Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy jakie są różnice między licznikiem z a4 a a6? Wiem że przy montażu licznika z a6 trzeba coś kombinować przy zbiorniku, zamienić przewody czy coś tam takiego? i kiedyś wyczytałem że jest jeszcze problem z rozjaśnianiem i przyciemnianiem podświetlenia kokpitu? czy może mi ktoś dokładnie opisać co z tym zrobić aby działał jak z a4 i czy trzeba jeszcze z czymś kombinować oprócz tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 masz regulację jasności podświetlenia lewym lyb prawym pokrętłem, zależnie od wersji zegarów. W A6 regulacja odbywa się poza zegarami, ale istnieje możliwość wlutowania potencjometru tak jak w A4 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo licznik z A6 bierze sygnał drzwi z modułu komfortu a A4 z "masy" więc zapomnij o otwartych drzwiach na FISie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzies kiedys minał mi temat na temat licznika od A6 ze da w liczniku zmienic sie pojemnosc baku ale nie moge teraz tego znalesc pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko gdzies zmienialo sie w liczniku pojemnosc baku tylko nie moge znalesc gdzie bo w A6 jest wiekszy bak

Bak może wiekszy ale co za różnica czy zalejesz do pełna wiekszy bak czy mniejszy i jak go oporóżnisz do połowy wskażnik paliwa nie mierzy przecież ilości litrów tylko poziom wiec jak w mnijszym baku bedzie pływak na połowie czy w wiekszym to bez znaczenia licznik pokaze ci pół baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o kilometry pozostale do przejechania,nie wiem jaki bak w a6,ale napewno wiekszy.

pol baku a4 i a6 to wiadomo komp inaczej obliczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. komp liczy na podstawie sredniego spalania i wskazania na liczniku wiec nie ma znaczenia czy bedzioe 100 czy 60l bak, wazny jest poziom paliwa w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,wskazania na liczniku,ale 50l czy 30 to tez moze byc polowa i skad on to wie?[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 18:50_________________________________________________

bzdura. komp liczy na podstawie sredniego spalania i wskazania na liczniku wiec nie ma znaczenia czy bedzioe 100 czy 60l bak, wazny jest poziom paliwa w nim

czyli pol wiadra 100 litrow i pol wiadra 60 litrow to dla ciebie jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,wskazania na liczniku,ale 50l czy 30 to tez moze byc polowa i skad on to wie?[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 18:50_________________________________________________

bzdura. komp liczy na podstawie sredniego spalania i wskazania na liczniku wiec nie ma znaczenia czy bedzioe 100 czy 60l bak, wazny jest poziom paliwa w nim

czyli pol wiadra 100 litrow i pol wiadra 60 litrow to dla ciebie jedno?

chodzi pewnie o to, że jak przejedziesz np 100 km i zeżre ćwierć baku to komp sobie obliczy, że zostało paliwa na 300 kilosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Otóż po niezadowoleniu z licznika z audi a6 kupiłem od kolegi z forum licznik a4 8do920980k z benzyny uk . Tarcze mam ale do pełni szczęścia trzeba mi wsad od diesla. Czy mógłby mi ktoś pomóc?i jeszcze jedno. W liczniku z a6 miałem wskazówki podświetlane na czerwono po włączeniu zapłonu a w tym nie ma. Da to rady jakoś vag zmienić? Zgóry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie podeswietlenie od razu wlaczac. wsadu szukaj na elektroda.pl nie zawsze jest identycznie nazwany, musisz szukac, ja w koncu trafilem na odpowiedni, na niektorych nie swiecil fis albo nie dzialaly wskazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag tacho mam,ale nie wiem dlaczego wazne funkcje sa niedostepne.

wgralem to comanderem i powstal problem,mianowicie miga mi immo,pestka oryginalna juz by sie tu nie zgadzala,

jak mam uruchomic te funkcje w vagtacho?wersja 3.01.

a moze ktos pomoglby mi znalezdz pina z pliku(wsad)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...