Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pyatnie do znawcow, czy po w graniu do licznika A4 B5 z zegarkiem cyfrowyn ANGOL BENZYNA wsadu od europy diesel i zmianie tarcz predkosciomierz napewno bedzie wskazywal prawidlowa predkosc? czy 100km/h bedzie napewno w pionie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szybkie pyatnie do znawcow, czy po w graniu do licznika A4 B5 z zegarkiem cyfrowyn ANGOL BENZYNA wsadu od europy diesel i zmianie tarcz predkosciomierz napewno bedzie wskazywal prawidlowa predkosc? czy 100km/h bedzie napewno w pionie ?

latwo sprawdzic nawigacja, albo pomiarem predkosci w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką rozkminę.

Aktualnie wszystko ładnie i FIS pokazuje mi komunikaty z radia, ale chcę zmienić radio i pojawia się pytanie.

Kostka C dla radia np. Concert to:

C-2

7. CAN-H

8. CLOCK

9. DATA

10. ENABLE lub CD-GND

11. REMO

12. CAN-L

A dla radia, które chcę zamontować:

C-2

7. Telephone AF +

8. Telephone AF -

9. Radio Mute

10. Remote control +12V

11. Remote control IN

12. Remote control GND

Ktoś próbował? Będzie dalej działać RDS i co tam jeszcze na FISie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulmaster3m jak zamontujesz ori radio to będzie działać rds na fisie tylko już w tym przypadku nie komunikuje się po can tylko po data clock, enable z tego co wiem .Takie piny też powinieneś mieć na radiu a na zegarach w szarej wtyczce masz na pinach 11,12,13. Jakie chcesz to radio wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozpisal piny sa nie ori wiec nie ori radio

z tego co widze to blaupunkt zapewne

udziele odpowiedzi ze nie ebdzie ganiac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ori. Jeszcze do końca nie wiem jakie. Waham się pomiędzy 3-4 modelami, ale raczej jednej marki - Blaupunkt.

Zostałbym przy ori Concercie jaki mam, ale kasety mnie męczą a potrzebuję odbierania głośnomówiącego na głośnikach i niebieska kropka ma kilka modeli z bluetoothem. W dodatku jedno okropnie drogie ma wyjście USB na przód i tył, wejście dodatkowego mikrofonu i ogólnie są ładnie proste w wyglądzie coby idealnie pasowało do mojego minimalistycznego gustu a nie mogę znieść tych "techno-napompowanych" radyjek jakie ma Sony, Pionier czy prawie każda inna firma, które wyglądem totalnie nigdzie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. Jak nie ori to nie ma opcji żeby rds chodził ... i faktycznie nie przyuważyłem... opis jak nie z ori radia w tej wtyczce :/ Soul jak chcesz radio na cd i rds na fisie to montuj concerta II :)

Jak chcesz to łączyć z telefonem to jest taka opcja

ADAPTER BLUETOOTH USB VW RCD 300 RNS 300 MFD 1 2 (3587639970) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

nietania ale gdzieś czytałem że spoko to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcza, tyle odpowiedzi i to tak szybko :D

Tak, to blaupunkt. Jeszcze się nie zawiodłem na tej marce, ale się cenią za swój totalnie prosty, minimalistyczny wygląd i w cholerę opcji typu wejścia/wyjścia.

Czyli pozostanie mi nie wtykać kostki miniiso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looknij sobie jeszzce na mój post nad Twoim bo edytowałem ale byłęś szybszy ode mnie z odpowiedzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. Jak nie ori to nie ma opcji żeby rds chodził ... i faktycznie nie przyuważyłem... opis jak nie z ori radia w tej wtyczce :/ Soul jak chcesz radio na cd i rds na fisie to montuj concerta II :)

Właściwie nie zależy mi na wyświetlaniu z radia na FISie. Bardziej potrzebuję zestawu głośnomówiącego na głośnikach samochodu.

Blaupunkty to już widzę kombajnem jadą. CD, MP3, USB, i SD karty, do tego telefon i odtwarzanie z bluetooth.

A wszystko w takiej całkiem ładnej, minimalistycznej obudowie.

Aktualnie plan się nie powiódł a polegał na przełożeniu przycisków z SONY do panela od Chorus. Nie pytajcie jak. Wszystko działało jak należy do momentu zmontowania wszystkiego razem i tak po którymś tam z kolei niepowodzeniu powiedziałem dosyć.

---------- Post dopisany at 22:39 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

looknij sobie jeszzce na mój post nad Twoim bo edytowałem ale byłęś szybszy ode mnie z odpowiedzią

Czyli to taki adapter jakie już wcześniej oglądalem, ale dodatkowo ma BT. Fajne i łączy się przez kostkę miniISO, ale pojawia się kolejny problem. WINTER IS COMING i potencjometr szwankuje aż słuchać się nie da.

300zł, hmm fajne, ale sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem blaupunkta w a6

gadalo wsio lacznie z bose bez zadnych przejsciowek chorych

ale rds niestety...

a radia fakt porzadne i fajne

tez nie przepadam za wodotryskami :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się nie kończy na 300zł.

Audi

Radio Concert I, II (wymagany dodatkowy Adapter (7607001540),

Radio Chorus I, II (wymagnay dodatkowy Adapter (7607001540),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak bardzo nie będzie Ci przeszkadzać czarna dziura na fis i ile chcesz wydać na tego blaupunkta. Jak byś chciał zastosować to ustrojstwo z allegro + pozbyć się kaset i problemów z potencjometrem to tylko zmiana na concert II ( około 400 zł + ten moduł z allegro 300 zł ). Concert II może nie jest jakimś szałowym radiem i nie ma mp3 ale ja tak u siebie zrobiłem bo chciałem mieć rds na fisie. Do tego od dawna planowałem kierownicę multifunkcyjną i dlatego poszedłem w ori radio na cd. Dodatkowo fajnie isę komponuje i nie trzeba dawać bocznych zaślepek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem blaupunkta w a6

gadalo wsio lacznie z bose bez zadnych przejsciowek chorych

ale rds niestety...

a radia fakt porzadne i fajne

tez nie przepadam za wodotryskami :guma:

Czyli wyjście na licznik to już postanowione i działać nie będzie. Szkoda, ale coś za coś.

No właśnie, zostaje jeszcze ten aktywny tył. Czyli poprzekładać kable i połączyć tylne głośniki w wyjścia chinch oraz AMP czy coś takiego z radia do wyjścia +12V dla wzmacniacza. Dobrze myślę, że to za działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się nie kończy na 300zł.
Audi

Radio Concert I, II (wymagany dodatkowy Adapter (7607001540),

Radio Chorus I, II (wymagnay dodatkowy Adapter (7607001540),

adapter z tego co pamiętam 50 zł .. kiedyś rozpoznawałem ten temat

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:48 ----------

Mialem blaupunkta w a6

gadalo wsio lacznie z bose bez zadnych przejsciowek chorych

ale rds niestety...

a radia fakt porzadne i fajne

tez nie przepadam za wodotryskami :guma:

Czyli wyjście na licznik to już postanowione i działać nie będzie. Szkoda, ale coś za coś.

No właśnie, zostaje jeszcze ten aktywny tył. Czyli poprzekładać kable i połączyć tylne głośniki w wyjścia chinch oraz AMP czy coś takiego z radia do wyjścia +12V dla wzmacniacza. Dobrze myślę, że to za działa?

no jak masz radio z wyjściami pod wzmaka to zadziała tylko właśnie jeszcze zostanie podanie +12v z radia do wzmaka. Ja podłączałem u siebie kiedyś dwa różne beckery i nawet nie trzeba było przekładać sygnałów dla głośników w mini iso tylko zasilania dla wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sporo ponad koszty. Ten Blaupunkt też już drogo, ale to 500zł max za np taki, który jest idealnie ładny i symetryczny.

Toronto_420_BT.jpg

51JMbOrSOLL.jpg

Zaślepki po bokach to tymczasowo bym użył póki nie powróci u nas do łask CNC to bym sobie coś odpowiedniego wyciął.

Wzbraniałem się strasznie przed tym radiem nie ori, ale porażki z przełożeniem sony... ehhh szkoda gadać i czas na gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem blaupunkta w a6

gadalo wsio lacznie z bose bez zadnych przejsciowek chorych

ale rds niestety...

a radia fakt porzadne i fajne

tez nie przepadam za wodotryskami :guma:

Czyli wyjście na licznik to już postanowione i działać nie będzie. Szkoda, ale coś za coś.

No właśnie, zostaje jeszcze ten aktywny tył. Czyli poprzekładać kable i połączyć tylne głośniki w wyjścia chinch oraz AMP czy coś takiego z radia do wyjścia +12V dla wzmacniacza. Dobrze myślę, że to za działa?

masz w blaupunktach wyjscia na mini iso nie wzmocnione

bierzesz z aktywnego tylu kaple sygnalowe puszczasz przez nie z mini iso i bangla

ja aktywnego tylu nie mialem sedanowego nigdy

ale tuby ori podlaczalem i bose i gadalo wsio :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul a jak pytałem to nie chciałeś moje blaupunkta a poszedł za śmieszne 200 zł

Jeśli będziesz podpinal blaupunkta starszego jakiegoś jak mój był to żadne adaptery nie wchodzą w grę bo tył gra od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...