługa techniczna

DANS - za

przegląd (serwis) za 300KM

:szukaj: kasowanie inspekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo, jeśli chodzi o kodowanie navi, to tutaj też można dodawać wartości, jak w centralnym zamku?

nie jestem pewien czy w navi można

podaję Ci linka do kodowania sterowników w audi także zerknij tam jest, że można aktywować jakieś funkcje w navi

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6358.0

ale w twoim wypadku chodzi pewnie o zakodowanie licznika aby wyświetlał informacje z navi (sprawdz to kodowanie co podałem w liczniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariodario i zmień język na angielski - będzie Ci łatwiej zrozumieć komunikaty na FIS. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo, jeśli chodzi o kodowanie navi, to tutaj też można dodawać wartości, jak w centralnym zamku?

nie jestem pewien czy w navi można

podaję Ci linka do kodowania sterowników w audi także zerknij tam jest, że można aktywować jakieś funkcje w navi

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6358.0

ale w twoim wypadku chodzi pewnie o zakodowanie licznika aby wyświetlał informacje z navi (sprawdz to kodowanie co podałem w liczniku)

Najpierw to musze wogóle CANA pociągnąć z licznika do navi. Albo nie umiem szukać, albo gdzieś się zapodziała rozpiska pinów z wtyczek od fisa, manetki też, nie mogę jakoś tego znaleźć. Kodowanie mam, ale info z navi i tak nie będzie wyświetlać, bo nie mam tunera TMC, jedynie RDS i info ze zmieniarki moze wypluc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariodario i zmień język na angielski - będzie Ci łatwiej zrozumieć komunikaty na FIS. :wink4:

dzieki.

jutro walcze dalej.

jedno pytanko.

manetki mi dzialaja troche nie tak jak powinny.

tzn ze reset nie dziala i do dolu nie dziala.

polaczylem je do 17,18 19,(szara) czy w a6 moze jest inaczej?

ale chyba jeszcze miernikiem musze pozprawdzac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym wątku znalazłem dwa różne opisy pinów manetki i podpiąłem na miernik. A piny licznika dobrze podałeś (ja też mam A6), mianowicie

17 FIS - góra

18 FIS - dół

19 FIS - reset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym wątku znalazłem dwa różne opisy pinów manetki i podpiąłem na miernik. A piny licznika dobrze podałeś (ja też mam A6), mianowicie

17 FIS - góra

18 FIS - dół

19 FIS - reset

Z pinami w licznikach chyba sie zgadza. Ale jesli chodzi o rozpiske pinow w mantce to mi sie nie zgadzalo z tym co bylo na forum. Musialem przekladac kabelki zeby dzialalo tak jak powinno. Chociaz teraz to juz wogole nie wiem jaak jest dokladnie ale wiem ze dziala :> Jak ktos chce to pozniej moge sprawdzic ktory pin z manetki do ktorego pinu w liczniku. Wtyczka FIS 32 pin. Manetka fis poliftowa. Bo to chyba tez ma znaczenie (ale nie jestem pewien do konca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co sprawdzałeś? Ja mam tą szarą do podpięcia i miło by było mieć rozpiskę czarno na białym PEWNĄ... Wogóle z szarej wtyczki mi wychodzi na oko z 20 kabli, wszystkie muszę gdzieś podpinać? Czy tylko te do manetki i chyba CAN też z tej szarej idzie do mnie do navi, ale co z resztą? Zaślepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co sprawdzałeś? Ja mam tą szarą do podpięcia i miło by było mieć rozpiskę czarno na białym PEWNĄ... Wogóle z szarej wtyczki mi wychodzi na oko z 20 kabli, wszystkie muszę gdzieś podpinać? Czy tylko te do manetki i chyba CAN też z tej szarej idzie do mnie do navi, ale co z resztą? Zaślepić?

Niestety nie sprawdzilem. Ale jutro z rana przejde sie i sprawdze. Licznik mam caly czas odkrecony bo ciagle cos tam grzebie wiec szybko pojdzie. A piny z fisa poki co to tylko manetka i can pod navi jak sie nie myle. Piny na can to 5 i 6 jak dobrze pamietam. Wszystkich kabli pewnie nie bedziesz podpinac. Ja ze swojej wtyczki tez kilka wurzucilem. Te kable bardzo latwo sie wyjmuja z tej wtyczki i mozna pozniej ich uzyc w innych pinach.

Tak wiec do jutra. Z rana na pewno napisze ktory pin z manetki z pinem fisa.[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 00:37_________________________________________________Wlasnie sprawdzilem. Wyglada to tak:

Manetka FIS

1 17

2 18

3 masa

4 19

Czyli by wychodzilo ze pin 4 z manetki to reset. Oczywiscie manetka poliftowa. Bo przed liftem to byla inna wtyczka w manetce wiec moze i inne podlaczenie.

Kostka Fis 32 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Potwierdza to rozpiska kolegi szogun0 :

connector for multifunction display, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Potwierdza to rozpiska kolegi szogun0 :

connector for multifunction display, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Piny z licznika sie zgadzaja. Juz nawet radio podlaczylem i wszystko sie wyswietla. Ale chodzilo rowniez o piny z manetki. Bo po podlaczeeniu tego co bylo tutaj to mi sie nie zgadzalo. Pozniej musialem przekladac kabelki w manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu radia nic nie zmienia się chyba w kodowaniu, od razu wyświetla? A CAN puściłeś do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu radia nic nie zmienia się chyba w kodowaniu, od razu wyświetla? A CAN puściłeś do radia?

Ja ma symphony I wiec to nie jest po CAN. Trzy kabelki od fisa (data, enable, clock) puszczamy do radia. W radiu to juz chyba wiadomo jakie piny bo zawsze powinna byc naklejka. Kodowanie? Kanal chyba 62 watosc 0. I wszystko dziala bez problemow.

A teraz pytanie co do tego radia. Naklejka na radiu z pinami jest. I tam sa dwa piny. CanH i CanL. Ktos wie do czego ich uzywamy?[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 15:04_________________________________________________Aha... W radiu oczywiscie tez trzeba kodowanie ustawic ze jest onboard computer. Czy cos takkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RNS-D i tam jest tylko CLOCK, ale enable i data nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RNS-D i tam jest tylko CLOCK, ale enable i data nie widzę...

Trzeba bylo od razu mowic jakie radio. A CanL i CanH masz? Bo te radio przez to sie laczy. Czyli pin 5 i 6 z szarej kostki do radia. I wtedy trzeba kodowac zegary. Na kanale 62 wartosc 21 (lub 5). Poprawcie mnie jak sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurrwa. Czyli nie po clock enable data, tylko po CANie przesyła info do FISu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...