Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli wygląda na to że mam najnowszą B5tke w Polsce z najniższym przebiegiem ;P

Ale to tak zawsze jest, w dużych miastach niby łatwiej ale tylko w teorii ale tak naprawdę znacznie trudniej... W starym liczniku miałem 235 tys km a tym z fisem było 415 tys km drobna różnica.... trochę biła po oczach...

Coś mi przyszło do głowy. W Liczniku B6 jak jest stan km poniżej 100 to mozna normalnie vagiem zaktualizować przebieg (oczywiście w gore) . Wcześniej trzeba sie zalogować pinem. Ciekawe czy przeszło by to w b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie bo w b6 przebieg zapisuje sie i w liczniku i w ecu a w b5 tylko licznik bo ecu dziala na edc15 a w b6 masz juz edc16 cboc moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja , do tego jest kanał 9 adaptacji - ale to w licznikach 920 a nie wiem jak 919 - trzebaby w elsie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie bo w b6 przebieg zapisuje sie i w liczniku i w ecu a w b5 tylko licznik bo ecu dziala na edc15 a w b6 masz juz edc16 cboc moge sie mylic

Nie wprowadzaj w błąd. W B6 jest edc 15+ , w B5 edc15 ale to nie ma nic wspolnego z ustawianiem km vagiem. W benzyniakach w B6 nie ma przebiegu w ecu i taka mozliwosc tez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dajesz masę na niego i spokój

Co do Fis to teraz mam w aucie licznik z końcówką X czyli z wymiany i jest z 2005 roku :)

Mała poprawka - przy wymianie obudowy na poliftową A6 , okazało się że licznik ten mój 4B0920936RX D13 jest z 2004 roku , a co najlepsze nie mam tej metalowej ramki na FIS - tak też bywało czy Fis był później jeszcze wymieniany i ktoś jej nie założył? Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg cię kole w oczy a ciągle świecąca kontrolka drogowych nie :P

Ojjj no zaczęła się świecić po założeniu xenonów na drogowe. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. No i teraz na nowo świeci się AIR BAG.

To z którego roku jest mój licznik??

ykx62ggg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białej obudowie gdzie musi być wytloczka z data produkcji jak na każdej innej czesci w aucie

Banan ktos do wersji przed liftem wymienił w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest zegarek z datą chyba kwiecień 95. Gość poleciał ostro po bandzie.

Ale w końcu mam kontrast i zero bad pixel :)

rt9wqxm7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno? bo px na końcu oznacza ze napewno to nie jest pierwszy wypust ale poźniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem. Mówił niby że licznik był z roku chyba 2004. Dlatego się zdziwiłem jak zegarek jest wytłoczony na rok 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... sorry tak 2002 dobrze piszesz. Z tym że nie mieli co podmienić bo przed wysyłką celowo zerknąłem na wytłoczke daty produkcji i widniał na niej rok 95.

No może i się przestraszyli bo powiedziałem co o tym myślę. No i chyba faktycznie świeci lepiej jak przed wysyłką za pierwszym razem.

I apropo czujnika. Znalazłem fotkę gdzie wymieniałem kiedyś silnik i czy ten czujnik temp oleju to jest to gdzie zaznaczone?

n6idwi3f.jpg

Po raz kolejny będziemy podchodzić do tego przebiegu i ponoć wymagane jest podanie jakiegoś loginu. Jaki to ma być ten login by można było poprawnie przeprowadzić zabieg zmiany przebiegu na ten który miałem w poprzednim liczniku?

Edytowane przez denveco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Login to inaczej pin odczytasz go kablem VAG commander tym samym co ci ustawia 0 , wchodzisz w VAG com czy vcds czy co tam masz w 17 instruments i masz login , wbijasz pin poprzedzając go 0 i wchodzisz w adaptacje i dalej jak tam cwiara mowi

A ta parowa co Ci licznik sprzedała to nie odebrał telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adaptacji przebiegu jest inny login trzeba w elsie sprawdzić albo na rosstechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaga ?

Denveco albo ściągasz brewki albo dowód Ci zabiorę za zenony w drogowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bediks No właśnie nie odbierała gnida.

Zamiast mnie tu ścigać mnie za:

-brewki
-xenony w drogowych

-przyciemnione szyby
:)
To mógł byś ścignąć tego typka co mi sprzedał badziewiasty licznik i nie odbierał telefonu.

Ja raczej liczę na to że za to że dałem się namówić na ten FIS to w razie jakiej kolwiek kontroli, ustrzelenia mnie na suszarkę, fotoradar etc nie przez Ciebie ale związane z policją to jeden mój telefon do Ciebie i Panowie mnie zatrzymujący oddadzą mi dokumenciki, ładnie zasalutują i życzą szerokiej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Login do adaptacji przebiegu: 13861 , potem kanał 09 adaptacji i przebieg bez wartości dziesiątek czyli np. 232157 to wbijasz 23215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chcę mieć przebieg 23500 to wpisać trzeba 23500 czyli o jedno zero mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...